Informari si comunicate
18-09-2018
În atenția participanților la Cupa Satelor

Până în 24 septembrie, Asociația Județeană de Fotbal Maramureș (AJFMM) trebuie să trimită Federației Române de Fotbal (FRF) lista echipelor înscrise în ediția I a Cupei Satelor.

detalii...
18-09-2018
TURNEUL SPERANȚELOR - Maramureș vs Sălaj 5-1

A treia victorie consecutivă a înregistrat-o selecționata Maramureșului în actuala ediție din proiectul Turneul Speranțelor, competiție adresată copiilor născuți în 2005.

detalii...
18-09-2018
Cursuri pentru obținerea și reînnoirea Licenței C

Asociația Județeană de Fotbal Maramureș (AJFMM) organizează cursuri atât pentru obținerea licenței UEFA C, cât și pentru prelungirea valabilității cardului de Licență UEFA C.

detalii...
13-09-2018
1 octombrie - data limită de înscriere la ”Ola” și ”Ene”

1 octombrie este data limită pentru înscrierea echipelor în ediția 2018/2019 a trofeelor ”Gheorghe Ola” și ”Gheorghe Ene”.

detalii...
10-09-2018
TURNEUL SPERANȚELOR - Satu Mare vs. Maramureș 2-3

Selecționata Maramureșului s-a impus cu 3-2 în deplasare în fața reprezentativei similare a județului Satu Mare în a doua etapă din Turneul Speranțelor.

detalii...
05-09-2018
LIGA 4 - Luceafărul Strâmtura s-a retras

Conducerea echipei Luceafărul Strâmtura a comunicat ieri Asociației Județene de Fotbal Maramureș decizia de a se retrage din campionatul Ligii a patra, seria Nord.

detalii...
03-09-2018
ATENȚIE! Vineri, ședință cu reprezentanții cluburilor de copii și juniori

Vineri, 7 septembrie, de la ora 12.00, la sediul AJFMM are loc ședință convocată de Comisia pentru Copii și Juniori.

detalii...
03-09-2018
TURNEUL SPERANȚELOR - Maramureș - Bistrița Năsăud 3-2

În prima etapă a Turneului Speranțelor (ediția a doua), reprezentativa județului Maramureș s-a impus pe propriul teren cu scorul de 3-2 în fața selecționatei similare din Bistrița Năsăud.

detalii...
27-08-2018
TURNEUL SPERANȚELOR - Maramureș vs. Bistrița-Năsăud în 2 septembrie

Duminică, selecționata Maramureșului debutează în a doua ediție a proiectului Turneul Speranțelor. O competiție care se adresează copiilor născuți în 2005.

detalii...
24-08-2018
LICENȚĂ UEFA C - Înscrieri pentru prelungirea valabilității cardului

Cei care doresc să-și prelungească valabilitatea cardului de Licență UEFA C sunt rugați să depună o cerere în acest sens la sediul Asociației Județene de Fotbal Maramureș până luni, 24 septembrie.

detalii...
toate comunicatele

ACS Plimob Sighetu Marmaţiei

Localitatea Sighetu Marmaţiei

Informatii generale
Anul infiintarii 2009
Culori galben-vișiniu
Teren Solovan / Sighetu Marmației
Adresa Sighetu Marmației, str. Unirii nr. 40
Contact
Staff-ul echipei
Presedinte Vasile Godja
Secretar
Vicepresedinte
Organizator de competitii
Antrenor Ioan Hotea
Liga a IV-a, Seria Nord - sezon 2017/2018
# Nume echipa M V E I G P A
1 ACS Bradul Vişeu de Sus 20 17 3 0 90-11 54p +24
2AS Recolta Săliştea de Sus20141580-4543p+13
3 AS Avântul Bârsana 20 13 2 5 104-50 41p +11
4AS Zorile Moisei20116348-2839p+9
5 ACS Plimob Sighetu Marmaţiei 20 12 2 6 63-49 38p +8
6AS Remeţi2065942-5423p-7
7 AS Foresta Câmpulung la Tisa 20 6 3 11 37-62 21p -9
8AS Metalul Bogdan Vodă20551034-5820p-10
9 AS Iza Dragomireşti 20 4 5 11 46-65 17p -13
10ACS Salina Ocna Şugatag20441233-5316p-14
11 AS Luceafărul Strâmtura 20 0 0 20 17-119 0p -30
Competitii in care participa / a participat
Lotul de jucatori
# Nume Jucator Data nasterii Nr. carnet
1 Arba Ionuț Andrei 28-09-2002 181809
2 Ardelean Darius 06-10-2004 184669
3 Ardelean Marius Lukas 15-10-1998 182980
4 Ardelean Reyvaldo Eugen 29-05-2003 183136
5 Babota Sebastian Egon 16-07-2003 183753
6 Beca Andrei Constantin 05-12-1993 185334
7 Bicuschi Vlad Ioan 14-10-2003 6173
8 Bledea Alexandru Florin 02-11-2003 183128
9 Bledea Gheorghe Sorin 30-05-1999 182638
10 Bococi Florin Nicolae 27-06-1999 181973
11 Boiciuc Cătălin Gheorghe 03-05-2004 184391
12 Boicu Cristian Vasile 17-09-1999 181691
13 Botiș Alexandru Mark 18-02-2002 182355
14 Brândușa Andrei Sorin 05-03-2001 180178
15 Brândușa Antonio Nicolas 25-07-2003 183982
16 Budean Alexandru 03-05-2003 183119
17 Ciocan Claudiu Dănuț 25-01-2004 184667
18 Ciubotaru Sebastian Marius 24-01-2001 183135
19 Cocian Iedan Alexandru Ionuț 07-05-2002 181693
20 Condrat Marcus George 16-11-2004 182600
21 Corneștean Alexandru Vasile 24-01-2004 181681
22 Costache Cătălin 20-02-2001 184250
23 Covaci Alexandru Dănuț 02-10-2001 183856
24 Covaci Mihai Ionuț 15-03-2002 183863
25 Covaci Pavel Vasile 06-05-1998 180261
26 Cozar Denis Vasile 09-12-2003 183120
27 Crasnai Sergiu Andrei 03-02-2003 6175
28 Șimon Alexandru Vasile Patrick 23-08-2001 182451
29 Ștefănoiu Răzvan 05-03-2001 181742
30 Fedorca Michel Alin 22-04-2003 6151
31 Feher Luca Rareș 01-09-2004 6101
32 Gampe Ciprian Andrei 25-11-2000 184395
33 Gavaller Armand Iulian 14-04-1995 178148
34 Gheorghei Cătălin Samuel 20-05-2002 181808
35 Gheorghei Ionuţ Alexandru 25-04-1994 184610
36 Ghindă Gabriel Daniel 01-10-2003 186768
37 Giurgi Darius Mihai 26-02-2002 184394
38 Godja Sebastian Mihai 04-01-1995 178149
39 Grigor Casian 15-03-2000 181023
40 Gyenge Alexandru Cristian 08-03-1999 180169
41 Hofer Raul Teodor 23-07-1998 179582
42 Holocsuk Alexandru Nicolae 15-05-2002 182977
43 Hrițu Toma Vlad 08-10-2001 181679
44 Ianko Claudiu Daniel 25-11-1994 181806
45 Ilieș Ioan Lucian 27-07-2001 185316
46 Iurcuț Flaviu Claudiu 22-11-2002 182452
47 Kocserha Marian Raimond 14-03-2003 184654
48 Kovacs Cosmin Alexandru 19-03-2004 181838
49 Kreiter Ștefan Mark 15-01-2002 184648'
50 Ladislau Roland 02-02-2000 183206
51 Malearciuc Andrei Vasile 29-03-2002 182302
52 Mariș Ionuț Adrian 04-04-2003 184884
53 Maxim Sebastian Alexandru 02-07-2003 182540
54 Michnea Vasile Alex 26-12-1999 184694
55 Mihai Darius Alexis 15-05-2004 183815
56 Mitrea Allesandro 12-09-2004 6756
57 Mitruscsak Leonardo Robert 15-03-2001 181008
58 Moiş Iasmin Mihăiţă 27-04-2000 180015
59 Moldovan Sergiu Laurenţiu 10-09-1999 180174
60 Moskola Krisztian 25-06-1999 180948
61 Muțiu Cosmin 12-06-2001 181559
62 Mărginean Alexandru Cornel 05-11-2002 186352
63 Nistor Răzvan Florin 26-12-2002 186284
64 Oanță Adrian Iulian 27-07-2001 184998
65 Ofrim Cosmin Andrei 18-06-2002 181688
66 Pașcu Ionuț Vasile 27-01-1999 180268
67 Pisuc Ionuț Vasile 30-01-2003 183848
68 Pop Ioan Simion 13-03-2003 183008
69 Pop Ionuț Sorin 22-08-2003 183752
70 Pop Marius Ghiţă 10-02-1994 184860
71 Pop Petreanu Adrian Ioan 28-05-1999 180179
72 Pop Teodor Marius 11-07-1994 184775
73 Popan Narcis Stelian 28-03-2003 184871
74 Popșa Davide 04-07-2002 183626
75 Rad Darian Radu 14-05-2000 180013
76 Radu Alexandru Adrian 06-07-1999 181690
77 Rednic Laurențiu Fabian 27-09-2002 181820
78 Rusneac Ioan 02-08-2002 183791
79 Sabadâş Cosmin Gheorghe 10-11-2000 184835
80 Sas Alex Vasile 13-02-2004 186774
81 Sauca Adrian 14-07-2003 186778
82 Scerban Antonio Darius 16-03-2004 183118
83 Smillar Darius Andrei 28-01-2003 181833
84 Smillar Raul Vasile 28-01-2003 181819
85 Spătaru Cosmin Aurelian 17-04-2003 183760
86 Stan Tudor Gheorghe 01-06-1996 178864
87 Stasiuc Ioan Cătălin 15-10-2002 181756
88 Stoica Denis Dumitru 25-10-2002 181854
89 Strîmbei Thomas Vlăduț 06-02-2001 181561
90 Teris Eduard Tobias 03-02-2003 183114
91 Tifrac Denis Nicușor 01-08-2003 183805
92 Timiș Toader Adrian 05-05-2001 184645
93 Tomșa Gheorghe Gabriel 16-06-2003 182453
94 Torok Kalman Gabriel 23-05-2003 184647
95 Tot Richard Daniel 12-10-2003 183122
96 Tudic Rareş Iulian 20-07-2000 180949
97 Tămaș Darius Vasile 10-02-2003 183131
98 Tăutan Adrian 03-08-1999 181609
99 Varga Carlos Cătălin 26-11-2001 181971
100 Varga Rareș Andrei 16-07-2004 182303
101 Vereș Nicolas David 09-12-2000 180527
102 Vișovan Gabriel Laurențiu Ștefan 22-07-2002 182596
103 Vlad Cătălin Florin 29-01-2003 183127
Meciurile disputate in sezonul actual
Cupa Romaniei Etapa 1
26-08-2018
ACS Plimob Sighetu Marmaţiei
Pauza: 1-4
Liga Elitelor Under 15 Etapa 6
21-09-2018
CSŞ Sighetu Marmaţiei
Liga Elitelor Under 15 Etapa 5
15-09-2018
ACS Plimob Sighetu Marmaţiei
Liga Elitelor Under 15 Etapa 4
13-09-2018
CS Sporting Recea
Liga Elitelor Under 15 Etapa 3
11-09-2018
ACS Plimob Sighetu Marmaţiei
Liga Elitelor Under 15 Etapa 1
01-09-2018
CS Fărcașa
Liga 4, Seria Nord Etapa 3
16-09-2018
AS Recolta Săliştea de Sus
Pauza: 2-0
Liga 4, Seria Nord Etapa 2
09-09-2018
ACS Plimob Sighetu Marmaţiei
Pauza: 3-0
Liga 4 - juniori, Seria Nord Etapa 3
16-09-2018
AS Recolta Săliştea de Sus
Pauza: 9-0
Liga 4 - juniori, Seria Nord Etapa 2
09-09-2018
ACS Plimob Sighetu Marmaţiei
Pauza: 2-1
Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta