Informari si comunicate AJF
22-06-2017
Start sezon 2017-2018

Şedinţele cu delegaţii

detalii...
19-06-2017
Loturile echipelor angrenate în jocurile de baraj

Echipele CS Valea Doftanei, Tinereţea Izvoarele şi CS Scorţeni Bordeni au promovat în SuperLiga B Prahova

detalii...
14-06-2017
In atenţia echipei AS Strejnic

Comunicat Comisia de Disciplină

detalii...
14-06-2017
În atenţia echipelor cu datorii

Înştiinţare Comisia de Disciplină

detalii...
14-06-2017
În atenţia membrilor afiliaţi

14 iulie, ultima zi de înscriere

detalii...
03-05-2017
21-03-2017
În atenţia echipelor de juniori

Precizări privind returul sezonului 2016-2017

detalii...
21-03-2017
07-03-2017
Curs pentru obţinerea Licenţei C UEFA

Cursurile se vor desfăşura în colaborare cu Şcoala Federală de Antrenori.

detalii...
17-01-2017
Şedinţa Biroului Executiv

Adunarea Generală Extraordinară de Alegeri se va desfăşura în data de 24 februarie 2017, ora 14.00, la Complex President - Bucov.

detalii...

Cupa Moş Crăciun, ediţia a XXIV-a


Publicat in data de 07-12-2016, la ora 15:26

 În fiecare an, Asociaţia Judeţeană de Fotbal Prahova organizează tradiţionala competiţie juvenilă, Cupa Moş Crăciun, întrecere rezervată copiilor născuţi în/după 1 ianuarie 2004. Ajunsă la ediţia a XXIV-a, turneul se va desfăşura în două etape:

- faza grupelor la Sala Sporturilor Blejoi (17-18 decembrie) şi Sala Sporturilor Băicoi (18 decembrie);

- faza finală la Sala Sporturilor "Olimpia" Ploieşti (23-24 decembrie).

Astăzi a avut loc tragerea la sorţi, în prezenţa delegaţilor echipelor, componenţa grupelor fiind următoarea:

Grupa I: Petrosport 1 Ploieşti, CS Ceptura 2, CS Brazi;

Grupa a II-a: Petrolul Băicoi, Fortuna 2 Breaza, CS Păuleşti;

Grupa a III-a: HM Junior 1 Câmpina, Viitorul Comarnic, CS Câmpina 2;

Grupa a IV-a: Astra Ploieşti, AS Starchiojd, Petrosport 2 Ploieşti;

Grupa a V-a: Petrolul 95 Ploieşti 1, Akademika Ploieşti, AS Gorgota;

Grupa a VI-a: Fortuna 1 Breaza, Şcoala Tg. Vechi, CSŞ Oraş Sinaia;

Grupa a VII-a: CS Blejoi, Unirea Urlaţi, Unirea Lipăneşti;

Grupa a VIII-a:CS Câmpina, HM Junior 2 Câmpina, CSO Plopeni;

Grupa a IX-a: Rapid Sălciile, CS Ceptura 1, Petrolul 95 Ploieşti 3;

Grupa a X-a: Tinereţea Izvoarele, Progresul Bucov, Petrolul 95 Ploieşti 2;

Grupa a XI-a: Luceafărul Drajna, Petrosport Ploieşti 3, Avântul Iordăcheanu, FC Chitila (Ilfov);

Grupa a XII-a: CSM Ploieşti, AS Pleaşa, Petrosport Ploieşti 4

 

PROGRAMUL JOCURILOR

SALA SPORTURILOR "BLEJOI":

 

Sâmbătă, 17 decembrie:

 

MODUL I (8.30-12.30) - grupele I şi XII (2x15 minute):

Grupa I:           Petrosport Ploieşti 1 - CS Brazi         8.30-9.10

Grupa a XII-a: CSM Ploieşti - Petrosport Ploieşti 4         9.10-9.50

Grupa I:           CS Ceptura 2 - Petrosport Ploieşti 1       9.50-10.30

Grupa a XII-a: AS Pleaşa - CSM Ploieşti        10.30-11.10

Grupa I:           CS Brazi - CS Ceptura 2        11.10-11.50

Grupa a XII-a: Petrosport Ploieşti 4 - AS Pleaşa        11.50-12.30

 

MODUL II (12.30-16.30) - grupele IX şi IV (2x15 minute): 

Grupa a IX-a: Rapid Sălciile - Petrolul 95 Ploieşti 3        12.30-13.10

Grupa a IV-a: Astra Ploieşti - Petrosport Ploieşti 2 13.10-13.50

Grupa a IX-a: CS  Ceptura 1 - Rapid Sălciile 13.50-14.30

Grupa a IV-a: AS Starchiojd - Astra Ploieşti 14.30-15.10

Grupa a IX-a: Petrolul 95 Ploieşti 3 - CS Ceptura 1 15.10-15.50

Grupa a IV-a: Petrosport Ploieşti 2 - AS Starchiojd 15.50-16.30

 

MODUL III (16.30-18.30) - grupa V (2x15 minute):  

 Grupa a V-a: Petrolul 95 Ploieşti I - AS Gorgota 16.30-17.10

Grupa a V-a: Akademika Ploieşti - Petrolul 95 Ploieşti I 17.10-17.50

Grupa a V-a: AS Gorgota - Akademika Ploieşti 17.50-18.30

 

DUMINICĂ, 18 decembrie:

 

MODUL IV (9.00-12.00) - grupa XI (2x10 minute):  

Grupa a XI-a: Petrosport Ploieşti 3 - FC Chitila        9.00-9.30

Grupa a XI-a: Avântul Iordăcheanu - Luceafărul Drajna        9.30-10.00

Grupa a XI-a: FC Chitila - Avântul Iordăcheanu        10.00-10.30

Grupa a XI-a: Luceafărul Drajna - Petrosport Ploieşti 3        10.30-11.00

Grupa a XI-a: Petrosport 3 Ploieşti - Avântul Iordăcheanu    11.00-11.30

Grupa a XI-a: FC Chitila - Luceafărul Drajna        11.30-12.00

 

MODUL V (14.30-18.30) - grupa a VII-a şi a X-a (2x15 minute):  

Grupa a VII-a: CS Blejoi - Unirea Lipăneşti         14.30-15.10

Grupa a X-a: Tinereţea Izvoarele - Petrolul 95 Ploieşti 2 15.10-15.50

Grupa a VII-a: Unirea Urlaţi - CS Blejoi                  15.50-16.30

Grupa a X-a: Progresul Bucov - Tinereţea Izvoarele  16.30-17.10

Grupa a VII-a: Unirea Lipăneşti - Unirea Urlaţi           17.10-17.50

Grupa a X-a: Petrolul 95 Ploieşti 2 - Progresul Bucov          17.50-18.30 

 

SALA SPORTURILOR "BĂICOI":

 

Duminică, 18 decembrie:

 

MODUL VI (9.00-13.00) - grupa a II-a şi a VI-a (2x15 minute):

Grupa a II-a: Petrolul Băicoi - CS Păuleşti          9.00-9.40

Grupa a VI-a: Fortuna Breaza I - CSŞ Oraş Sinaia 9.40-10.20

Grupa a II-a: Fortuna Breaza 2 - Petrolul Băicoi         10.20-11.00

Grupa a VI-a: Şcoala Tg. Vechi - Fortuna Breaza 1 11.00-11.40

Grupa a II-a: CS Păuleşti - Fortuna Breaza 2         11.40-12.20

GRupa a VI-a: CSŞ Oraş Sinaia - Şcoala Tg. Vechi 12.20-13.00

 

MODUL VII (13.00-17.00) - grupa a III-a şi a VIII-a (2x15 minute):

Grupa a III-a: HM Junior Câmpina 1 - CS Câmpina 2 13.00-13.40

Grupa a VIII-a: Câmpina - CSO Plopeni                 13.40-14.20

Grupa a III-a: Viitorul Comarnic - HM Junior Câmpina 1 14.20-15.00

Grupa a VIII-a: HM Junior Câmpina 2 - CS Câmpina 15.00-15.40

Grupa a III-a: CS Câmpina 2 - Viitorul Comarnic         15.40-16.20

Grupa a VIII-a: CSO Plopeni - HM Junior Câmpina 2 16.20-17.00

 
 
 
SFERTURI DE FINALĂ, SALA SPORTURILOR "OLIMPIA" PLOIEŞTI:
                                       VINERI, 23 DECEMBRIE
 
           Se califică în această etapă echipele clasate pe primul loc din fiecare grupă. Se vor forma trei grupe a câte trei echipe, iar componenţa celor patru grupe este următoarea:
 
Grupa A: Câştigătoare grupa a IV-a, Câştigătoare grupa a VI-a, Câştigătoare grupa a V-a;
Grupa B: Câştigătoare grupa a XI-a, Câştigătoare grupa a XII-a, Câştigătoare grupa I;
Grupa C: Câştigătoare grupa a VIII-a, Câştigătoare grupa a III-a, Câştigătoare grupa a II-a;
Grupa D: Câştigătoare grupa a X-a, Câştigătoare grupa a VII-a, Câştigătoare grupa a IX-a.
 
PROGRAM JOCURI:
 
MODUL VIII (9.00-13.00), grupa A şi B (2x15 minute):
Grupa A: Câştig. gr. IV - Câştig. gr. V 9.00-9.40
Grupa B: Câştig. gr. XI - Câştig. gr. I 9.40-10.20
Grupa A: Câştig. gr. VI - Câştig. gr. IV        10.20-11.00
Grupa B: Câştig. gr. XII - Câştig. gr. XI        11.00-11.40
Grupa A: Câştig. gr. V - Câştig. gr. VI 11.40-12.20
Grupa B: Câştig. gr. I - Câştig. gr. XII         12.20-13.00
 
MODUL IX (13.00-17.00), grupa C şi D (2x15 minute):
Grupa C: Câştig. gr.VIII - Câştig. gr. II          13.00-13.40
Grupa D: Câştig. gr. IX - Câştig. gr. X  13.40-14.20
Grupa C: Câştig. gr. III - Câştig. gr. VIII          14.20-15.00
Grupa D: Câştig. gr. VII - Câştig. gr. X          15.00-15.40
Grupa C: Câştig. gr. II - Câştig. gr. III          15.40-16.20
Grupa D: Câştig. gr. IX - Câştig. gr. VII          16.20-17.00
 
 
FAZA SEMIFINALĂ ŞI FINALĂ, SALA SPORTURILOR "OLIMPIA" PLOIEŞTI

                                          SÂMBĂTĂ, 24 DECEMBRIE: 

În această fază se califică echipele clasate pe primul loc, în cele patru serii.

Programul turneului final este următorul:


Joc 1 (ora 9.30): Câştigătoare Grupa A - câştigătoare Grupa C (2x15 minute)


Joc 2 (ora 10.15): Câştigătoare Grupa B - câştigătoare Grupa D (2x15 minute)


Finala mică (ora 11.15): Învinsă joc 2 - Învinsă joc 1   (2x15 minute)


Finala mare (ora 12.00): Învingătoare joc 1 - Învingătoare joc 2 (2x20 de minute)

 


Vezi mai multe stiri din categoria: Comunicate AJF    |    Vezi toate stirile

Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe