Informari si comunicate AJF
28-07-2015
RIP - Eugeniu Călin!

Asociaţia Judeţeană de Fotbal Caraş-Severin anunţă cu regret dispariţia celui ce a fost Eugeniu Călin, omul de fotbal a cărui activitate fotbalistică s-a confundat cu cea a echipei din Valea Domanului. Eugeniu Călin a ajutat clubul din Val

detalii...
Categoria AJF
15-07-2015
Selectionata U 14

Comisia de copii si juniori

detalii...
Categoria AJF
15-07-2015
Categoria AJF
18-06-2015
IN ATENTIA ARBITRILOR !

Prezenta arbitrilor se va face duminica 21.06.2015 la stadionul "Mircea Chivu"la ora 8.30. Testarea fizica incepe la ora 9. Testarea teoretica si video va avea loc la Universitatea "Eftimie Murgu".

detalii...
Categoria AJF
11-06-2015
Clasament "FAIR-PLAY" - ediţia 2014-2015

Comisia de Statistica si Fair-play a AJFCS anunta faptul ca echipa CSM Scolar Resita este castigatoarea Trofeului "Fair-Play" AJFCS,ediţia 2014-2015, cu un numar total de 269,68 puncte, secondata de către echipa AS Voinţa Lupac cu un num

detalii...
Categoria AJF
11-06-2015
Convocare selectionata U19

Miercuri, 17 iunie 2015, ora 17,00, Asociaţia Judeţeană de Fotbal Caraş-Severin convoacă jucătorii născuţi în anul 1996 şi mai mici, în vederea constituirii selecţionatei judeţene U19 Caraş-Severin, care va participa la Turneul Interna

detalii...
Categoria AJF
03-06-2015
COMISIA DE DISCIPLINA AJF CS

Comisia de Disciplina AJF CS

detalii...
Categoria AJF
22-05-2015
COMISIA DE DISCIPLINA AJF CS

Comisia de Disciplina AJF CS

detalii...
Categoria AJF
07-05-2015
Comisia de Disciplina AJF CS

Comisia de Disciplina AJF CS

detalii...
Categoria AJF
28-04-2015
Comisia de Disciplina AJF CS

Comisia de Disciplina AJF CS

detalii...
Categoria AJF

Comunicat al Comisiei de Competiţii


Publicat in data de 23-01-2013

       In vederea returului campionatului, Comisia de Competiţii vă comunică următoarele:

     - Şedinţele de lucru în vederea reluării campionatului vor avea loc după cum urmează:

           18.02.2013  ora 11:00 - echipele de Liga a IV-a

            19.02.2013  ora 11:00 - echipele de Liga a V-a

            20.02.2013  ora 11:00 - echipele de juniori "C", "D" şi "E"

     - Date de reluare a campionatului:

           Liga a IV-a - 02.03.2013 - 08.06.2013, cu două etape intermediare, în 27.03. şi 10.04.

                Etape de Cupa României în 20.03, 24.04, 15.05, 29.05 (toate intermediare) şi 15.06 (finala)

           Liga a V-a zona Caransebeş - 10.03.2013 - 09.06.2013, cu o etapă intermediară în 29.05.2013.

                Etape de Cupa României în 03.03, 20.03 (intermediară), 27.03 (intermediară) şi 10.04

               (intermediară), iar câştigătorea pe zonă va continua competiţia alături de Liga a IV-a.

          Liga a V-a zona Reşiţa - 16.03.2013 - 01.06.2013, fără etape intermediare. După etapa a XVIII-a se va juca play-off şi play-out, şase etape.

               Etape de Cupa României în 10.03, 24.03 şi 10.04 (intermediară), iar câştigătoarea pe zonă va continua competiţia alături de Liga a IV-a.

          Juniori "C", "D","E" şi Hagi Danone se vor stabili la şedinţa de lucru.

     - Perioada de transferări - Conform hotărârii Comitetului Executiv al FRF, perioada de transferări pentru Liga a IV-a începe în 28.01.2013 şi se încheie cu 48 de ore înainte de primul joc al sezonului. Totodată trebuie menţionat faptul că FRF interzice ferm organizarea de mini-mercato pentru Liga a IV-a.

     - Programarea la vize, pe care vă rugăm să o respectaţi pentru a evita aglomeraţia şi alte inconveniente. Totodată, vă rugăm să prezentaţi şi tabelul completat cu datele jucătorilor. Tabelul se găseşte pe site-ul AJF la secţiunea "formulare tipizate" - anexa IV.

                                   01.02.2013 - ora 09  AS Voinţa Lupac

                                   04.02.2013 - ora 09  CS Gloria Reşiţa

                                                           ora 13  AS Minerul Anina

                                   05.02.2013 - ora 09  AFCM Reşiţa 2012

                                                           ora 13  AS Nera Bozovici

                                   06.02.2013 - ora 09  AS Metalul Bocşa

                                                           ora 11  AS Oraviţa

                                                           ora 13  AS Voinţa Răcăşdia

                                  07.02.2013 -  ora 09  AS Semenicul Văliug

                                                           ora 10  CS Negrea Reşiţa

                                                           ora 11  CS Moldova Nouă

                                                           ora 12  FC Moldoforest Moldova Nouă

                                                           ora 13  AS Dunărea Moldova Nouă

                                  08.02.2013 -  ora 09  AS Minerul Dognecea

                                                           ora 11  FCS Bistra Glimboca

                                                           ora 13  CS Metalul Oţelu Roşu

                                  11.02.2013 -  ora 09  AS Croaţia Clocotici

                                                           ora 11  CS FC Caransebeş

                                                           ora 14  alte operaţii (transferări, legitimări, etc)

                                  12.02.2013 -  ora 09  AS Prolaz Karaşevo

                                                           ora 10  CS Starigrad Karaşevo

                                                           ora 11  AS Rapid Buchin

                                                           ora 12  AS CFR Era S Comexim

                                                           ora 13  alte operaţii

                                  13.02.2013 -  ora 09  CSŞ Reşiţa

                                                           ora 10  AS Vulturii Obreja

                                                           ora 11  AS Bucoşniţa

                                                           ora 12  AS Timişul Slatina Timiş

                                                           ora 13  alte operaţii

                                  14.02.2013 -  ora 09  AS Recolta Rafnic

                                                           ora 10  AS Speranţa Vârciorova

                                                           ora 11  AS Victoria Vârciorova

                                                           ora 12  AS Vulturii Prisaca

                                                           ora 13  alte operaţii

                                  15.02.2013 -  ora 09  CS Muncitorul Reşiţa

                                                           ora 11  AS Agmonia Zăvoi

                                                           ora 12  AS Unirea Voislova

                                                           ora 13  AS Hidrocon Marga

                                  18.02.2013 -  ora 11  şedinţa de lucru Liga a IV-a

                                                           ora 13  AS Berzasca şi AS Hercules Băile Herculane

                                  19.02.2013 -  ora 11  şedinţa de lucru Liga a V-a

                                                           ora 13  AS Admediam Mehadia şi AS As Teregova

                                  20.02.2013 -  ora 11  şedinţa de lucru juniori

                                                           ora 13  CSŞ Caransebeş şi Şcoala de Fotbal N.Chirilă

                                  21.02.2013 -  ora 09  AS Viitorul Vermeş

                                                           ora 10  AS Voinţa Şoşdea

                                                           ora 11  AS Intersport Măureni

                                                           ora 12  AS Marmura Rusca Montană

                                                           ora 13  AS Partizan Nermed

                                 22.02.2013 -  ora 09  AS Viitorul Târnova

                                                          ora 10  AS Banatul Ocna de Fier

                                                          ora 11  AS Voinţa Vrani

                                                          ora 12  AS Granitul Surduc

                                                          ora 13  AS Ramna

                                                                      Comisia de Competiţii                                                                 


Vezi mai multe stiri din categoria: AJF    |    Vezi toate stirile

Ma abonez la newsletter

Email:

Parteneri
Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe