STATISTICĂ - LIGA 4 – CAMPIONAT - 2017/2018

24 Iunie 2018, la ora 17:55 / Publicat în Comunicate AJF de Biris Teodor / 632 vizualizări

S-au marcat 969 de goluri (443 de goluri în tur) în 240 de meciuri, o medie de 4,03 goluri pe meci.

GOLGHETERI

1. Sergiu Pop (Crişul Aleşd) – 33 de goluri

2. Daniel Toma (Unirea Livada), Sergiu Ciocan (Olimpia Salonta) 24 goluri

3. Paul Suciu (CS Oșorhei) – 21 de goluri

S-au marcat 22 autogoluri.

Echipele cu cei mai mulţi marcatori: CSC Sînmartin, Crișul Sântandrei, CS Oșorhei – câte 17 marcatori

Echipa cu cei mai puţini marcatori: Unirea Livada - 10

Cele mai multe goluri într-un meci Sergiu Pop (Crișul Aleșd), Daniel Toma (Unirea Livada), Sergiu Ciocan (Olimpia Salonta), Robert Gergely (Viitorul Borș) – 4

Jucătorul care a marcat în cele mai multe etape: Sergiu Pop (Crişul Aleşd) – 21 de etape

Jucătorii străini cu cele mai multe goluri: Emad Suwan (FC Universitatea Oradea) – 10 goluri, 2. Ozovehe Idris (Viitorul Borş) – 9 goluri

Cel mai bătrân marcator al turului: Sandu Balaj (CSO Ştei) – 46 de ani

Cel mai tânăr marcator: Gabriel Buta (Olimpia Salonta) – 15 ani

Primul gol al campionatului: Răzvan Ţirban (CS Bihorul Beiuş) în minutul 15 al meciului cu CSO Ştei.

Ultimul gol al campionatului: Florin Buzgău în minutul 90 al meciului CS Mădăras – FC Universitatea din etapa 30.

Scorul campionatului: CSC Sînmartin – Biharea Vaşcău 15-1, în etapa a XVIII-a.

Cele mai multe goluri într-o etapă: 45 de goluri, etapa 23-a, 39 de goluri etapa 20, 38 goluri, în etapa a II-a și a 18-a

Cele mai puţine goluri într-o etapă: 14 goluri, în etapa a XII-a