Informari si comunicate AJF
16-12-2018
Update: Program optimi si sferturi Cupa Moş Crăciun

Vineri şi duminică, în sălile de sport din Urlaţi, Breaza, Blejoi şi Valea Călugărească s-au desfăşurat jocurile din faza grupelor a Cupei Moş Crăciun

detalii...
12-12-2018
Program competiţional Cupa "Moş Crăciun", ediţia a XXVI-a

Turneele preliminare se dispută la Urlaţi, Valea Călugărească, Breaza şi Blejoi

detalii...
05-12-2018
Regulament Cupa Moş Crăciun, ediţia 2018

Cupa Moş Crăciun se va desfăşura în perioada 14-22 decembrie

detalii...
03-12-2018
Grupele Cupei ”Moș Crăciun”, ediţia a XXVI-a

La sediul AJF Prahova s-au tras la sorţi grupele Cupei Moş Crăciun

detalii...
29-11-2018
Sanctiunile Comisiei de Disciplina - Liga B, Liga C si Cupa Romaniei

In sedinta Comisiei de Disciplina din data de 29.11.2018 au fost luate urmatoarele hotarari:

detalii...
29-11-2018
Sanctiunile Comisiei de Disciplina - Liga A si Superliga B

In sedinta Comisiei de Disciplina din data de 29.11.2018 au fost luate urmatoarele hotarari:

detalii...
26-11-2018
21-11-2018
Program jocuri restante

Partidele se vor disputa sâmbătă, 1 decembrie, şi, respectiv, duminică, 2 decembrie, pe terenul primelor echipe menţionate

detalii...
20-11-2018
Încep înscrierile la Cupa Moş Crăciun

Şedinţa cu delegaţii este programată luni, 3 decembrie, de la ora 12.00

detalii...
12-11-2018
Cupa Satelor a ajuns în vitrina echipei Comuna Teișani

Echipa condusă de Gheorghe Stanciu a înregistrat trei victorii în turneul final

detalii...

Rezultatele primei etape din cadrul Cupei Satelor


Publicat in data de 09-10-2018, la ora 10:12

Programul şi rezultatele primei etape

 

 

 

Grupa I (vineri 5 octombrie, ora 14.00):

Comuna Drajna – Comuna Măneciu                          0-2

Comuna Teişani – Comuna Izvoarele                                    0-0

Comuna Izvoarele – Comuna Drajna                         1-2

Comuna Măneciu – Comuna Teişani                         0-0

Comuna Izvoarele – Comuna Măneciu                     0-3

Comuna Teişani – Comuna Drajna                            1-0

 

Clasament

1. Comuna Măneciu   3          2          1          0          5-0                   7

2. Comuna Teişani     3          1          2          0          1-0                   5

3. Comuna Drajna      3          1          1          1          2-4                   3

4. Comuna Izvoarele  3          0          1          2          1-5                   1

 

Grupa a II-a (sâmbătă 6 octombrie, ora 13.00)

Comuna Dumbrava – Comuna Valea Călugărească             

Comuna Colceag – Comuna Gura Vadului                          

Comuna Gura Vadului – Comuna Dumbrava                                   

Comuna Valea Călugărească – Comuna Colceag                

Comuna Gura Vadului – Comuna Valea Călugărească        

Comuna Colceag – Comuna Dumbrava                               

 

Clasament

1. Comuna Dumbrava                        3          1          2          0          7-2       5

2. Comuna Valea Călugărească         3          1          2          0          6-1       5

3. Comuna Cocleag                            3          1          1          1          8-7       4

4. Comuna Gura Vadului                   3          0          1          2          1-12     1

 

Grupa a III-a (sâmbătă 6 octombrie, ora 13.00)

Comuna Poseşti – Comuna Păuleşti               0-7

Comuna Păuleşti – Comuna Lipăneşti           3-0 (neprezentare)

Comuna Lipăneşti – Comuna Poseşti            0-3 (neprezentare)

 

Clasament

1. Comuna Păuleşti                 2          2          0          0          10-0                 6

2. Comuna Poseşti                  2          1          0          1          3-7                   3

3. Comuna Lipăneşti              2          0          0          2          0-6                   0

 

Grupa a IV-a (vineri 5 octombrie, ora 13.00):

Comuna Blejoi – Comuna Vărbilău                           1-4

Comuna Ştefeşti – Comuna Bertea                            2-0

Comuna Bertea – Comuna Blejoi                              2-5

Comuna Vărbilău – Comuna Ştefeşti                        4-1

Comuna Bertea – Comuna Vărbilău                          0-3

Comuna Ştefeşti – Comuna Blejoi                             3-3

Clasament

1. Comuna Vărbilău               3          3          0          0          11-1                 9

2. Comuna Blejoi                   3          1          1          1          9-9                   4

3. Comuna Ştefeşti                 3          1          1          1          5-7                   4

4. Comuna Bertea                   3          0          0          3          2-10                 0

 

Grupa a V-a (vineri 5 octombrie, ora 13.00):

Comuna Bucov – Comuna Şirna                    0-1

Comuna Şirna – Comuna Măneşti                 0-0

Comuna Măneşti – Comuna Bucov               2-1

 

Clasament

1. Comuna Măneşti                2          1          1          0          2-1                   4

1. Comuna Şirna                     2          1          1          0          1-0                   4

3. Comuna Bucov                   2          0          0          2          1-3                   0

 

 

Etapa a II-a este programată pe 12 și 13 octombrie.


Vezi mai multe stiri din categoria: Comunicate AJF    |    Vezi toate stirile

Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe