Informari si comunicate AJF
07-07-2014
Hotararile Comitetului Executiv

Hotarari ale Comitetului Executiv al AJFCS I. S-a stabilit şi aprobat in unanimitate, urmatoarele: 1. Şedinţa Adunării Generale Ordinare pentru organizarea campionatelor judeţene să aibe loc pe data de 1 august 2014, ora 11,00, la sediul

detalii...
Categoria AJF
07-07-2014
Campionatul judetean de futsal -Comunicat de presa

Patruzecisiunu de echipe s-au înscris la prima editie a Campionatului Judetean de Futsal Caras-Severin. Competitia, organizată sub tutela Asociatiei Județene de Fotbal Caraș-Severin, s-a încheiat duminică, 6 iulie, la Sala Polivalentă din Reș

detalii...
Categoria AJF
04-07-2014
Campionatul de futsal - Faza finala

Asociaţia Judeţeană de Fotbal Caraş-Severin are deosebita plăcere să vă invite la turneul judeţean de futsal – faza finală, ce se desfăşoară în perioada 4-6 iulie 2014, la sediul Sălii Polivalente din Reşiţa. Prima ediţie a

detalii...
Categoria AJF
02-07-2014
Program campionat futsal 2014 -Poftiti la futsal!

Anexat va prezentam programul Campionatului Judetean de Futsal - 2014 - faza finala Faza finala se desfasoara in perioada 4 - 6 iulie 2014, in Sala Polivalenta din Resita. - Programul fazei finale a campionatului si a Cupei Romaniei - faza jude

detalii...
Categoria AJF
02-07-2014
Hotararile Comisiei de Disciplina - 30.06.2014

IIn sedinta Comisiei de Disciplina din data de 30.06.2014, cand s-au analizat evenimentele de la partida de Cupa Romaniei dintre AS Minerul Anina si AS Semenicul Valiug s-a decis: - Jucatorul Nicoale Silviu IZVERNAR se suspenda 24 (douazecisipatr

detalii...
Categoria AJF
01-07-2014
Pregatire fizica arbitri

Comisia Judeteana de Arbitri convoaca toti arbitri la pregatirea fizica aferenta perioadei precompetitionale editia 2014-2015, dupa urmatorul program: Colegiul Resita Marti si Joi a fiecarei saptamani incepand cu data de 01 iulie 2014, de la o r

detalii...
Categoria AJF
29-06-2014
AJFCS transmite felicitari de ziua Sf. Petru si Pavel

Cu ocazia sfintei Sarbatori Crestine a Apostolilor Sf. Petru si Pavel, conducerea Asociatiei Judetene de Fotbal Caras-Severin transmite sincere felicitari tuturor oamenilor si iubitorilor de fotbal si nu numai, care-si sarbatoresc astazi ziua frumoas

detalii...
Categoria AJF
23-06-2014
AJFCS transmite felicitari echipei CS Metalul Otelu Rosu

Asociatia Judeteana de Fotbal Caras-Severin, prin presedintele Viorel Lolea, transmite felicitari intregului staf al echipei CS Metalul Otelu Rosu, pentru superba promovare in liga a treia, in urma partidei de baraj de la Motru.

detalii...
Categoria AJF
09-06-2014
Hotararile Comisiei de Disciplina - 06.06.2014

Şedinţa din 06 iunie 2014, Comisia de Disciplină a AJF a decis următoarele sancţiuni: - Jucătorul Ciprian Marian GHERASIM (AS Semenicul Valiug) - 1 (una) etapă suspendare şi 30 lei amendă, conform art. 9 lit. A din ROI; - Echipa AS Semen

detalii...
Categoria AJF
30-05-2014
Inscrieri curs Licenta C UEFA

LICENTA C Posesorii licentei C UEFA sunt instructori cu un grad superior de competenţă, dar care nu sunt asimilaţi ca antrenori calificaţi (Calificarea de antrenor se obţine numai urmând cursurile de doi ani ai şcolii de antrenori sau prin a

detalii...
Categoria AJF

Comunicat al Comisiei de Competiţii


Publicat in data de 23-01-2013, de Herghelegiu Petre

       In vederea returului campionatului, Comisia de Competiţii vă comunică următoarele:

     - Şedinţele de lucru în vederea reluării campionatului vor avea loc după cum urmează:

           18.02.2013  ora 11:00 - echipele de Liga a IV-a

            19.02.2013  ora 11:00 - echipele de Liga a V-a

            20.02.2013  ora 11:00 - echipele de juniori "C", "D" şi "E"

     - Date de reluare a campionatului:

           Liga a IV-a - 02.03.2013 - 08.06.2013, cu două etape intermediare, în 27.03. şi 10.04.

                Etape de Cupa României în 20.03, 24.04, 15.05, 29.05 (toate intermediare) şi 15.06 (finala)

           Liga a V-a zona Caransebeş - 10.03.2013 - 09.06.2013, cu o etapă intermediară în 29.05.2013.

                Etape de Cupa României în 03.03, 20.03 (intermediară), 27.03 (intermediară) şi 10.04

               (intermediară), iar câştigătorea pe zonă va continua competiţia alături de Liga a IV-a.

          Liga a V-a zona Reşiţa - 16.03.2013 - 01.06.2013, fără etape intermediare. După etapa a XVIII-a se va juca play-off şi play-out, şase etape.

               Etape de Cupa României în 10.03, 24.03 şi 10.04 (intermediară), iar câştigătoarea pe zonă va continua competiţia alături de Liga a IV-a.

          Juniori "C", "D","E" şi Hagi Danone se vor stabili la şedinţa de lucru.

     - Perioada de transferări - Conform hotărârii Comitetului Executiv al FRF, perioada de transferări pentru Liga a IV-a începe în 28.01.2013 şi se încheie cu 48 de ore înainte de primul joc al sezonului. Totodată trebuie menţionat faptul că FRF interzice ferm organizarea de mini-mercato pentru Liga a IV-a.

     - Programarea la vize, pe care vă rugăm să o respectaţi pentru a evita aglomeraţia şi alte inconveniente. Totodată, vă rugăm să prezentaţi şi tabelul completat cu datele jucătorilor. Tabelul se găseşte pe site-ul AJF la secţiunea "formulare tipizate" - anexa IV.

                                   01.02.2013 - ora 09  AS Voinţa Lupac

                                   04.02.2013 - ora 09  CS Gloria Reşiţa

                                                           ora 13  AS Minerul Anina

                                   05.02.2013 - ora 09  AFCM Reşiţa 2012

                                                           ora 13  AS Nera Bozovici

                                   06.02.2013 - ora 09  AS Metalul Bocşa

                                                           ora 11  AS Oraviţa

                                                           ora 13  AS Voinţa Răcăşdia

                                  07.02.2013 -  ora 09  AS Semenicul Văliug

                                                           ora 10  CS Negrea Reşiţa

                                                           ora 11  CS Moldova Nouă

                                                           ora 12  FC Moldoforest Moldova Nouă

                                                           ora 13  AS Dunărea Moldova Nouă

                                  08.02.2013 -  ora 09  AS Minerul Dognecea

                                                           ora 11  FCS Bistra Glimboca

                                                           ora 13  CS Metalul Oţelu Roşu

                                  11.02.2013 -  ora 09  AS Croaţia Clocotici

                                                           ora 11  CS FC Caransebeş

                                                           ora 14  alte operaţii (transferări, legitimări, etc)

                                  12.02.2013 -  ora 09  AS Prolaz Karaşevo

                                                           ora 10  CS Starigrad Karaşevo

                                                           ora 11  AS Rapid Buchin

                                                           ora 12  AS CFR Era S Comexim

                                                           ora 13  alte operaţii

                                  13.02.2013 -  ora 09  CSŞ Reşiţa

                                                           ora 10  AS Vulturii Obreja

                                                           ora 11  AS Bucoşniţa

                                                           ora 12  AS Timişul Slatina Timiş

                                                           ora 13  alte operaţii

                                  14.02.2013 -  ora 09  AS Recolta Rafnic

                                                           ora 10  AS Speranţa Vârciorova

                                                           ora 11  AS Victoria Vârciorova

                                                           ora 12  AS Vulturii Prisaca

                                                           ora 13  alte operaţii

                                  15.02.2013 -  ora 09  CS Muncitorul Reşiţa

                                                           ora 11  AS Agmonia Zăvoi

                                                           ora 12  AS Unirea Voislova

                                                           ora 13  AS Hidrocon Marga

                                  18.02.2013 -  ora 11  şedinţa de lucru Liga a IV-a

                                                           ora 13  AS Berzasca şi AS Hercules Băile Herculane

                                  19.02.2013 -  ora 11  şedinţa de lucru Liga a V-a

                                                           ora 13  AS Admediam Mehadia şi AS As Teregova

                                  20.02.2013 -  ora 11  şedinţa de lucru juniori

                                                           ora 13  CSŞ Caransebeş şi Şcoala de Fotbal N.Chirilă

                                  21.02.2013 -  ora 09  AS Viitorul Vermeş

                                                           ora 10  AS Voinţa Şoşdea

                                                           ora 11  AS Intersport Măureni

                                                           ora 12  AS Marmura Rusca Montană

                                                           ora 13  AS Partizan Nermed

                                 22.02.2013 -  ora 09  AS Viitorul Târnova

                                                          ora 10  AS Banatul Ocna de Fier

                                                          ora 11  AS Voinţa Vrani

                                                          ora 12  AS Granitul Surduc

                                                          ora 13  AS Ramna

                                                                      Comisia de Competiţii                                                                 


Vezi mai multe stiri din categoria: AJF    |    Vezi toate stirile

Ma abonez la newsletter

Email:

Parteneri
Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe