Informari si comunicate
23-06-2018
Doua performante de excepție pentru fotbalul judetean Arges!

ACS Bascov - promovare in Liga III; CS Sporting Pitești - Campioana României la Juniori A1

detalii...
05-06-2018
Selectie copii 2005

In atentia structurilor sportive cu echipe de copii nascuti 2005

detalii...
03-06-2018
Semifinalele Cupei Romaniei

La Mioveni, in 06.06.2018, au loc Semifinalele Cupei Romaniei editia 2018 - 2019

detalii...
21-05-2018
Inter Liga Nationala

Programare jocuri Inter Liga Nationala

detalii...
09-05-2018
Amanarea jocurilor din Inter Liga din datele de 13.05.2018 si 20.07.2018

Amanarea jocurilor din Inter Liga din datele de 13.05.2018 si 20.07.2018 pentru alte date ce vor fi anuntate.

detalii...
27-04-2018
Etape Intermediare

Datele de desfasurare a etapelor intermediare Liga a IV-a si Liga a V-a

detalii...
22-04-2018
Premiera in futsalul mondial

Bogdan Sorescu va conduce a treia finala UEFA Futsal Cup consecutiva.

detalii...
20-04-2018
Cupa Romaniei Sferturi de Finala

Faza a IV-a, Sferturi de finala in data de 09.05.2018, orele 17:00

detalii...
20-04-2018
Examen - Categoria I, Categoria II, in data de 26-04-2018, orele 16:30.

Examen Arbitri - Categoria I, Categoria II, Monitorizati se va tine in data de 26-04-2018, orele 16:30, la sediul AJF Arges.

detalii...
10-04-2018
Inter Liga Nationala

Duminica 15.04.2018 se reiau jocurile din cadrul competitiei Inter Liga Nationala.

detalii...
toate comunicatele

A C S Unirea Bascov

Localitatea Valea Ursului

Informatii generale
Anul infiintarii 2007
Culori Alb - Albastru / Albastru - Alb
Teren D.L.R Pitesti - Bascov / Bascov ( 100 locuri )
Adresa Com. Bascov , Jud. Arges
Tel/Fax 0744649404
Contact 0744649404
Staff-ul echipei
Presedinte Pirciu Ion Daniel
Secretar
Vicepresedinte Duminica Gheorghe
Organizator de competitii Duminica Gheorghe
Antrenor
Antrenor secund Ciolpan Remus
Antrenor copii Eduard Augustin
Medic Serban Liviu
Liga a IV -a, Seniori - sezon 2013/2014
# Nume echipa M V E I G P A
1 C N Dinicu Golescu Campulung 32 26 4 2 101-20 82p +34
2A C S Unirea Bascov32255297-2280p+32
3 C S Mioveni 2 32 23 3 6 94-28 72p +24
4C.S. F.C. DINAMIC CURTEA DE ARGES322165106-4669p+21
5 A.C.S. UNIREA BASCOV 2 32 18 8 6 88-54 62p +14
6A S Viitorul Stefanesti 200732187772-3461p+13
7 A S Victoria Buzoesti 32 16 9 7 71-47 57p +9
8A S Mirosi321451375-8147p-1
9 C S Sporting Pitesti 32 13 6 13 86-67 45p -3
10C S Atletic Bradu 23212119100-10237p-11
11 A S Olimpia Suseni 32 9 6 17 55-86 33p -15
12C S DLR Pitesti32951839-6832p-16
13 C S Rucar 32 10 2 20 45-94 32p -16
14A.S. VIITORUL CIRESU32861860-10930p-18
15 C S Domnesti 32 6 3 23 43-109 21p -27
16A.S. RAPID PITESTI31142621-957p-38
17 A.S. UNIREA COSTESTI 31 1 2 28 15-106 5p -43
Competitii in care participa / a participat
Juniori, Juniori A1 - 1998/1999, 2018-2019
Juniori, Juniori A1 - 1998/1999 Play Off, 2018-2019
Cupa Romaniei 2018 - 2019, Faza a IV-a Sferturi, 2017-2018
Cupa Romaniei 2018 - 2019, Faza a I-a, 2017-2018
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1), 2017-2018
Juniori, Inter Liga Nationala 2009(4+1), 2017-2018
Juniori, Inter Liga Nationala 2010(4+1), 2017-2018
Jocuri Amicale, 2017-2018
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori, 2017-2018
Liga a IV - a, Seniori, 2016-2017
Juniori, Juniori A1 - 1998/1999, 2016-2017
Juniori, Juniori A1 - 1998/1999 Play Off, 2016-2017
Cupa Romaniei 2016 - 2017, Faza 7 - Finala, 2015-2016
Liga a IV-a Play - Off, Juniori A1 Play - Off(1 - 6), 2015-2016
Liga a IV-a Play - Off, Seniori Play - Off(1 - 6), 2015-2016
Cupa Romaniei 2016 - 2017, Faza 4 - Optimi, 2015-2016
Liga a IV - a Campionat Regulat, Juniori A1 Campionat Regulat, 2015-2016
Liga a IV - a Campionat Regulat, Seniori Campionat Regulat, 2015-2016
Cupa Romaniei, Etapa 5 - Sferturi, 2014-2015
Juniori, Juniori C 2000, 2014-2015
Liga a IV -a, Seniori, 2014-2015
Liga IV-a, Juniori A 1, 2014-2015
Liga a IV -a, Seniori, 2013-2014
Liga a IV -a, Juniori A 1, 2013-2014
Cupa Romaniei, Etapa 1, 2013-2014
Memorialul Nicolae Dobrin, Seria C, 2013-2014
Memorialul Nicolae Dobrin, Faza a II - a - Grupa B, 2013-2014
Cupa Romaniei, Etapa 4 Saisprezecimi, 2013-2014
Cupa Romaniei, Etapa 5 Optimi, 2013-2014
Cupa Romaniei, Etapa 6 Sferturi, 2013-2014
Cupa Romaniei, Etapa 7 Semifinale, 2013-2014
Cupa Romaniei, Etapa 8 Finala, 2013-2014
Liga a IV -a, Seniori, 2012-2013
Liga a IV -a, Juniori, 2012-2013
Cupa Romaniei, Faza judeteana, 2012-2013
Cupa Romaniei, 2011-2012
Liga a V-a, Centru 1, 2011-2012
Cupa Romaniei, 2010-2011
Liga 5, Centru 1, 2010-2011
Lotul de jucatori
# Nume Jucator Data nasterii Nr. carnet
1 Alexandru Mihaela Catalina 07-07-2003 12951
2 Anabaraonye Emmanuel Ndubuisi 31-12-1995 13320
3 Andrei Adrian Mihai 10-07-1998 10382
4 Anghel Denis Ionut 28-02-2004 13243
5 Badea Stefan Cristian 29-10-2002 12954
6 Badescu Marian Fabian 26-01-2004 13242
7 Badita Sebastian Iulian 02-07-2008 14523
8 Balan Andrei Daniel 04-10-1999 13469
9 Banica Dumitru Catalin 27-05-1995 11171
10 Beuran Robert Eduard 09-08-1992 13752/L-1817
11 Botoghina David Ionut 18-08-2007 14533
12 Brezan Ionel Daniel 01-06-1980 7536/L-299
13 Briceag Bogdan Alexandru 01-03-2010 14531
14 Bujan Marian Aurel 17-05-2000 8679
15 Cernatescu Constantin David 23-09-2010 14678
16 Chirciu Claudiu Nicolae 23-11-1992 7353
17 Chiriac Ionut Valentin 11-12-1998 12959
18 Cioaca Nicusor Gabriel 01-09-2000 12946
19 Ciocarlan Dragos Emilian 26-11-1993 L-3872/3626
20 Ciolpan Dumitru Remus 02-08-1976 12224/L-308
21 Cirstea Sergiu Andrei 12-01-1996 8049
22 Cojocaru Adrian Ionut 24-01-1997 10815
23 Constantin George Adrian 03-07-2004 12952
24 Constantinoaia Petrut Liviu 11-12-1997 8032
25 Cristache Sergio Gabriel 18-05-2010 14679
26 Cristescu Daniel Andrei 11-06-2007 14524
27 Cristescu Mouhamed Amin 22-03-2009 14673
28 Dalu Gabriel Robert 05-09-1991 8752/L-5557
29 Deaconu Radu Andrei 25-07-2002 13244
30 Deleanu Mugurel Nicolae 29-09-1994 L(D)-570/L-364/11180
31 Dima Marius Marian 05-03-1995 3675/L-336
32 Dinuta George Dorel 29-06-2001 9187
33 Dobre Cosmin George 26-10-1989 L-078/8750
34 Dulcea Pavel Adrian 25-11-1978 L-7287
35 Durzo Renward 15-07-2008 14525
36 Dusca Vasile Dragos 24-07-1993 12153/4129/L-305
37 Dutan Gabriel Cristian 19-07-2002 12329
38 Enache Costin Yanis 08-07-2009 14671
39 Enache Ionut Cosmin 15-12-1995 9324
40 Ene Flavius Marian 15-08-1996 9659
41 ENE IONUT DANIEL 29-05-1985 6159
42 Ene Patrick Alexandru 05-07-2006 14529
43 ENE VALENTIN TOMITA 30-09-1994 9654
44 Epure Alexandru Danut 29-04-1996 10817
45 Galesanu Constantin Daniel 11-06-1997 10809
46 Gheorghe Aurelian Lucian 26-01-1996 9202/12832-DUPLICAT
47 Ghica Mihai Stefan 17-11-2009 14682
48 Ghita Adrian Vasile 11-11-1999 13587
49 Grigorescu George Alexandru 19-04-2010 14677
50 Ilie Alin Valentin 13-01-2004 13247
51 Ion Ionut Marius 23-03-1989 L-063/4443
52 Ionica Armin Ionut 11-02-2009 14672
53 Ionita Francisc Ion 01-12-1982 7048
54 Isaac Chinemere Steven 16-04-1995 13321
55 Isbasescu Marius Cassian 21-11-1997 10810
56 Jotea Alberto Nicolae 02-04-2006 14522
57 Leca Ionut Cosmin 01-06-1987 L-31902
58 Lemnaru Gabriel Adelin 04-07-2000 12749
59 Linte Laurentiu Andrei 30-11-1992 L-144/3029
60 Mandita Ionut Madalin 18-11-1997 11625
61 Marcu Marian 01-07-1995 3678/L-5463
62 Marin Andrei Nicolae 03-05-1996 L-119/8616
63 Mihalache Robert Nicusor 06-05-1998 7361
64 Mindreanu Ionut Alexandru 11-01-2007 14530
65 Mindruta Emanuel 10-04-1994 L-532/13347/4203 D
66 Minescu Nini Gabriel 11-03-1998 L-576/12967
67 Mirea Alexandra Sorana 27-10-2005 14521
68 Mirea Antonio Florian 12-08-2006 12956
69 Miu Alexandru Florin 12-02-1998 L-531/8487
70 Moraru Constantin Denyss 03-03-1996 10814
71 Morcoana George Cosmin 07-10-1998 8744
72 Murgu Roberto Ionut 26-09-2007 14527
73 Naciu Adrian Eugen 05-12-1996 5029
74 Neblea Valentin 30-09-2006 14528
75 Necula Flavius Florian 31-10-2002 12949
76 Niculcea Lucian Mihaita 30-07-1984 L-241/8826/Duplicat
77 Olteanu Liviu Ionut 05-11-1994 L-587/4193
78 Olteanu Robert Nicolae 09-06-1997 8041
79 Paraschivescu Eduard Ionut 01-02-2008 14532
80 Patru Gabriel 17-05-1976 6777
81 Patru Roberto Constantin 30-05-2014 12330
82 Petre Laurentiu Ion 21-12-1995 L-367/7848
83 Petrescu Andrei Marian 08-09-1999 12947
84 Piscanu Constantin Cosmin 27-03-1996 4232
85 Puiu Bogdan 08-03-1994 L-146/3708
86 Radoi Alin Ionut 12-03-2004 12950
87 Richiteanu Andrei Madalin 30-01-1992 L-060/10084/3718
88 Rizea Claudiu Andrei 22-02-1997 12331
89 Rizea Daniel Paul 28-12-1997 12824
90 Samareanu George Damian 21-11-2008 14675
91 Sanda Marian Marius 25-09-1992 10299/9436DUPLICAT/L-291
92 Serb Dobrescu Bogdan Petrut 23-10-1997 11188
93 Sima Mihaita Razvan 03-02-1989 6968/L-304
94 Stancu Bogdan Alexandru 30-10-1995 L-560/L-5541/3670
95 Stanescu Sebastian Catalin 12-07-1984 L1491
96 Stanoiu Alin Gabriel 30-09-1999 13083
97 Sterie Marinescu Cristian Alexandru 03-10-2000 10167
98 Stoica Justin Marius 15-04-2009 14670
99 Stoica Marian Eduard 04-07-2010 14681
100 Tambescu Luca Andrei 23-04-2010 14680
101 Tames Iulian 06-12-1978 12229/1
102 Tanase Adrian 06-09-1988 L-062/8749
103 Tanase Stefan Emilian 27-03-1995 10813
104 Tanase Valentin Gabriel 10-02-1999 13753
105 Taudor Roberto Gabriel 10-12-1994 L-282/9424/4211-D
106 Teodorescu Elian Stefan 20-05-2009 14676
107 Toma Nicolae Daniel 16-12-1981 12284
108 Tomulescu Ioan Sebastian 13-03-2009 14674
109 Tudose Bogdan Gabriel 27-08-1998 13684
110 Tufisi Robert Emil 28-05-1976 6395
111 Turlea Mihai Dragos 08-06-1996 10818
112 Tutunaru Catalin Ionel 26-04-1991 L-088/10004/L-342
113 Udrea Marian Adrian 09-10-2000 11885
114 Vasiloiu Adrian Madalin 02-08-1998 11048
115 Vlasceanu Ionut Evelin 17-06-2004 12953
116 Voicu Cosmin George 06-04-2006 14526(j)
117 Zamfir Vasile Catalin 30-12-2004 12955
118 Zoe Ionut Alexandru 27-05-2004 12957
Meciurile disputate in sezonul actual
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 30
30-05-2018
A C S Inter Campulung
Pauza: 8-0
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 29
11-03-2018
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-3
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 28
08-06-2018
A S Colibasi
Pauza: 6-0
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 27
03-06-2018
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-5
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 26
26-05-2018
A C S Unirea Bascov
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 25
23-05-2018
A S Micesti 2002
Pauza: 3-0
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 24
20-05-2018
A C S Unirea Bascov
Pauza: 1-1
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 23
12-05-2018
A S Victoria Buzoesti
Pauza: 2-0
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 22
05-05-2018
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-7
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 21
26-04-2018
C S Real Bradu
Pauza: 3-0
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 20
21-04-2018
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-0
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 19
14-04-2018
C S DLR Pitesti
Pauza: 2-0
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 18
05-04-2018
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-3
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 17
31-03-2018
A S Viitorul Stefanesti 2007
Pauza: 2-1
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 16
18-03-2018
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-3
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 15
03-12-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-2
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 14
25-11-2017
C S Atletic Bradu 2
Pauza: 1-1
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 13
19-11-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-3
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 12
11-11-2017
A S Olimpia Suseni
Pauza: 3-0
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 11
05-11-2017
A S Poiana Lacului
Pauza: 0-0
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 10
29-10-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-4
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 9
21-10-2017
A C S Gloria Berevoesti
Pauza: 3-0
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 8
14-10-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-1
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 7
07-10-2017
A C S Basarabi Curtea de Arges
Pauza: 3-0
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 6
30-09-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-2
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 5
23-09-2017
C S Mioveni 3
Pauza: 0-0
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 4
16-09-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-5
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 3
09-09-2017
C S Sporting Pitesti
Pauza: 3-1
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 2
02-09-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-2
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 1
26-08-2017
C S Albota 2012
Pauza: 3-0
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 18
11-05-2018
Fotbal Club Arges
Pauza: 0-4
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 17
09-05-2018
A C S Unirea Bascov
Pauza: 1-0
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 16
04-05-2018
A C S Sfintii Imparati Constantin si Elena
Pauza: 1-4
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 14
20-04-2018
A C S Viitorul Arges Alexandru Duminica
Pauza: 0-4
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 13
13-04-2018
A C S Unirea Bascov
Pauza: 4-1
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 12
04-04-2018
C S F C Pitesti 2008
Pauza: 3-1
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 11
30-03-2018
A C S Unirea Bascov
Pauza: 5-0
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 10
18-05-2018
C S Mioveni
Pauza: 2-1
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 9
03-11-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 7-2
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 8
27-10-2017
A S Unirea Calinesti
Pauza: 0-3
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 7
20-10-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 2-0
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 5
06-10-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 5-0
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 4
29-09-2017
C S Atletic Bradu
Pauza: 1-6
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 3
21-09-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 2-0
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 2
15-09-2017
L P S Viitorul Pitesti
Pauza: 1-10
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 1
08-09-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 3-0
Cupa Romaniei 2018 - 2019, Faza a I-a Etapa 1
20-08-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-2
Cupa Romaniei 2018 - 2019, Faza a II-a Etapa 1
20-09-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-2
Cupa Romaniei 2018 - 2019, Faza a III-a Optimi Etapa 1
18-10-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-1
Observatii: AMANAT PENTRU DATA DE 18.10.2017
Cupa Romaniei 2018 - 2019, Faza a IV-a Sferturi Etapa 1
09-05-2018
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-3
Cupa Romaniei 2018 - 2019, Faza a V-a Semifinale Etapa 1
06-06-2018
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-3
Ma abonez la newsletter

Email:

Parteneri
PARTENER PRINCIPAL
Consiliul Judetean Arges

Consiliul Judetean Arges

Fortuna Sports
Fortuna Sports

Arges Sport
Arges Sport

Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe