Informari si comunicate
16-11-2017
Sanctiuni Comisia de Disciplina

In sedinta Comisiei de Disciplina din cadrul AJF Prahova din data de 08.11.2017 s-au luat urmatoarele hotarari:

detalii...
15-11-2017
Start perfect pentru selecţionata "Prahova-Muntenia"

Prahovenii s-au impus cu 6-0, prin golurile marcate de Ciobanu (4), Cr. Vasile şi Tudorie

detalii...
14-11-2017
Selecţionata "Prahova-Muntenia", din nou la start

Manşa tur se dispută la Blejoi, astăzi, de la ora 14.00

detalii...
03-11-2017
Înscrieri la Cupa "Moş Crăciun"

ntrecere rezervată copiilor născuţi în/după 1 ianuarie 2005

detalii...
02-11-2017
Sanctiunile Comisiei de Disciplina

In sedinta Comisiei de Disciplina din cadrul AJF Prahova din data de 01.11.2017 s-au luat urmatoarele hotarari:

detalii...
29-10-2017
Sanctiunile Comisiei de Disciplina

In sedinta Comisiei de Disciplina din cadrul AJF Prahova din data de 25.10.2017 s-au luat urmatoarele hotarari:

detalii...
29-10-2017
Sanctiunile Comisiei de Disciplina

In sedinta Comisiei de Disciplina din cadrul AJF Prahova din data de 18.10.2017 s-au luat urmatoarele hotarari:

detalii...
24-10-2017
Prahova - Harghita, in Cupa Regiunilor!

Dubla mansa se va desfasura in luna noiembrie, primul joc fiind in judetul nostru.

detalii...
15-10-2017
Sanctiunile Comisiei de Disciplina

In sedinta Comisiei de Disciplina din cadrul AJF Prahova din data de 11.10.2017 s-au luat urmatoarele hotarari:

detalii...
05-10-2017
Sanctiunile Comisiei de Disciplina

In sedinta Comisiei de Disciplina din cadrul AJF Prahova din data de 04.10.2017 s-au luat urmatoarele hotarari:

detalii...
toate comunicatele

CS Cornu

Localitatea Cornu

Informatii generale
Teren Cornu / Cornu
Contact Marinică: 0721705751, Diaconu: 0723833523
Staff-ul echipei
Presedinte Manta Ionel Dinu
Presedinte de onoare Manta Nicolae
Secretar
Vicepresedinte
Organizator de competitii Marinică Valentin
Antrenor Dinu Cătălin Mihai
LIGA A PRAHOVA - sezon 2017/2018
# Nume echipa M V E I G P A
1 CS Blejoi 14 12 1 1 49-11 37p +19
2CS Păuleşti14102244-1032p+8
3 Petrolistul Boldeşti 14 9 4 1 35-14 31p +10
4AFC Băneşti-Urleta1492333-1329p+8
5 Avântul Măneciu 14 8 3 3 36-23 27p +6
6CSO Tricolorul Breaza1472529-1723p-1
7 AFC Brebu 14 7 2 5 22-32 23p +2
8CSO Teleajenul Vălenii de Munte1471628-2222p+1
9 CS Cornu 14 5 5 4 22-20 20p +2
10CSO Plopeni1452715-2417p-1
11 CS Măneşti 2013 Coada Izvorului 14 4 2 8 28-33 14p -7
12Petrolul 95 Ploieşti1442819-2614p-7
13 Unirea Urlaţi 14 3 1 10 17-28 10p -11
14Unirea Teleajen Ploiesti14221021-538p-13
15 CS Ceptura 14 2 1 11 14-62 7p -14
16CSO Măgura Slănic14121112-365p-19
Competitii in care participa / a participat
Lotul de jucatori
# Nume Jucator Data nasterii Nr. carnet
1 Apostol Gheorghe Tiberiu 14-03-1997 57690
2 Băcioiu George Andrei 30-11-1993 1209 (FRF); 53186
3 Cîrstei Tiberius Andrei 02-05-1987 43398
4 Cortan Janos Robert 10-06-1996 17733
5 Diaconu Bogdan Gheorghe 19-01-1981 38573
6 Diaconu Ionuţ Mădălin 16-07-1998 54387
7 Dinicu Petre Dragoş 25-06-1993 51544
8 Dragnea Sorin Nicusor 14-10-1992 13460
9 Duţă Gabriel Gheorghe 1991 55041
10 Ene Gelu Marius 26-05-1982 604
11 Gavrilă Cristian Alberto 05-11-1994 55149
12 Gheorghe Iosif 06-08-1995 51594
13 Gheorghe Ovidiu Cristian 25-04-1987 42413
14 Gheorghe Valentin 20-01-1995 14371
15 Graţie Radu 46096
16 Herea Ionut 30-10-1995 51352
17 Hornea Laurenţiu 08-09-1980 38815
18 Iacob Nicolae 18-05-1990 46134
19 Irimescu Ion Marius 16-10-1975 2459; 36158
20 Jantea Constantin 1984 39846
21 Jinga Alexandru Cătălin 27-02-1997 52810
22 Kayode Oladapo Adeniyi 30-09-1992 5775
23 Manolescu Răzvan Florin 12-08-1994 15753
24 Mihalcea Narcis-Gabriel 01-02-1986 38905
25 Militaru Andrei 12-10-1995 53920
26 Munteanu Tudor 29-08-1996 57020
27 Mustafa Marius Gheorghe 07-06-1995 20535
28 Năstase Valentin Ioan 10-04-1990 43698
29 Oae Vasile Adrian 13-04-1992 46956; 488 (FRF)
30 Oaie Alexandru Ștefan 20-12-1995 51200
31 Olariu Alexandru 18206
32 Oprea Marius Alexandru 18-04-1998 57222 - B
33 Paven Marco David 03-07-1995 33445
34 Pîrvan Ionuț Dragoş 25-06-1986 41811
35 Plopeanu Mihai Dragoş 09-11-1988 2334
36 Prodan Florin 23-03-1995 5170 (FRF); 52340
37 Simion Marius Daniel 14-11-1998 58143
38 Sintulescu Dragos George 04-05-1993 14301/a
39 Stoica Andrei 1991 49016
40 Susai Cornel 19821
41 Teodorescu Bogdan Mihai 06-03-1998 56354
42 Toader Eugen Mihai 23-12-2002 60721
43 Tudor Marius 17-06-1995 17492
44 Ungureanu Alin Constantin 04-06-1995 15681
45 Ungureanu Marian 04554
46 Vălică Alin Mădălin 10-12-1993 21687
47 Zamfir Gabriel Alexandru 29-01-1987 2392
48 Şerbu Ciprian Nicolae 11-08-1997 57696
49 Şovăială Iustin Dumitru 17-05-1987 49237
Meciurile disputate in sezonul actual
LIGA A PRAHOVA Etapa 14
19-11-2017
CS Cornu
LIGA A PRAHOVA Etapa 13
12-11-2017
Avântul Măneciu
LIGA A PRAHOVA Etapa 12
04-11-2017
CS Cornu
LIGA A PRAHOVA Etapa 11
29-10-2017
CS Blejoi
LIGA A PRAHOVA Etapa 10
20-10-2017
CS Cornu
LIGA A PRAHOVA Etapa 9
14-10-2017
CS Cornu
LIGA A PRAHOVA Etapa 8
08-10-2017
AFC Brebu
LIGA A PRAHOVA Etapa 7
27-09-2017
CS Cornu
LIGA A PRAHOVA Etapa 6
24-09-2017
CS Măneşti 2013 Coada Izvorului
LIGA A PRAHOVA Etapa 5
17-09-2017
CS Cornu
LIGA A PRAHOVA Etapa 4
10-09-2017
CSO Măgura Slănic
LIGA A PRAHOVA Etapa 3
02-09-2017
CS Cornu
LIGA A PRAHOVA Etapa 2
27-08-2017
CS Păuleşti
Pauza: 0-2
LIGA A PRAHOVA Etapa 1
18-08-2017
CS Cornu
JUNIORI B Etapa 11
11-11-2017
Sportul Valea Călugărească
JUNIORI B Etapa 10
04-11-2017
CS Cornu
JUNIORI B Etapa 9
28-10-2017
ACS Băicoi
JUNIORI B Etapa 8
21-10-2017
CS Cornu
JUNIORI B Etapa 7
14-10-2017
Luceafărul Drajna
JUNIORI B Etapa 6
18-11-2017
CS Cornu
JUNIORI B Etapa 5
30-09-2017
CS Blejoi
JUNIORI B Etapa 4
23-09-2017
CS Cornu
JUNIORI B Etapa 3
16-09-2017
Viitorul Fortuna 2015 Breaza
JUNIORI B Etapa 2
09-09-2017
CS Ceptura
JUNIORI B Etapa 1
02-09-2017
CS Cornu
Observatii: Se disputa la Cornu.
Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe