Informari si comunicate
08-05-2014
Decizii Comisia de Disciplina din 30.04.2014

COMISIA DE DISICPLINA Intrunita, astazi data 30.04.2014, Comisia de Disicplina a Asociatiei Municipale de Fotbal Bucuresti, a adoptat urmatoarele decizii:

detalii...
10-01-2014
ANUNT IMPORTANT PENTRU ARBITRI

In ziua de miercuri, 15 ianuarie 2013, va fi deschiderea oficiala a anului sportiv 2014, pentru arbitri si arbitri asistenti de la nivelul Municipiului Bucuresti.

detalii...
27-08-2013
COMUNICAT PENTRU ARBITRI

Comunicat pentru arbitri cu privire la participarea la competitii private si jocuri amicale.

detalii...
toate comunicatele

AFC Progresul 1944 Spartac

Localitatea Bucuresti

Staff-ul echipei
Presedinte
Secretar
Vicepresedinte
Organizator de competitii
Antrenor
Grupa 2002 - sezon 2017/2018
# Nume echipa M V E I G P A
1 SC Fotbal Club FCSB SA 34 32 1 1 207-26 97p +46
2CS Concordia Chiajna343022198-1992p+41
3 AS Nefele Sports 34 25 3 6 104-38 78p +27
4ACS Sport Team3422210130-4968p+17
5 AFC Progresul 1944 Spartac 34 22 1 11 103-75 67p +16
6CSA Steaua342059100-3565p+14
7 ASC Juventus București 34 20 4 10 114-38 64p +13
8AS Olimpic342011392-7561p+10
9 LPS Mircea Eliade 34 17 2 15 70-87 53p +2
10AS Voința Buftea341411973-9543p-8
11 Liceul Tehnologic Sf. Pantelimon 34 13 4 17 65-90 43p -8
12CS Electroaparataj341202253-12036p-15
13 CS Cautis Steaua Sudului 32 11 0 21 69-93 33p -15
14Palatul Național al Copiilor341022237-12532p-19
15 SC FC Sportul Studențesc SA 34 6 2 26 33-106 20p -31
16FC Rușanu32612535-8919p-26
17 CSS 1 34 6 1 27 49-200 19p -32
18CS AS Real New32103113-1853p-48

Observatii: * Echipele CS Cautis Steaua Sudului, CS AS Real New si FC Rușanu s-au retras din competiție și vor pierde toate jocurile din retur cu 0-3;
** Echipele AS Carmen București 1937 și ACS Prosport Football Academy s-au înscris în competiție din retur și vor evolua fără a acumula puncte in clasament.

Competitii in care participa / a participat
Meciurile disputate in sezonul actual
Grupa 2002 Etapa 34
02-06-2018
Palatul Național al Copiilor
Grupa 2002 Etapa 33
29-05-2018
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2002 Etapa 32
26-05-2018
ACS Sport Team
Grupa 2002 Etapa 31
22-05-2018
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2002 Etapa 30
19-05-2018
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2002 Etapa 29
12-05-2018
ASC Juventus București
Grupa 2002 Etapa 28
08-05-2018
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2002 Etapa 27
05-05-2018
Liceul Tehnologic Sf. Pantelimon
Grupa 2002 Etapa 26
28-04-2018
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2002 Etapa 25
21-04-2018
CSS 1
Grupa 2002 Etapa 24
14-04-2018
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2002 Etapa 23
SC Fotbal Club FCSB SA
Grupa 2002 Etapa 22
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2002 Etapa 21
AS Voința Buftea
Grupa 2002 Etapa 20
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2002 Etapa 19
SC FC Sportul Studențesc SA
Grupa 2002 Etapa 18
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2002 Etapa 17
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2002 Etapa 16
CS AS Real New
Grupa 2002 Etapa 15
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2002 Etapa 14
CS Electroaparataj
Grupa 2002 Etapa 13
FC Rușanu
Grupa 2002 Etapa 12
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2002 Etapa 11
AS Olimpic
Grupa 2002 Etapa 10
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2002 Etapa 9
AS Nefele Sports
Grupa 2002 Etapa 8
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2002 Etapa 7
CS Concordia Chiajna
Grupa 2002 Etapa 6
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2002 Etapa 5
CSA Steaua
Grupa 2002 Etapa 4
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2002 Etapa 3
CS Cautis Steaua Sudului
Grupa 2002 Etapa 2
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2002 Etapa 1
LPS Mircea Eliade
Grupa 2004 Seria 2 Etapa 22
09-06-2018
LPS Mircea Eliade
Grupa 2004 Seria 2 Etapa 21
02-06-2018
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2004 Seria 2 Etapa 20
26-05-2018
ACS Steaua Noua Generație
Grupa 2004 Seria 2 Etapa 19
19-05-2018
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2004 Seria 2 Etapa 18
12-05-2018
ACS Marius Lăcătuș
Grupa 2004 Seria 2 Etapa 17
05-05-2018
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2004 Seria 2 Etapa 16
28-04-2018
SC Fotbal Club FCSB SA 2
Grupa 2004 Seria 2 Etapa 15
21-04-2018
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2004 Seria 2 Etapa 14
14-04-2018
AS Dan Chilom
Grupa 2004 Seria 2 Etapa 13
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2004 Seria 2 Etapa 12
CSA Steaua
Observatii: Joc reprogramat
Grupa 2004 Seria 2 Etapa 11
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2004 Seria 2 Etapa 10
Liceul Tehnologic Sf. Pantelimon
Grupa 2004 Seria 2 Etapa 9
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2004 Seria 2 Etapa 8
SC Dinamo 1948 SA 2
Grupa 2004 Seria 2 Etapa 7
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2004 Seria 2 Etapa 6
ASC Juventus București 2
Grupa 2004 Seria 2 Etapa 5
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2004 Seria 2 Etapa 4
ACS Prosport Football Academy 2
Grupa 2004 Seria 2 Etapa 3
AFC Progresul 1944 Spartac
Grupa 2004 Seria 2 Etapa 2
SC FC Voluntari SA 2
Grupa 2004 Seria 2 Etapa 1
AFC Progresul 1944 Spartac
Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta