Informari si comunicate
07-11-2017
Campioane la Cupa Sperantelor

In perioada 3-5 noiembrie 2017 FRF a organizat la Suceava Turneul final Cupa Sperantelor pentru selectionatele judetene U12 si U14 in cadrul programului Fotbal si Feminitate la care au participat un numar de 28 de selectionate judetene

detalii...
01-11-2017
Hotararile Comitetului Executiv

Hotararile Comitetului Executiv

detalii...
10-10-2017
In atentia echipelor de Copii si Juniori

In atentia echipelor de Copii si Juniori - Jocurile din weekendul 13-15.10.2017

detalii...
07-10-2017
Amanarea jocurilor de copii si juniori din datele de 07-08.10.2017

Jocurile din datele de 07.10.2017 si 08.10.2017 din cadrul Campionatelor de juniori C;D;E si a Trofeelor Ghe. OLA si Ghe. ENE se amana pentru o data ulterioara.

detalii...
04-10-2017
Etapa Intermediara Liga a V-a Seria CENTRU

Joi 12.10.2017 orele 16:30, etapa Intermediara Liga a V-a Seria CENTRU

detalii...
03-10-2017
CJAO Arges

Incepand cu data de 09.10.2017, orele 18:00, la sediul AJF Arges, CJAO Arges, va organiza un nou Curs pentru Arbitri Fotbal(baieti si fete). Inscrierile se pot face pana la data de 06-10-2017, orele 16:00 la sediul AJF Arges. Cursurile sunt gratuite.

detalii...
29-09-2017
Cupa Romaniei Faza a III-a

In atentia echipelor calificate in Fazza a III-a a Cupei Romaniei.

detalii...
04-09-2017
In atentia echipelor de copii si juniori

Identificarea jucatorilor juniori.

detalii...
30-08-2017
In atentia echipelor de Juniori

Programarea jocurilor de Juniori A1; C; D; E.

detalii...
24-08-2017
In atentia echipelor de Liga a V-a Seria CENTRU

Modificare planificari jocuri incepand cu etapa a doua.

detalii...
toate comunicatele

A C S Unirea Bascov


A C S  Unirea Bascov

Localitatea Valea Ursului

Informatii generale
Anul infiintarii 2007
Culori Alb - Albastru / Albastru - Alb
Teren D.L.R Pitesti - Bascov / Bascov ( 100 locuri )
Adresa Com. Bascov , Jud. Arges
Tel/Fax 0744649404
Contact 0744649404
Staff-ul echipei
Presedinte Pirciu Ion Daniel
Secretar
Vicepresedinte Duminica Gheorghe
Organizator de competitii Duminica Gheorghe
Antrenor
Antrenor secund Ciolpan Remus
Antrenor copii Eduard Augustin
Medic Serban Liviu
Liga a IV -a, Seniori - sezon 2012/2013
# Nume echipa M V E I G P A
1 C S Atletic Bradu 32 26 3 3 113-24 81p +33
2C.S. F.C. DINAMIC CURTEA DE ARGES32241795-5473p+25
3 A.C.S. UNIREA BASCOV 2 31 22 4 5 91-44 70p +22
4A C S Unirea Bascov32223791-3969p+21
5 C S Rucar 32 21 4 7 93-43 67p +19
6C S Mioveni 232221974-3767p+19
7 C N Dinicu Golescu Campulung 32 19 2 11 75-40 59p +11
8A S Victoria Buzoesti32178772-4559p+11
9 C S Sporting Pitesti 32 12 6 14 70-68 42p -6
10C S DLR Pitesti321321758-5641p-7
11 A.S. RAPID PITESTI 32 12 5 15 69-85 41p -7
12A.S. UNIREA COSTESTI321211945-7237p-11
13 C S Domnesti 32 6 5 21 58-97 23p -25
14A S Viitorul Stefanesti 200732642230-8522p-26
15 A S Mirosi 31 3 7 21 38-110 16p -29
16A.S. STILPENI RADESTI 200732222822-1068p-40
17 A S Olimpia Suseni 32 2 2 28 33-122 8p -40
Competitii in care participa / a participat
Juniori, Juniori A1 - 1998/1999 Play Off, 2018-2019
Juniori, Juniori A1 - 1998/1999, 2018-2019
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori, 2017-2018
Jocuri Amicale, 2017-2018
Juniori, Inter Liga Nationala 2010(4+1), 2017-2018
Juniori, Inter Liga Nationala 2009(4+1), 2017-2018
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1), 2017-2018
Cupa Romaniei 2018 - 2019, Faza a I-a, 2017-2018
Liga a IV - a, Seniori, 2016-2017
Juniori, Juniori A1 - 1998/1999, 2016-2017
Juniori, Juniori A1 - 1998/1999 Play Off, 2016-2017
Cupa Romaniei 2016 - 2017, Faza 7 - Finala, 2015-2016
Liga a IV-a Play - Off, Juniori A1 Play - Off(1 - 6), 2015-2016
Liga a IV-a Play - Off, Seniori Play - Off(1 - 6), 2015-2016
Cupa Romaniei 2016 - 2017, Faza 4 - Optimi, 2015-2016
Liga a IV - a Campionat Regulat, Juniori A1 Campionat Regulat, 2015-2016
Liga a IV - a Campionat Regulat, Seniori Campionat Regulat, 2015-2016
Cupa Romaniei, Etapa 5 - Sferturi, 2014-2015
Juniori, Juniori C 2000, 2014-2015
Liga a IV -a, Seniori, 2014-2015
Liga IV-a, Juniori A 1, 2014-2015
Liga a IV -a, Seniori, 2013-2014
Liga a IV -a, Juniori A 1, 2013-2014
Cupa Romaniei, Etapa 1, 2013-2014
Memorialul Nicolae Dobrin, Seria C, 2013-2014
Memorialul Nicolae Dobrin, Faza a II - a - Grupa B, 2013-2014
Cupa Romaniei, Etapa 4 Saisprezecimi, 2013-2014
Cupa Romaniei, Etapa 5 Optimi, 2013-2014
Cupa Romaniei, Etapa 6 Sferturi, 2013-2014
Cupa Romaniei, Etapa 7 Semifinale, 2013-2014
Cupa Romaniei, Etapa 8 Finala, 2013-2014
Liga a IV -a, Seniori, 2012-2013
Liga a IV -a, Juniori, 2012-2013
Cupa Romaniei, Faza judeteana, 2012-2013
Cupa Romaniei, 2011-2012
Liga a V-a, Centru 1, 2011-2012
Cupa Romaniei, 2010-2011
Liga 5, Centru 1, 2010-2011
Lotul de jucatori
# Nume Jucator Data nasterii Nr. carnet
1 Alexandru Mihaela Catalina 07-07-2003 12951
2 Anabaraonye Emmanuel Ndubuisi 31-12-1995 13320
3 Andrei Adrian Mihai 10-07-1998 10382
4 Anghel Denis Ionut 28-02-2004 13243
5 Badea Stefan Cristian 29-10-2002 12954
6 Badescu Marian Fabian 26-01-2004 13242
7 Badita Sebastian Iulian 02-07-2008 14523
8 Balan Andrei Daniel 04-10-1999 13469
9 Banica Dumitru Catalin 27-05-1995 11171
10 Beuran Robert Eduard 09-08-1992 13752/L-1817
11 Boboaca Roberto Ruiz 04-06-1989 L-2661
12 Botoghina David Ionut 18-08-2007 14533
13 Brezan Ionel Daniel 01-06-1980 7536/L-299
14 Briceag Bogdan Alexandru 01-03-2010 14531
15 Bujan Marian Aurel 17-05-2000 8679
16 Cernatescu Constantin David 23-09-2010 14678
17 Chirciu Claudiu Nicolae 23-11-1992 7353
18 Chiriac Ionut Valentin 11-12-1998 12959
19 Cioaca Nicusor Gabriel 01-09-2000 12946
20 Ciocarlan Dragos Emilian 26-11-1993 L-3872/3626
21 Ciolpan Dumitru Remus 02-08-1976 12224/L-308
22 Cirstea Sergiu Andrei 12-01-1996 8049
23 Cojocaru Adrian Ionut 24-01-1997 10815
24 Constantin George Adrian 03-07-2004 12952
25 Constantinoaia Petrut Liviu 11-12-1997 8032
26 Cristache Sergio Gabriel 18-05-2010 14679
27 Cristescu Daniel Andrei 11-06-2007 14524
28 Cristescu Mouhamed Amin 22-03-2009 14673
29 Dalu Gabriel Robert 05-09-1991 8752/L-5557
30 Datcu Aurelian Gabriel 29-04-1995 16013
31 Deaconu Radu Andrei 25-07-2002 13244
32 Dima Marius Marian 05-03-1995 3675/L-336
33 Dinuta George Dorel 29-06-2001 9187
34 Dobre Cosmin George 26-10-1989 L-078/8750
35 Dragan David Gabriel 25-11-1998 7362
36 Dulcea Pavel Adrian 25-11-1978 L-7287
37 Durzo Renward 15-07-2008 14525
38 Dusca Vasile Dragos 24-07-1993 12153/4129/L-305
39 Dutan Gabriel Cristian 19-07-2002 12329
40 Enache Costin Yanis 08-07-2009 14671
41 Enache Ionut Cosmin 15-12-1995 9324
42 Ene Flavius Marian 15-08-1996 9659
43 ENE IONUT DANIEL 29-05-1985 6159
44 Ene Patrick Alexandru 05-07-2006 14529
45 ENE VALENTIN TOMITA 30-09-1994 9654
46 Epure Alexandru Danut 29-04-1996 10817
47 Galesanu Constantin Daniel 11-06-1997 10809
48 Gheorghe Aurelian Lucian 26-01-1996 9202/12832-DUPLICAT
49 Ghica Mihai Stefan 17-11-2009 14682
50 Ghita Adrian Vasile 11-11-1999 13587
51 Grigorescu George Alexandru 19-04-2010 14677
52 Ilie Alin Valentin 13-01-2004 13247
53 Ion Ionut Marius 23-03-1989 L-063/4443
54 Ionica Armin Ionut 11-02-2009 14672
55 Ionita Francisc Ion 01-12-1982 7048
56 Isaac Chinemere Steven 16-04-1995 13321
57 Isbasescu Marius Cassian 21-11-1997 10810
58 Jotea Alberto Nicolae 02-04-2006 14522
59 Leca Ionut Cosmin 01-06-1987 L-31902
60 Lemnaru Gabriel Adelin 04-07-2000 12749
61 Linte Laurentiu Andrei 30-11-1992 L-144/3029
62 Lolot Florian 16-11-1999 10966
63 Mandita Ionut Madalin 18-11-1997 11625
64 Mihalache Robert Nicusor 06-05-1998 7361
65 Mindreanu Ionut Alexandru 11-01-2007 14530
66 Mindruta Emanuel 10-04-1994 L-532/13347/4203 D
67 Minescu Nini Gabriel 11-03-1998 L-576/12967
68 Mirea Alexandra Sorana 27-10-2005 14521
69 Mirea Antonio Florian 12-08-2006 12956
70 Miu Alexandru Florin 12-02-1998 L-531/8487
71 Moraru Constantin Denyss 03-03-1996 10814
72 Morcoana George Cosmin 07-10-1998 8744
73 Murgu Roberto Ionut 26-09-2007 14527
74 Naciu Adrian Eugen 05-12-1996 5029
75 Neacsu Andrei Dorin 07-10-1997 8070/13571
76 Neblea Valentin 30-09-2006 14528
77 Necula Flavius Florian 31-10-2002 12949
78 Niculcea Lucian Mihaita 30-07-1984 L-241/8826/Duplicat
79 Olteanu Liviu Ionut 05-11-1994 L-587/4193
80 Olteanu Robert Nicolae 09-06-1997 8041
81 Oncila Cristian Alexandru 07-04-1999 L-511/7371
82 Paraschivescu Eduard Ionut 01-02-2008 14532
83 Patru Gabriel 17-05-1976 6777
84 Patru Roberto Constantin 30-05-2014 12330
85 Paun Pavel Marius 20-08-1978 6149
86 Petre Laurentiu Ion 21-12-1995 L-367/7848
87 Petrescu Andrei Marian 08-09-1999 12947
88 Popa Alexandru Nicolae 26-09-1993 1325/L-343
89 Puiu Bogdan 08-03-1994 L-146/3708
90 Radoi Alin Ionut 12-03-2004 12950
91 Richiteanu Andrei Madalin 30-01-1992 L-060/10084/3718
92 Rizea Claudiu Andrei 22-02-1997 12331
93 Rizea Daniel Paul 28-12-1997 12824
94 Samareanu George Damian 21-11-2008 14675
95 Sanda Marian Marius 25-09-1992 10299/9436DUPLICAT/L-291
96 Serb Dobrescu Bogdan Petrut 23-10-1997 11188
97 Sima Mihaita Razvan 03-02-1989 6968/L-304
98 Stancu Bogdan Alexandru 30-10-1995 L-560/L-5541/3670
99 Stanculescu Ionut Cristian Eugen 24-12-1999 13586
100 Stanescu Sebastian Catalin 12-07-1984 L1491
101 Stanoiu Alin Gabriel 30-09-1999 13083
102 Sterie Marinescu Cristian Alexandru 03-10-2000 10167
103 Stoica Justin Marius 15-04-2009 14670
104 Stoica Marian Eduard 04-07-2010 14681
105 Suditu Daniel Eduard 28-10-1993 9586DUPLICAT/L-300
106 Tambescu Luca Andrei 23-04-2010 14680
107 Tames Iulian 06-12-1978 12229/1
108 Tanase Stefan Emilian 27-03-1995 10813
109 Tanase Valentin Gabriel 10-02-1999 13753
110 Taudor Roberto Gabriel 10-12-1994 L-282/9424/4211-D
111 Teodorescu Elian Stefan 20-05-2009 14676
112 Toma Nicolae Daniel 16-12-1981 12284
113 Tomulescu Ioan Sebastian 13-03-2009 14674
114 Tudose Bogdan Gabriel 27-08-1998 13684
115 Tufisi Robert Emil 28-05-1976 6395
116 Turlea Mihai Dragos 08-06-1996 10818
117 Udrea Marian Adrian 09-10-2000 11885
118 Vasiloiu Adrian Madalin 02-08-1998 11048
119 Vlasceanu Ionut Evelin 17-06-2004 12953
120 Voicu Cosmin George 06-04-2006 14526(j)
121 Zamfir Vasile Catalin 30-12-2004 12955
122 Zoe Ionut Alexandru 27-05-2004 12957
Meciurile disputate in sezonul actual
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 13
19-11-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-3
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 12
11-11-2017
A S Olimpia Suseni
Pauza: 3-0
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 11
05-11-2017
A S Poiana Lacului
Pauza: 0-0
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 10
29-10-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-4
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 9
21-10-2017
A C S Gloria Berevoesti
Pauza: 3-0
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 8
14-10-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-1
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 7
07-10-2017
A C S Basarabi Curtea de Arges
Pauza: 3-0
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 6
30-09-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-2
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 5
23-09-2017
C S Mioveni 3
Pauza: 0-0
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 4
16-09-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-5
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 3
09-09-2017
C S Sporting Pitesti
Pauza: 3-1
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 2
02-09-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-2
Liga a IV-a FORTUNA SPORTS, Seniori Etapa 1
26-08-2017
C S Albota 2012
Pauza: 3-0
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 9
03-11-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 7-2
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 8
27-10-2017
A S Unirea Calinesti
Pauza: 0-3
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 7
20-10-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 2-0
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 5
06-10-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 5-0
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 4
29-09-2017
C S Atletic Bradu
Pauza: 1-6
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 3
21-09-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 2-0
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 2
15-09-2017
L P S Viitorul Pitesti
Pauza: 1-10
Juniori, Juniori E Grupa A - 2007/2008(6+1) Etapa 1
08-09-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 3-0
Cupa Romaniei 2018 - 2019, Faza a I-a Etapa 1
20-08-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-2
Cupa Romaniei 2018 - 2019, Faza a II-a Etapa 1
20-09-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-2
Cupa Romaniei 2018 - 2019, Faza a III-a Optimi Etapa 1
18-10-2017
A C S Unirea Bascov
Pauza: 0-1
Observatii: AMANAT PENTRU DATA DE 18.10.2017
Ma abonez la newsletter

Email:

Parteneri
PARTENER PRINCIPAL
Consiliul Judetean Arges

Consiliul Judetean Arges

Fortuna Sports
Fortuna Sports

Arges Sport
Arges Sport

Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe