Informari si comunicate
11-12-2017
Cavalerii Negri, locul I la Memorialul ”Bogdan Mandi”

Echipa Cavalerii Negri a câștigat locul I la ediția a VII-a a Memorialului ”Bogdan Mandi”.

detalii...
08-12-2017
”GHEORGHE OLA” - Plimob Sighetu Marmaţiei, locul IV la faza zonală

Plimob Sighetu Marmaţiei s-a clasat pe locul IV la faza zonală a Memorialului "Gheorghe Ola", ratând astfel calificarea în etapa finală.

detalii...
06-12-2017
SPORT ȘCOLAR - 3 echipe de ciclu primar, la olimpiada de fotbal

Școala nr. 18 Baia Mare a câștigat locul I la Olimpiada Națională a Sportului Școlar, etapa municipală, la fotbal feminin.

detalii...
06-12-2017
OLIMPIADA GIMNAZIILOR - Fetele de la Şcoala 18, campioanele orașului

Echipa de fotbal feminin a Școlii nr. 18 Baia Mare a câștigat faza municipală a Olimpiadei Gimnaziilor.

detalii...
06-12-2017
4 echipe înscrise la Memorialul ”Bogdan Mandi”

Mâine, de la ora 18.00, la sediul Asociației Județene de Fotbal Maramureș are loc tragerea la sorți pentru Memorialul ”Bogdan Mandi”, patru echipe fiind înscrise la ediția 7.

detalii...
04-12-2017
UNDER 13 - Minaur a câștigat Cupa 1 Decembrie din Satu Mare

Minaur Baia Mare a câștigat Cupa 1 Decembrie organizată de Juniorul Satu Mare la categoria de vârstă Under 13. O competiție la care au participat 12 echipe, patru dintre acestea fiind din Maramureș.

detalii...
04-12-2017
”GHEORGHE ENE” - Plimob, locul 2 la turneul zonal

Cu trei victorii în cinci meciuri, Plimob Sighetu Marmației a terminat pe locul II turneul zonei 8 din cadrul Memorialului ”Gheorghe Ene”, ediția 2017.

detalii...
04-12-2017
2 maramureșeni, la programul ”Cavalerii viitorului”

Zoltan Szekely, membru în Comisia Centrală a Arbitrilor, și Norbert Raymond Kemenes, arbitru de categoria I, au reprezentat Maramureșul la cursul de consolidare organizat în cadrul programului de dezvoltare ”Cavalerii viitorului”.

detalii...
28-11-2017
TURNEE ZONALE - Plimob joacă pentru Maramureș la ”Ola” și ”Ene”

Plimob Sighetu Marmației reprezintă Maramureșul la turneele zonale ale memorialelor ”Ola” și ”Ene”, programate la început de decembrie.

detalii...
28-11-2017
CONVOCARE - Sorin Șerban, chemat la naționala Under 18

Jucătorul Sorin Șerban de la Sporting Recea a fost convocat la lotul național al României, categoria de vârstă Under 18.