Informari si comunicate
12-11-2018
Cupa Satelor a ajuns în vitrina echipei Comuna Teișani

Echipa condusă de Gheorghe Stanciu a înregistrat trei victorii în turneul final

detalii...
09-11-2018
09-11-2018
09-11-2018
Cupa Satelor, la etapa finală

În ultimul act se vor confrunta echipele din comunele Valea Călugărească, Blejoi, Teişani şi Măneciu

detalii...
31-10-2018
Programul fazei semifinale din cadrul Cupei Satelor

Sâmbătă, 3 noiembrie, se desfăşoară faza următoare a competiţiei

detalii...
25-10-2018
Cupa Satelor, etapa a III-a

Echipele Comuna Măneşti şi Comuna Păuleşti s-au calificat în faza următoare a competiţiei. Vineri şi sâmbătă se dispută ultima etapă din celelalte serii.

detalii...
18-10-2018
Cupa Satelor, etapa a II-a

La finalul săptămânii trecute s-a desfăşurat etapa a II-a din cadrul Cupei Satelor

detalii...
18-10-2018
17-10-2018
Examen Categ.a II-a

In data de 15.11.2018 se va sustine examenul pentru obtinerea Categ a II-a

detalii...
11-10-2018
toate comunicatele

AFC Băneşti-Urleta


AFC Băneşti-Urleta

Localitatea Băneşti

Informatii generale
Anul infiintarii 2012
Culori galben-albastru
Teren CS / Bănești
Sponsori Primăria și Consiliul Local Bănești, SC CAST SRL
Adresa str. Drumul Mare, com. Bănești
Tel/Fax 0244348212
Contact
Staff-ul echipei
Presedinte Covrig Aurelian
Secretar
Vicepresedinte Dinescu Vasile
Organizator de competitii Serban Gheorghe
Antrenor Visan Marius
Antrenor secund Dumitrescu Claudiu
Antrenor copii Dinu Alin
Medic Dinu Afrodita
LIGA A PRAHOVA - sezon 2017/2018
# Nume echipa M V E I G P A
1 CS Blejoi 30 26 3 1 107-21 81p +36
2CS Păuleşti30224492-2770p+25
3 AFC Băneşti-Urleta 30 19 4 7 78-41 61p +16
4Petrolistul Boldeşti30186674-3260p+15
5 CSO Teleajenul Vălenii de Munte 30 17 3 10 62-43 54p +9
6CS Cornu30156965-5251p+6
7 Avântul Măneciu 30 15 5 10 71-50 50p +5
8CSO Tricolorul Breaza301461060-4248p+3
9 CSO Plopeni 30 13 3 14 49-50 42p -3
10Unirea Urlaţi301231541-5339p-6
11 Petrolul 95 Ploieşti 30 10 4 16 45-66 34p -11
12AFC Brebu30851743-7229p-16
13 CS Măneşti 2013 Coada Izvorului 30 6 4 20 40-76 22p -23
14CS Ceptura30712245-11122p-23
15 Unirea Teleajen Ploiesti 30 6 3 21 39-102 21p -24
16CSO Măgura Slănic30122712-855p-40

Observatii: *Echipa CSO Măgura Slănic s-a retras din campionat după etapa a XV-a, astfel că va pierde toate jocurile din retur cu 3-0.

Competitii in care participa / a participat
Lotul de jucatori
# Nume Jucator Data nasterii Nr. carnet
1 Albu Traian Laurenţiu 05-07-1980 34778
2 Alexe Anghel Rareş 05-03-1997 56720
3 Antal Alexandru Gheorghe 19-06-1991 54254
4 Ariciu Silviu Iulian 08-05-1988 42516
5 Bica Eduard 26-05-1990 43697
6 Botoșneanu Andrei Daniel 15-09-1987 42661
7 Bunea Valentin 27-09-1978 33249
8 Burchi Ion 03-10-1972 E5265
9 Burloiu Radu Ioan 02-05-1992 45932
10 Cazan Daniel Marius 05-07-1989 44878
11 Cojocaru Ionel Romică 13-11-1988 6321
12 Crăciun Ionuţ Alexandru 16-08-1995 48086
13 Dobrinoiu Cosmin 477
14 Duca Marian 14-10-1987 22947
15 Dudău Cătălin Gabriel 14-11-1992 47135
16 Dumitru Iulian George 28-01-1998 55205
17 Filote Mihai Laurenţiu 06-02-1989 42431
18 Gânju Octavian Constantin 12-06-1988 40749
19 Grigoraş Sergiu Costin 21-05-1993 51412
20 Iancu Marius Andrei 21-08-1984 42340
21 Ilioiu Bogdan Gabriel 06-09-1985 41591
22 Iscru Marian Vlăduţ 16-08-1996 52195
23 Istrate Florin Ciprian 01-03-1989 1659
24 Jipa Michel Cătălin 23-12-1994 46804; 5309 (FRF)
25 Lepădatu Ştefan Andrei 29-12-1988 46856
26 Lungu Daniel Marian 05-06-1990 45293
27 Lupu Gabriel Răzvan 25-11-2000 56903
28 Marin Daniel Gabriel 03-10-2000 56901
29 Matache Ştefan 23-09-1996 52140
30 Mihai Cristian Alexandru 14-01-1995 46267
31 Nae Decebal Gabriel 11-05-1988 52174
32 Neagu Alexandru Ştefan 08-08-1987 45799; 4594
33 Negreanu Mugurel Constantin 14-01-1983 6818
34 Nichifor Marian 10-07-1989 52090; 4585 (FRF)
35 Nicoale Horia Gabriel 11-08-1999 53667
36 Olteanu Bogdan 11-04-1989 43400
37 Paun Dan Marian 14-11-1981 1464
38 Petrescu Marian Alexandru 29-01-1992 45556
39 Popa Alexandru Constantin 15-10-1990 41796
40 Radu Georgel 03-04-1983 49061
41 Roșu Andrei Florentin 27-11-1996 52139
42 Soreanu Andrei 02-10-1990 55035
43 Stan Paul Andrei 08-03-1998 51625
44 Stancu Octavian Stelian 18-03-2000 56767
45 Stroescu Teodor Dan 11-03-1992 2048
46 Stăncescu Adrian 01-09-1988 40973
47 Toader Petrică 28-05-1995 4838
48 Tomescu Alexandru Cristian 27-04-1997 22755
49 Turcu Marian 03-01-1994 1748
50 Veselu Alexandru Andrei 06-05-1991 53958
51 Vișan Marius Florian 20-03-1979 2468; 36636
52 Ştefan Andrei George 25-09-1986 482
Meciurile disputate in sezonul actual
LIGA A PRAHOVA Etapa 13
10-11-2018
Unirea Urlaţi
LIGA A PRAHOVA Etapa 12
03-11-2018
AFC Băneşti-Urleta
LIGA A PRAHOVA Etapa 11
27-10-2018
CSO Plopeni
LIGA A PRAHOVA Etapa 10
21-10-2018
AFC Băneşti-Urleta
LIGA A PRAHOVA Etapa 9
13-10-2018
CS Cornu
LIGA A PRAHOVA Etapa 8
06-10-2018
AFC Băneşti-Urleta
LIGA A PRAHOVA Etapa 7
29-09-2018
CS Blejoi
LIGA A PRAHOVA Etapa 6
22-09-2018
Petrolistul Boldeşti
LIGA A PRAHOVA Etapa 5
15-09-2018
AFC Băneşti-Urleta
LIGA A PRAHOVA Etapa 4
08-09-2018
AS Strejnic
LIGA A PRAHOVA Etapa 3
01-09-2018
AFC Băneşti-Urleta
LIGA A PRAHOVA Etapa 2
25-08-2018
CS Ceptura
LIGA A PRAHOVA Etapa 1
19-08-2018
AFC Băneşti-Urleta
JUNIORI A (2000) Etapa 9
27-10-2018
Unirea Urlaţi
JUNIORI A (2000) Etapa 8
20-10-2018
AFC Băneşti-Urleta
JUNIORI A (2000) Etapa 7
13-10-2018
Avântul Măneciu
JUNIORI A (2000) Etapa 6
06-10-2018
AFC Băneşti-Urleta
JUNIORI A (2000) Etapa 5
29-09-2018
Petrolistul Boldeşti
JUNIORI A (2000) Etapa 4
22-09-2018
CS Măneşti 2013 Coada Izvorului
JUNIORI A (2000) Etapa 3
15-09-2018
AFC Băneşti-Urleta
JUNIORI A (2000) Etapa 1
01-09-2018
AFC Băneşti-Urleta
Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe