Informari si comunicate
12-12-2018
Program competiţional Cupa "Moş Crăciun", ediţia a XXVI-a

Turneele preliminare se dispută la Urlaţi, Valea Călugărească, Breaza şi Blejoi

detalii...
05-12-2018
Regulament Cupa Moş Crăciun, ediţia 2018

Cupa Moş Crăciun se va desfăşura în perioada 14-22 decembrie

detalii...
03-12-2018
Grupele Cupei ”Moș Crăciun”, ediţia a XXVI-a

La sediul AJF Prahova s-au tras la sorţi grupele Cupei Moş Crăciun

detalii...
29-11-2018
Sanctiunile Comisiei de Disciplina - Liga B, Liga C si Cupa Romaniei

In sedinta Comisiei de Disciplina din data de 29.11.2018 au fost luate urmatoarele hotarari:

detalii...
29-11-2018
Sanctiunile Comisiei de Disciplina - Liga A si Superliga B

In sedinta Comisiei de Disciplina din data de 29.11.2018 au fost luate urmatoarele hotarari:

detalii...
26-11-2018
21-11-2018
Program jocuri restante

Partidele se vor disputa sâmbătă, 1 decembrie, şi, respectiv, duminică, 2 decembrie, pe terenul primelor echipe menţionate

detalii...
20-11-2018
Încep înscrierile la Cupa Moş Crăciun

Şedinţa cu delegaţii este programată luni, 3 decembrie, de la ora 12.00

detalii...
12-11-2018
Cupa Satelor a ajuns în vitrina echipei Comuna Teișani

Echipa condusă de Gheorghe Stanciu a înregistrat trei victorii în turneul final

detalii...
09-11-2018
toate comunicatele

ACS Petrolul 52 Ploieşti

Localitatea Ploieşti

Staff-ul echipei
Presedinte Vlad Cristian
Secretar
Vicepresedinte
Organizator de competitii
Antrenor Grigore Octavian
LIGA A PRAHOVA - sezon 2016/2017
# Nume echipa M V E I G P A
1 ACS Petrolul 52 Ploieşti 30 25 5 0 125-11 80p +35
2CS Blejoi30223596-3269p+24
3 AFC Băneşti-Urleta 30 21 3 6 98-30 66p +21
4CS Păuleşti301785104-3959p+14
5 CSO Plopeni 30 15 6 9 84-56 51p +6
6CS Cornu301551062-5650p+5
7 Petrolul Băicoi 30 13 8 9 47-35 47p +2
8CSO Teleajenul Vălenii de Munte301281058-5844p-1
9 Avântul Măneciu 30 14 1 15 48-67 43p -2
10CS Măneşti 2013 Coada Izvorului30981353-8535p-10
11 CSO Tricolorul Breaza 30 9 6 15 36-65 33p -12
12AFC Brebu30961554-7033p-12
13 CS Ceptura 30 10 2 18 69-96 32p -13
14AS Tufeni Băicoi30542149-10819p-26
15 Unirea Urlaţi 30 3 2 25 24-107 11p -34
16Unirea Cocorăştii Colţ30152436-1288p-37
Competitii in care participa / a participat
Lotul de jucatori
# Nume Jucator Data nasterii Nr. carnet
1 Anica Anghel Corneliu Costinel 27-01-1998 49100
2 Burlacu Cătălin Eugen 29-10-1999 53521
3 Catană Răzvan 14-05-1990 43379
4 Chiş Claudiu Ionuţ 29-05-1992 13166
5 Dumitrescu Ilie Alexandru 10-04-1994 13208; 4965 (FRF)
6 Gheorghe Dragoş 24-06-1994 47707; 5641 (FRF)
7 Iancu Marian Ionuţ 21-02-1994 46801
8 Marinică Ionuț 10-07-1994 46705; 3547
9 Niţescu Tiberiu George 03-01-1998 52293
10 Năstase Bogdan Ştefan 08-12-1992 45095
11 Olaru Alberto Nicolae 23-03-1998 56176
12 Popescu Nini Adrian 26-04-1994 850 (FRF), 46806 (AJF)
13 Prunescu Jean 06-06-1989 1562
14 Păun Georgian 24-10-1985 42204, L 2300
15 Stănescu Roland-Dedius 19-04-1990 13215
16 Tudor Claudiu Ionuţ 29-04-1985 37165 (AJF); 712 (FRF)
Meciurile disputate in sezonul actual
JUNIORI D (2006) Etapa 13
10-11-2018
ACS Băicoi
JUNIORI D (2006) Etapa 12
03-11-2018
ACS Petrolul 52 Ploieşti
Observatii: Nedisputat, joc omologat de către Comisia de Competiții și Disciplină.
JUNIORI D (2006) Etapa 11
26-10-2018
Petrosport Ploieşti 2
JUNIORI D (2006) Etapa 10
19-10-2018
ACS Petrolul 52 Ploieşti
JUNIORI D (2006) Etapa 9
12-10-2018
Petrosport Ploieşti
JUNIORI D (2006) Etapa 8
06-10-2018
ACS Petrolul 52 Ploieşti
JUNIORI D (2006) Etapa 7
28-09-2018
ACS Petrolul 52 Ploieşti 2
JUNIORI D (2006) Etapa 6
21-09-2018
ACS Petrolul 52 Ploieşti
JUNIORI D (2006) Etapa 5
15-09-2018
Hagianu Mircea Junior Câmpina
JUNIORI D (2006) Etapa 4
08-09-2018
ACS Petrolul 52 Ploieşti
JUNIORI D (2006) Etapa 3
05-09-2018
Petrolul 95 Ploieşti
JUNIORI D (2006) Etapa 2
01-09-2018
ACS Petrolul 52 Ploieşti
JUNIORI D (2006) Etapa 1
27-09-2018
FC Astra Ploieşti
JUNIORI E (2008) Etapa 15
15-11-2018
ACS Petrolul 52 Ploieşti
JUNIORI E (2008) Etapa 14
09-11-2018
CSO Tricolorul Breaza
JUNIORI E (2008) Etapa 13
02-11-2018
ACS Petrolul 52 Ploieşti
JUNIORI E (2008) Etapa 12
31-10-2018
CSM Ploieşti
JUNIORI E (2008) Etapa 11
29-10-2018
ACS Petrolul 52 Ploieşti
JUNIORI E (2008) Etapa 10
26-10-2018
CS Valea Doftanei
Observatii: Joc omologat de către Comisia de Competiții și Disciplină, pe teren: 1-0.
JUNIORI E (2008) Etapa 9
19-10-2018
ACS Petrolul 52 Ploieşti
JUNIORI E (2008) Etapa 8
11-10-2018
ACS Petrolul 52 Ploieşti 2
JUNIORI E (2008) Etapa 7
05-10-2018
ACS Petrolul 52 Ploieşti
JUNIORI E (2008) Etapa 6
26-09-2018
Savi Sport Ploiești
JUNIORI E (2008) Etapa 5
22-09-2018
ACS Petrolul 52 Ploieşti
JUNIORI E (2008) Etapa 4
14-09-2018
AS Viking Pruszynski Ploiești
JUNIORI E (2008) Etapa 3
07-09-2018
ACS Petrolul 52 Ploieşti
JUNIORI E (2008) Etapa 2
05-09-2018
Petrolul 95 Ploieşti 2
JUNIORI E (2008) Etapa 1
03-09-2018
ACS Petrolul 52 Ploieşti
JUNIORI C (2004), Seria a II-a Etapa 13
10-11-2018
ACS Petrolul 52 Ploieşti
JUNIORI C (2004), Seria a II-a Etapa 11
08-11-2018
ACS Petrolul 52 Ploieşti
JUNIORI C (2004), Seria a II-a Etapa 10
20-10-2018
CSO Tricolorul Breaza
JUNIORI C (2004), Seria a II-a Etapa 9
13-10-2018
CS Brazi
JUNIORI C (2004), Seria a II-a Etapa 8
05-10-2018
ACS Petrolul 52 Ploieşti
JUNIORI C (2004), Seria a II-a Etapa 7
29-09-2018
ACS Băicoi
JUNIORI C (2004), Seria a II-a Etapa 6
22-09-2018
FC Astra Ploieşti
JUNIORI C (2004), Seria a II-a Etapa 5
15-08-2018
ACS Petrolul 52 Ploieşti
JUNIORI C (2004), Seria a II-a Etapa 4
08-09-2018
Hagianu Mircea Junior Câmpina
JUNIORI C (2004), Seria a II-a Etapa 3
05-09-2018
ACS Petrolul 52 Ploieşti
JUNIORI C (2004), Seria a II-a Etapa 2
01-09-2018
Viitorul Comarnic
JUNIORI C (2004), Seria a II-a Etapa 1
29-08-2018
ACS Petrolul 52 Ploieşti
Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe