Informari si comunicate
16-12-2018
Update: Program optimi si sferturi Cupa Moş Crăciun

Vineri şi duminică, în sălile de sport din Urlaţi, Breaza, Blejoi şi Valea Călugărească s-au desfăşurat jocurile din faza grupelor a Cupei Moş Crăciun

detalii...
12-12-2018
Program competiţional Cupa "Moş Crăciun", ediţia a XXVI-a

Turneele preliminare se dispută la Urlaţi, Valea Călugărească, Breaza şi Blejoi

detalii...
05-12-2018
Regulament Cupa Moş Crăciun, ediţia 2018

Cupa Moş Crăciun se va desfăşura în perioada 14-22 decembrie

detalii...
03-12-2018
Grupele Cupei ”Moș Crăciun”, ediţia a XXVI-a

La sediul AJF Prahova s-au tras la sorţi grupele Cupei Moş Crăciun

detalii...
29-11-2018
Sanctiunile Comisiei de Disciplina - Liga B, Liga C si Cupa Romaniei

In sedinta Comisiei de Disciplina din data de 29.11.2018 au fost luate urmatoarele hotarari:

detalii...
29-11-2018
Sanctiunile Comisiei de Disciplina - Liga A si Superliga B

In sedinta Comisiei de Disciplina din data de 29.11.2018 au fost luate urmatoarele hotarari:

detalii...
26-11-2018
21-11-2018
Program jocuri restante

Partidele se vor disputa sâmbătă, 1 decembrie, şi, respectiv, duminică, 2 decembrie, pe terenul primelor echipe menţionate

detalii...
20-11-2018
Încep înscrierile la Cupa Moş Crăciun

Şedinţa cu delegaţii este programată luni, 3 decembrie, de la ora 12.00

detalii...
12-11-2018
Cupa Satelor a ajuns în vitrina echipei Comuna Teișani

Echipa condusă de Gheorghe Stanciu a înregistrat trei victorii în turneul final

detalii...
toate comunicatele

CS Cornu

Localitatea Cornu

Informatii generale
Teren Cornu / Cornu
Contact Marinică: 0721705751, Diaconu: 0723833523
Staff-ul echipei
Presedinte Manta Ionel Dinu
Presedinte de onoare Manta Nicolae
Secretar
Vicepresedinte
Organizator de competitii Marinică Valentin
Antrenor Dinu Cătălin Mihai
LIGA A PRAHOVA - sezon 2018/2019
# Nume echipa M V E I G P A
1 AFC Băneşti-Urleta 15 13 1 1 57-16 40p +16
2CS Blejoi15131152-1240p+16
3 Petrolistul Boldeşti 15 10 5 0 44-11 35p +11
4CS Cornu15102339-1732p+11
5 CSO Plopeni 15 7 5 3 37-11 26p +5
6AFC Brebu1573528-2524p+3
7 CS Păuleşti 15 7 2 6 33-27 23p -1
8CSO Teleajenul Vălenii de Munte1554623-2319p-2
9 CS Măneşti 2013 Coada Izvorului 15 5 2 8 35-40 17p -7
10CSO Tricolorul Breaza1552823-3217p-4
11 Unirea Urlaţi 15 4 4 7 23-26 16p -5
12Avântul Măneciu1551923-2916p-5
13 Petrolul 95 Ploieşti 15 4 1 10 20-39 13p -8
14Tinereţea Izvoarele1533922-4312p-12
15 AS Strejnic 15 3 2 10 12-38 11p -13
16CS Ceptura15001515-970p-24
Competitii in care participa / a participat
Lotul de jucatori
# Nume Jucator Data nasterii Nr. carnet
1 Apostol Gheorghe Tiberiu 14-03-1997 57690
2 Băcioiu George Andrei 30-11-1993 1209 (FRF); 53186
3 Cîrstei Tiberius Andrei 02-05-1987 43398
4 Copilu Nicuşor Ciprian 28-05-1987 39139
5 Cortan Janos Robert 10-06-1996 17733
6 Diaconu Bogdan Gheorghe 19-01-1981 38573
7 Diaconu Ionuţ Mădălin 16-07-1998 54387
8 Dinicu Petre Dragoş 25-06-1993 51544
9 Dragnea Sorin Nicusor 14-10-1992 13460
10 Dumitru Radu Sebastian 13-06-2000 58136
11 Duţă Gabriel Gheorghe 1991 55041
12 Ene Gelu Marius 26-05-1982 604
13 Gavrilă Cristian Alberto 05-11-1994 55149
14 Gheorghe Iosif 06-08-1995 51594
15 Gheorghe Mihail Octavian 17-01-1992 42948; 475 (FRF)
16 Gheorghe Valentin 20-01-1995 14371
17 Ghica Mihail Octavian 28-07-1998 33390
18 Graţie Radu 46096
19 Hornea Laurenţiu 08-09-1980 38815
20 Iacob Nicolae 18-05-1990 46134
21 Irimescu Ion Marius 16-10-1975 2459; 36158
22 Jantea Constantin 1984 39846
23 Jinga Alexandru Cătălin 27-02-1997 52810
24 Kayode Oladapo Adeniyi 30-09-1992 5775
25 Manolescu Răzvan Florin 12-08-1994 15753
26 Mihalcea Narcis-Gabriel 01-02-1986 38905
27 Militaru Andrei 12-10-1995 53920
28 Munteanu Tudor 29-08-1996 57020
29 Mustafa Marius Gheorghe 07-06-1995 20535
30 Năstase Valentin Ioan 10-04-1990 43698
31 Oae Vasile Adrian 13-04-1992 46956; 488 (FRF)
32 Oaie Alexandru Ștefan 20-12-1995 51200
33 Olariu Alexandru 18206
34 Oprea Marius Alexandru 18-04-1998 57222 - B
35 Paven Marco David 03-07-1995 33445
36 Pîrvan Ionuț Dragoş 25-06-1986 41811
37 Plopeanu Mihai Dragoş 09-11-1988 2334
38 Preda Vasile 20-03-1996 27019
39 Prodan Florin 23-03-1995 5170 (FRF); 52340
40 Simion Marius Daniel 14-11-1998 58143
41 Sintulescu Dragos George 04-05-1993 14301/a
42 Stancila Bogdan Stefan 24-12-1998 33348
43 Stoica Andrei 1991 49016
44 Susai Cornel 19821
45 Toader Eugen Mihai 23-12-2002 60721
46 Tudor Marius 17-06-1995 17492
47 Ungureanu Alin Constantin 04-06-1995 15681
48 Ungureanu Marian 04554
49 Vălică Alin Mădălin 10-12-1993 21687
50 Şerbu Ciprian Nicolae 11-08-1997 57696
Meciurile disputate in sezonul actual
LIGA A PRAHOVA Etapa 15
25-11-2018
Unirea Urlaţi
LIGA A PRAHOVA Etapa 14
17-11-2018
CS Cornu
LIGA A PRAHOVA Etapa 13
11-11-2018
CSO Plopeni
LIGA A PRAHOVA Etapa 12
04-11-2018
CS Cornu
LIGA A PRAHOVA Etapa 11
27-10-2018
CS Cornu
LIGA A PRAHOVA Etapa 10
20-10-2018
CSO Teleajenul Vălenii de Munte
LIGA A PRAHOVA Etapa 9
13-10-2018
CS Cornu
LIGA A PRAHOVA Etapa 8
06-10-2018
Petrolistul Boldeşti
LIGA A PRAHOVA Etapa 7
29-09-2018
CS Cornu
LIGA A PRAHOVA Etapa 6
23-09-2018
AS Strejnic
LIGA A PRAHOVA Etapa 5
02-12-2018
CS Cornu
LIGA A PRAHOVA Etapa 4
08-09-2018
CS Ceptura
LIGA A PRAHOVA Etapa 3
02-09-2018
CS Cornu
LIGA A PRAHOVA Etapa 2
25-08-2018
AFC Brebu
LIGA A PRAHOVA Etapa 1
19-08-2018
CS Cornu
JUNIORI A (2000) Etapa 9
27-10-2018
CS Cornu
JUNIORI A (2000) Etapa 8
20-10-2018
ACS Băicoi
JUNIORI A (2000) Etapa 5
29-09-2018
Unirea Urlaţi
JUNIORI A (2000) Etapa 4
22-09-2018
CS Cornu
JUNIORI A (2000) Etapa 3
15-09-2018
Avântul Măneciu
JUNIORI A (2000) Etapa 2
08-09-2018
CS Cornu
JUNIORI A (2000) Etapa 1
01-09-2018
AFC Băneşti-Urleta
Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe