Informari si comunicate AJF
18-01-2018
CSM Ploieşti s-a impus la "Cupa de Iarnă Constantin Tabarcea"

Faza preliminară se desfășoară în Sala Sporturilor din Valea Călugărească, pe 20 și 21 ianuarie

detalii...
18-01-2018
În atenția echipelor

Ședințele cu delegații

detalii...
18-01-2018
Petrosport Ploiești și-a apărat titlul la Cupa Moș Crăciun

Echipa antrenată de Claudiu Toader a câștigat cea de-a XXV-a ediție

detalii...
29-11-2017
Sanctiunile Comisiei de Disciplina

In sedinta Comisiei de Disciplina din cadrul AJF Prahova din data de 29.11.2017 s-au luat urmatoarele hotarari:

detalii...
16-11-2017
Sanctiuni Comisia de Disciplina

In sedinta Comisiei de Disciplina din cadrul AJF Prahova din data de 08.11.2017 s-au luat urmatoarele hotarari:

detalii...
15-11-2017
Start perfect pentru selecţionata "Prahova-Muntenia"

Prahovenii s-au impus cu 6-0, prin golurile marcate de Ciobanu (4), Cr. Vasile şi Tudorie

detalii...
14-11-2017
Selecţionata "Prahova-Muntenia", din nou la start

Manşa tur se dispută la Blejoi, astăzi, de la ora 14.00

detalii...
03-11-2017
Înscrieri la Cupa "Moş Crăciun"

Întrecere rezervată copiilor născuţi în/după 1 ianuarie 2005

detalii...
02-11-2017
Sanctiunile Comisiei de Disciplina

In sedinta Comisiei de Disciplina din cadrul AJF Prahova din data de 01.11.2017 s-au luat urmatoarele hotarari:

detalii...
29-10-2017
Sanctiunile Comisiei de Disciplina

In sedinta Comisiei de Disciplina din cadrul AJF Prahova din data de 25.10.2017 s-au luat urmatoarele hotarari:

detalii...

CSM Ploieşti s-a impus la "Cupa de Iarnă Constantin Tabarcea"


Publicat in data de 18-01-2018, la ora 10:16

 “Cupa de Iarnă Constantin Tabarcea, la prima ediție

 

La finele săptămânii în curs, mai exact în zilele de 20 și 21 ianuarie, în Sala Sporturilor din Valea Călugărească, se va desfășura faza preliminară a primei ediții a “Cupei de Iarnă Constantin Tabarcea” - întrecere rezervată copiilor născuți în/după 1 ianuarie 2007. Pentru acest turneu s-au înscris 12 grupări și care au fost împărțite în două grupe a câte șase echipe, iar primele patru din cele două serii vor accede în faza următoare a competiției, care va avea loc la Sala Sporturilor “Olimpia” din Ploiești. Se aplică regulile de la “Cupa Moș Crăciun”.

Programul competiției pe fiecare zi este următorul:

 

Grupa B, sâmbătă, 20 ianuarie, interval orar 08.30-16.00

Etapa I 

Sportul Valea Călugărească - Viking Pruszynski Ploiesti                    0-3

Petrolul II Ploiești - ASF Pavel Colceag                                                   7-0

Petrosport Ploiești - Petrolul 95 Ploiești I                                               1-1 (2-1 d.l.d.)

 

Etapa a II-a         

Viking Pruszynski Ploiesti - Petrolul 95 Ploiești I                                   3-2

ASF Pavel Colceag - Petrosport Ploiești                                                 0-5

Sportul Valea Călugărească - Petrolul II Ploiești                                   1-6

 

Etapa a III-a       

Petrolul II Ploiești - Viking Pruszynski Ploiesti                                       1-0

Petrosport Ploiești - Sportul Valea Călugărească                                 4-2

Petrolul 95 Ploiești I - ASF Pavel Colceag                                               7-0

               

Etapa a IV-a       

Viking Pruszynski Ploiesti - ASF Pavel Colceag                                    6-1

Sportul Valea Călugărească - Petrolul 95 Ploiești I                             0-12

Petrolul II Ploiești - Petrosport Ploiești                                                    1-2

 

Etapa a V-a        

Petrosport Ploiești - Viking Pruszynski Ploiesti                                     0-2             

Petrolul 95 Ploiești I - Petrolul II Ploiești                                                 2-2 (3-2 d.l.d.)

ASF Pavel Colceag - Sportul Valea Călugărească                               3-2

 

Clasament grupa B

1. Viking Pruszynski              5     4     0      1        14-4           12

2. Petrosport Ploieşti            5      3     1      1        12-6          10

3. Petrolul II Ploieşti              5      3      1      1        17-5          10

4. Petrolul 95 Ploieşti I         5       2      2       1        24-6          8

5. ASF Pavel Colceag           5      1        0       4       4-27          3

6. Sportul Valea                     5        0        0       5       5-28         0   

  

Grupa A, duminică, 21 ianuarie, interval orar 08.30-16.00

 

Etapa I 

Petrolul I Ploieșlti - CSM Ploiești                                                           1-0               

Viitorul Mizil - AFC Astra Ploiești                                                             3-1

Petrolul 95 Ploiești II - CS Câmpina                                                      5-0

 

Etapa a II-a         

CSM Ploiești - CS Câmpina                                                                    4-2

AFC Astra Ploiești - Petrolul 95 Ploiești II                                              0-1

Petrolul I Ploiești - Viitorul Mizil                                                                2-0

 

Etapa a III-a       

Viitorul Mizil - CSM Ploiești                                                                      0-0 (2-1 d.l.d.)

Petrolul 95 II Ploiești - Petrolul I Ploiești                                               0-4             

CS Câmpina - AFC Astra Ploiești                                                           3-2

 

Etapa a IV-a       

CSM Ploiești - AFC Astra Ploiești                                                           1-1 (2-0 d.l.d.)             

Petrolul I Ploiești - CS Câmpina                                                              2-1

Viitorul Mizil - Petrolul 95 II Ploiești                                                          0-0 (0-1 d.l.d.)            

 

Etapa a V-a        

Petrolul 95 II Ploiești - CSM Ploiești                                                        0-3             

CS Câmpina - Viitorul Mizil                                                                        0-1

AFC Astra Ploiești - Petrolul I Ploiești                                                      2-2 (2-1 d.l.d.)

 

Clasament grupa A

1. Petrolul Ploieşti                5       4     1       0        11-3           13

2. Viitorul Mizil                        5      2      2       1         4-3             8

3. CSM Ploieşti                      5      2      2       1        8-4              8

4. Petrolul 95 Ploieşti II        5      2      1        2        6-7             7

5. CS Câmpina                      5      1        0       4      6-14           3

6. AFC Astra Ploieşti             5       0        2       3       6-10          2

 

Program sferturi "Cupa de Iarnă Constantin Tabarcea"

Sala Sporturilor Olimpia, Ploieşti - sâmbătă, 27 ianuarie

 

SFERTURI (2x15 minute):

11:00-11:40               Joc 1: loc 1A-loc 4B:Petrolul Ploieşti - Petrolul 95 Ploieşti I= 1-1 (3-2 d.l.d.)

11:40-12:20               Joc 2: loc 2A-loc 3B: Viitorul Mizil - Petrolul II Ploieşti= 1-2 

12:20-13:00               Joc 3: loc 3A-loc 2B: CSM Ploieşti - Petrosport Ploieşti= 2-1

13:00-13:40               Joc 4: loc 4A-loc 1B: Petrolul 95 Ploieşti II - Viking Pruszynski = 1-1 (2-3 d.l.d.)

 

SEMIFINALE (2x15 minute):

13:40-14:20             Petrolul Ploieşti - CSM Ploieşti = 2-2 (2-4 d.l.d.)

14:20-15:00              Petrolul II Ploieşti - Viking Pruszynski= 0-1

 

FINALA MICĂ (2x15 minute):

15:00-15:40             Petrolul Ploieşti - Petrolul II Ploieşti = 3-0

 

 

FINALA MARE (2x20 minute):

15:40-16:25              CSM Ploieşti - Viking Pruszynski = 5-0

 

Lotul de jucători al echipei CSM Ploieşti, antrenor Florian Nicolae, la turneul Cupa de Iarnă "Constantin Tabarcea": Alexandru Andreescu şi Andrei David (portari); Marius Dumitru, Petre Racoveanu, Denis Sava, David Moisei, Andrei Nuţu, Ion Rădulescu, Matei Caravia (jucători de câmp).

 


Vezi mai multe stiri din categoria: Comunicate AJF    |    Vezi toate stirile

Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe