Informari si comunicate AJF
18-10-2018
Cupa Satelor, etapa a II-a

La finalul săptămânii trecute s-a desfăşurat etapa a II-a din cadrul Cupei Satelor

detalii...
18-10-2018
11-10-2018
11-10-2018
11-10-2018
11-10-2018
09-10-2018
Rezultatele primei etape din cadrul Cupei Satelor

Runda inaugurală s-a desfășurat vineri și sâmbătă

detalii...
05-10-2018
Cupa Satelor

Programul , regulamentul și alte detalii privind această competiție se pot accesa apăsând pe acest text.

detalii...
28-09-2018
In atentia arbitrilor si a echipelor participante in competitiile de junior

Dispozitia Presedintelui AJF Prahova, Prof. Silviu Cringasu:

detalii...
28-09-2018
Sanctiunile Comisiei de Disciplina

In sedinta Comisiei de Disciplina din data de 26.09.2018 au fost luate urmatoarele hotarari:

detalii...

Petrosport Ploiești și-a apărat titlul la Cupa Moș Crăciun


Publicat in data de 18-01-2018, la ora 09:22

 În perioada 16-17 decembrie, Asociaţia Judeţeană de Fotbal (AJF) Prahova a organizat faza grupelor din “Cupa Moş Crăciun” – tradiţionala competiţie juvenilă ajunsă la cea de-a 25-a ediţie! Desfăşurată pe parcursul a două zile, în sălile de sport din Blejoi, Băicoi şi Valea Călugărească (n.r. - această ultimă variantă apărând “la urgenţă”), competiţia nu a fost lipsită de momente frumoase, ca de fiecare dată, emoţiile copiilor fiind mai presus de orice, bucuria calificării în faza semifinală fiind trăită de 9 dintre cele 35 de echipe participante. Echipa ACS Băicoi nu s-a mai prezentat la competiție. Rezultatele finale din faza grupelor au fost următoarele:

 

Grupa I

Progresul Bucov – HM Junior Câmpina 1              0-3
CS Câmpina – Akademika Ploieşti                             0-2
Akademika Ploieşti – Progresul Bucov                    0-0 (0-1 d.l.d.)
HM Junior Câmpina 1 – CS Câmpina                                    1-0
Akademika Ploieşti – HM Junior Câmpina 1         0-2
CS Câmpina – Progresul Bucov                                  0-0

 

Clasament
1. HM Junior Câmpina   9 pct
2. Akademika                     4
3. Progresul Bucov          2
4. CS Câmpina                   1

 

Grupa a II-a
CS Cornu – ACS Băicoi                                                    3-0 *neprezentare
Petrolul Ploieşti 2 – Luceafărul Drajna                    3-1
Luceafărul Drajna – CS Cornu                                                 7-1
ACS Băicoi – Petrolul 2 Ploieşti                                   0-3 * neprezentare
Luceafărul Drajna – ACS Băicoi                                  3-0* neprezentare
Petrolul Ploieşti 2 – CS Cornu                                                 11-0

 

Clasament
1. Petrolul 2                       9 pct
2. Luceafărul Drajna       6
3. CS Cornu                                     3
4. Petrolul Băicoi              0

 

Grupa a III-a
Fortuna Breaza 2 – Petrolul Ploieşti 1                     0-9
Petrosport Ploieşti 2 – Viitorul Proviţa                   9-0
Viitorul Proviţa – Fortuna Breaza 2                                     3-0
Petrolul Ploieşti 1 – Petrosport Ploieşti 2               0-0 (1-2d.l.d.)
Viitorul Proviţa – Petrolul Ploieşti 1                                     0-2
Petrosport Ploieşti 2 – Fortuna 2 Breaza               5-0

 

Clasament
1. Petrosport 2                  7 pct
(* departajare la la penaltiuri)
2. Petrolul 1                       7
3. Viitorul Proviţa            3
4. Fortuna 2                       0

 

Grupa a IV-a
Petrosport 3 – Petrolul 95 Ploieşti 1                        0-1
Petrolul 95 Ploieşti 2 – Petrosport 4                        5-0
Petrosport 4 – Petrosport 3                                         1-5
Petrolul 95 Ploieşti 1 – Petrolul 95 Ploieşti 2       2-1
Petrosport 4 – Petrolul 95 Ploieşti 1                        1-2
Petrolul 95 Ploieşti 2 – Petrosport 3                        1-3

 

Clasament
1. Petrolul 95 1                 9 pct
2. Petrosport 3                  6
3. Petrolul 95 2                 3
4. Petrosport 4                  0

 

Grupa a V-a
CS Ceptura – Petrosport Ploieşti 1                            0-0 (1-2)
CSM Ploieşti – AS Gorgota                                             3-0
AS Gorgota – CS Ceptura                                               1-1 (2-1 )
Petrosport 1 – CSM Ploieşti                                         1-0
AS Gorgota – Petrosport Ploieşti 1                            0-2
CSM Ploieşti – CS Ceptura                                             2-1

 

Clasament
1. Petrosport 1                  7 pct
2. CSM Ploieşti                   6
3. CS Ceptura                     2
4. AS Gorgota                     1

 

Grupa a VI-a
Petrolul 95 Ploieşti 3 – CS Blejoi                                1-0
Rapid Mizil – HM Junior 2 Câmpina                                     1-0
HM Junior 2 – Petrolul 95 Ploieşti 3                                     0-5
CS Blejoi – Rapid Mizil                                                   3-3 (6-7 d.l.d.)
HM Junior 2 Câmpina – CS Blejoi                              1-1 (2-3)
Rapid Mizil – Petrolul 95 Ploieşti 3                          0-3

 

Clasament
1. Petrolul 95 3                 9 pct
2. Rapid Mizil                    4
3. CS Blejoi                          2
4. HM Câmpina 2                         1

 

Grupa a VII-a
Unirea Urlaţi – Rapid Sălciile                                       0-2
CSŞ Oraş Sinaia – Teleajenul Valeni                          5-1
Teleajenul Valeni – Unirea Urlaţi                               0-4
Rapid Sălciile – CSŞ Oraş Sinaia                                  3-0
Teleajenul Valeni – Rapid Sălciile                              0-6
CSŞ Oraş Sinaia – Unirea Urlaţi                                   1-2

 

Clasament
1. Rapid Sălciile                 9 pct
2. Unirea Urlaţi                  6
3. CSȘ Oraș Sinaia             3
4. Teleajen Văleni             0

 

Grupa a VIII-a
CS Păuleşti – AFC Astra                                                  0-3
Tinereţea Izvoarele – Iany Sport                                1-1 (1-0 d.l.d.)
Iany Sport – CS Păuleşti                                                             1-4
AFC Astra – Tinereţea Izvoarele                                 5-0
Iany Sport – AFC Astra                                                   0-3
Tinereţea Izvoarele – CS Păuleşti                               0-0

Clasament
1. Astra                                 9 pct
2. CS Păuleşti                     4
3. Tinereţea Izvoarele    2
4. Iany Sport                      1

 

Grupa a IX-a
Petrolul Ploieşti 3 – Fortuna Breaza                                     0-4
Viitorul Comarnic – CS Ceptura 2                              0-0 (1-2)
CS Ceptura 2 – Petrolul Ploieşti 3                              0-5
Fortuna Breaza – Viitorul Comarnic                                    0-1
CS Ceptura 2 – Fortuna                                                             3-3
Viitorul Comarnic – Petrolul Ploieşti 3                    0-4

 

Clasament
1. Petrolul Ploieşti 3        6 pct
2. Viitorul Comarnic       4
3. Fortuna Breaza            4
4. CS Ceptura 2                 2

 

 Faza finală a competiției s-a disputat pe 22 și 23 decembrie în Sala Sporturilor "Olimpia" din Ploiești, iar pentru a doua oară consecutiv echipa Petrosport Ploiești a devenit campioană. 

Program SFERTURI, VINERI, 22 decembrie:

                       

Grupa A                                                       Grupa B

1. Petrosport Ploieşti 2                          1. HM Junior Câmpina 1

2. Petrosport Ploieşti 1                          2. Petrolul Ploieşti 2

3. Rapid Sălciile                                         3. Petrolul 95 Ploieşti 3

 

                                                            Grupa C

                                    1. Petrolul 95 Ploieşti 1

                                    2. AFC Astra Ploieşti

3. Petrolul Ploieşti 3

 

 


Vezi mai multe stiri din categoria: Comunicate AJF    |    Vezi toate stirile

Nr. crt.

Jocuri sferturi de finală

Interval orar

1.

Grupa A, Rapid Sălciile - Petrosport Ploieşti 2

1-2

2.

Grupa B, Petrolul 95 Ploieşti 3 - HM Junior Câmpina 1

4-0

3.

Grupa C, Petrolul Ploieşti 3 - Petrolul 95 Ploieşti 1

0-3

4.

Grupa A, Petrosport Ploieşti 2 - Petrosport Ploieşti 1

3-4

5.

Grupa B, HM Junior Câmpina 1 - Petrolul Ploieşti 2

0-0 (6-7 d.l.d)

6

Grupa C, Petrolul 95 Ploieşti 1 - AFC Astra Ploieşti

1-2

7

Grupa A, Petrosport Ploieşti 1 - Rapid Sălciile

1-2

8

Grupa B, Petrolul Ploieşti 2 - Petrolul 95 Ploieşti 3

1-3

Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe