Sanctiuni
Sezon competitional:

Club:

Data inregistrarii sanctiunii

Persoana cautata
 

Meciul: AS Cetate Slimnic - AS Cindrelu Gura Râului
Liga a-V-a, Seria Vest, etapa 4 | Data 2018-10-14
Echipa sanctionata: AS Cindrelu Gura Râului
Persoana sanctionata: Sandea Gheorghe
Abatere: Tentativa de lovire a arbitrului
Rezolutie: conform art. 18.17 lit e
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 5
Suspendat din: 14-10-2018
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 500 leiNeplatit !

Meciul: ACS FC Avrig - CS Alma 8 Sibiu
Juniori U 11, Clasic, etapa 5 | Data 2018-10-14
Echipa sanctionata: CS Alma 8 Sibiu
Abatere: Echipa CS Alma 8, nu s-a prezentat pentru desfasurarea jocului
Rezolutie: conform art. 17.15.a
Comisia: Comisia de disciplina
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 500 leiNeplatit !

Meciul: CS Gaz Metan Medias - ASSF Adrian Demian Sibiu
Juniori U 11, Elite, etapa 5 | Data 2018-10-12
Echipa sanctionata: ASSF Adrian Demian Sibiu
Abatere: Echipa ASSF Adrian Demian a folosit portarul echipei pe toata desfasurarea jocului. Conform regulamentului la prima pauza in min. 15, echipele au obligatia sa schimbe toti jucatorii, in consecinta echipa ASSF Adrian Demian este sanctionata cu pierderea jocului cu scorul de 3-0
Rezolutie: conform art. 17.14 (asimiliat)
Comisia: Comisia de disciplina
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 500 leiNeplatit !

Meciul: AS Fraternitas Talmaciu - AS Arpasu
Liga a-V-a, Seria Est, etapa 4 | Data 2018-10-13
Echipa sanctionata: AS Arpasu
Abatere: Echipa AS ARPASU nu s-a prezentat pentru desfasurarea jocului
Rezolutie: conform art. 17.15.a
Comisia: Comisia de disciplina
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 700 leiNeplatit !

Meciul: AS LSS Vointa Sibiu - CS Sparta Medias
Liga a-IV-a, etapa 7 | Data 2018-10-13
Echipa sanctionata: AS LSS Vointa Sibiu
Persoana sanctionata: TOTA SAVU
Abatere: Cumul de cartonase galbene primite pe parcursul aceluias joc
Rezolutie: conform art. 18.1
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 13-10-2018
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Meciul: AS FC Talmaciu - AS FC Interstar Sibiu
Liga a-IV-a, etapa 7 | Data 2018-10-14
Echipa sanctionata: AS FC Talmaciu
Persoana sanctionata: CRISTEA RAZVAN
Abatere: Injurii aduse arbitrilor
Rezolutie: conform art. 18.17 litera a
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 14-10-2018
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 150 leiNeplatit !

Meciul: AS FC Talmaciu - AS FC Interstar Sibiu
Liga a-IV-a, etapa 7 | Data 2018-10-14
Echipa sanctionata: AS FC Talmaciu
Persoana sanctionata: Soimu Cristian
Abatere: Cumul de cartonase galbene primite pe parcursul aceluias joc, conform art. 18.1
Rezolutie: conform art. 18.17 litera a
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 14-10-2018
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Meciul: AFC Agnita - AS Spicul Seica Mare
Liga a-IV-a, etapa 6 | Data 2018-10-07
Echipa sanctionata: AS Spicul Seica Mare
Abatere: Echipa AS Spicul Seica Mare a folosit un alt jucator, pe carnetul de legitimare nr. 19946, al jucatorului MUNTEAN ILIE. La soliciatrea arbitrului pentru a fi identificat, dupa terminarea jocului, acesta nu s-a prezentat in vestiarul arbitrilor pentru a se realiza o contestatie asupra dreptului de joc, solicitata de catre echipa AFC Agnita. Delegatul echipei oaspete a transmis arbitrului, ca acesta a parasit incita stadionului. In consecinta echipa AS Spicul Seica Mare este sanctionata cu pierderea jocului cu scorul de 3-0, si I se aplica o peanalitate financiara de 500 lei conform art. 17.14.
Comisia: Comisia de disciplina
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 500 leiNeplatit !

Meciul: AFC Agnita - CSS Soimii Sibiu 2
Juniori U 11, Clasic, etapa 4 | Data 2018-10-06
Echipa sanctionata: CSS Soimii Sibiu 2
Abatere: Echipa CSS Soimii Sibiu 2, nu a prezentat copii dupa documentele de identitate ale jucatorilor, in consecinta aceasta, este sanctionata cu pierderea jocului cu scorul de 3-0 conform art. 17.15.a
Comisia: Comisia de disciplina
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 500 leiNeplatit !

Meciul: AS Progresul Terezian Sibiu - ACS Unirea Miercurea-Sibiului
Liga a-IV-a, etapa 6 | Data 2018-10-06
Echipa sanctionata: ACS Unirea Miercurea-Sibiului
Persoana sanctionata: Delegat Gradinar Nicolae
Abatere: Acte de indisciplina pe parcursul jocului, conform art. 19.1
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 06-10-2018
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 100 leiNeplatit !

Meciul: ASA Sibiu - AS FC Talmaciu
Liga a-IV-a, etapa 6 | Data 2018-10-06
Echipa sanctionata: ASA Sibiu
Persoana sanctionata: Stefanescu Laurentiu Bogdan
Abatere: Cumul de avertismente primite pe parcursul aceluias joc.
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 06-10-2018
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Meciul: AS FC Interstar Sibiu - AS Copsa Mica
Liga a-IV-a, etapa 6 | Data 2018-10-07
Echipa sanctionata: AS Copsa Mica
Persoana sanctionata: Stan Alexandru
Abatere: Primeste al doilea avertisment in cursul aceluiasi joc
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 07-10-2018
Data inregistrarii sanctiunii : 11-10-2018
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Meciul: AS FC Interstar 1 Sibiu - CSS Soimii Sibiu
Etapa Preliminara U 15, Seria 2, etapa 8 | Data 2018-09-29
Echipa sanctionata: CSS Soimii Sibiu
Persoana sanctionata: Gheoghe Iulian Emanuel
Abatere: Comportare violenta asupra unui adversar
Rezolutie: conform art. 18.10 litera a
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 29-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Meciul: ACS Paltinis Rasinari - AS FC Talmaciu
Juniori U 19, etapa 4 | Data 2018-10-03
Echipa sanctionata: AS FC Talmaciu
Persoana sanctionata: PEAJU CONSTANTIN
Abatere: Cumul de cartonase galbene primite pe parcursul aceluias joc
Rezolutie: art. 18.1
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 03-10-2018
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 20 leiNeplatit !

Meciul: AS Cibinul Cristian - AS Izvorul Singatin
Liga a-V-a, Seria Vest, etapa 2 | Data 2018-09-30
Echipa sanctionata: AS Izvorul Singatin
Persoana sanctionata: Mirca Dorin
Abatere: Cuvinte sau face gesturi jignitoare, injurioase sau grosolane aduse arbitrilor
Rezolutie: art.18.17 lit a
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 30-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : 02-10-2018
Sanctiune pecuniara: 150 leiNeplatit !

Meciul: CS Magura Cisnadie - AFC Agnita
Liga a-IV-a, etapa 5 | Data 2018-09-29
Echipa sanctionata: AFC Agnita
Persoana sanctionata: Ionele Adrian
Abatere: Primeste al doilea avertisment in cursul aceluiasi joc
Rezolutie: conform art. 18.1
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 29-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : 02-10-2018
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Meciul: AS Viitorul Vachid - AS Viitorul Atel
Liga a-V-a, Seria Medias, etapa 1 | Data 2018-09-16
Echipa sanctionata: AS Viitorul Vachid
Abatere: Echipa gazda nu a pus la dispozitie stadionul pentru disputarea jocului.Jocul nu a inceput.
Rezolutie: Art.17.20 .Echipa AS Viitorul Valchid pierde jocil cu 3-0.
Comisia: Comisia de disciplina
Suspendat din: 19-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 200 leiNeplatit !

Meciul: AS Spicul Seica Mare - AS Progresul Terezian Sibiu
Liga a-IV-a, etapa 5 | Data 2018-09-30
Echipa sanctionata: AS Progresul Terezian Sibiu
Persoana sanctionata: Voina Adrian Ioan
Abatere: Se face vinovat de comportare violenta, bruscarea unui adversar
Rezolutie: conform art. 18.10 lit. a
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 30-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : 02-10-2018
Sanctiune pecuniara: 100 leiNeplatit !

Meciul: AS Athletic Sura Mare - AS Cetate Slimnic
Liga a-V-a, Seria Vest, etapa 2 | Data 2018-09-30
Echipa sanctionata: AS Cetate Slimnic
Persoana sanctionata: Herciu Sava Aurelian
Abatere: Se face vinovat de fault grosolan asupra unui adversar
Rezolutie: art. 18.10 litera a
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 2
Data inregistrarii sanctiunii : 01-10-2018
Sanctiune pecuniara: 100 leiNeplatit !

Meciul: AFC Agnita - AS Copsa Mica
Etapa Preliminara U 15, Seria 1, etapa 6 | Data 2018-09-15
Echipa sanctionata: AS Copsa Mica
Persoana sanctionata: Penescu Valentin
Abatere: Comportare violenta
Rezolutie: art. 18.10, lic. a
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 15-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Meciul: AFC Hermannstadt Sibiu - AS LSS Vointa Sibiu
Juniori U 11, Elite, etapa 1 | Data 2018-09-16
Echipa sanctionata: AS LSS Vointa Sibiu
Persoana sanctionata: AS LSS Vointa Sibiu
Abatere: Echipa AS LSS Vointa Sibiu nu s-a prezentat pentru desfasurarea jocului, in consecinta aceasta, este sanctionata cu pierderea jocului cu scorul de 3-0
Rezolutie: art. 17.15.a
Comisia: Comisia de disciplina
Suspendat din: 16-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 500 leiNeplatit !

Meciul: AS Copsa Mica - AS Spicul Seica Mare
Juniori U 13, Seria Medias, etapa 1 | Data 2018-09-14
Echipa sanctionata: AS Spicul Seica Mare
Persoana sanctionata: AS Spicul Seica Mare
Abatere: Echipa Spicul Seica Mare nu a prezentat copii dupa documentele de identitate ale jucatorilor, in consecinta aceasta, este sanctionata cu pierderea jocului cu scorul de 3-0
Rezolutie: art. 17.15.a
Comisia: Comisia de disciplina
Suspendat din: 14-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 500 leiNeplatit !

Meciul: CSS Medias - ACS Paltinis Rasinari
Juniori U 19, etapa 2 | Data 2018-09-19
Echipa sanctionata: ACS Paltinis Rasinari
Abatere: Echipa ACS Paltinis Rasinari nu a prezentat copii dupa documentele de identitate ale jucatorilor, in consecinta aceasta, este sanctionata cu pierderea jocului cu scorul de 3-0
Rezolutie: art. 17.15.a
Comisia: Comisia de disciplina
Suspendat din: 19-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 500 leiNeplatit !

Meciul: AS Arpasu - ACS FC Avrig
Liga a-V-a, Seria Est, etapa 1 | Data 2018-09-22
Echipa sanctionata: ACS FC Avrig
Abatere: echipa ACS FC Avrig nu s-a prezentat pentru desfasurarea jocului, in consecinta aceasta, este sanctionata cu pierderea jocului cu scorul de 3-0
Rezolutie: art. 17.15.a
Comisia: Comisia de disciplina
Suspendat din: 22-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 700 leiNeplatit !

Meciul: AS Corsav Vestem - AS Vointa Rosia
Liga a-V-a, Seria Est, etapa 1 | Data 2018-09-22
Echipa sanctionata: AS Vointa Rosia
Abatere: Echipa AS Vointa Rosia nu s-a prezentat pentru desfasurarea jocului, in consecinta aceasta este sanctionata cu pierderea jocului, cu scorul de 3-0
Rezolutie: art. 17.15.a
Comisia: Comisia de disciplina
Suspendat din: 22-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 700 leiNeplatit !

Meciul: AS Viitorul Racovita - A.S. Nocrich
Liga a-V-a, Seria Est, etapa 1 | Data 2018-09-23
Echipa sanctionata: A.S. Nocrich
Abatere: Echipa AS Nocrich este sanctionata pentru parasirea terenului de joc, inainte de timpul regulamentar.
Rezolutie: art. 17.2
Comisia: Comisia de disciplina
Suspendat din: 23-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 300 leiNeplatit !

Meciul: AS LSS Vointa Sibiu - AS FC Talmaciu
Liga a-IV-a, etapa 4 | Data 2018-09-22
Echipa sanctionata: AS LSS Vointa Sibiu
Persoana sanctionata: Mitru Alexandru
Abatere: Injurii aduse arbitrilor
Rezolutie: art. 18.17 litera a
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 22-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 150 leiNeplatit !

Meciul: CS Sparta Medias - AS Spicul Seica Mare
Liga a-IV-a, etapa 2 | Data 2018-09-08
Echipa sanctionata: AS Spicul Seica Mare
Abatere: Echipa AS Spicul Seica Mare a refuzat sa continue jocul din cauza eliminarii jucatorului Manole Robert pentru un fault grosolan.
Rezolutie: 17.2
Comisia: Comisia de disciplina
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 400 leiNeplatit !

Meciul: AS Copsa Mica - AS LSS Vointa Sibiu
Liga a-IV-a, etapa 3 | Data 2018-09-16
Echipa sanctionata: AS LSS Vointa Sibiu
Persoana sanctionata: Pitigoi Nicolae
Abatere: Injurii la adresa arbitrului
Rezolutie: art. 18.10, lic. C
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 16-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : --
Sanctiune pecuniara: 100 leiNeplatit !

Meciul: AS FC Interstar Sibiu - AS Spicul Seica Mare
Liga a-IV-a, etapa 4 | Data 2018-09-23
Echipa sanctionata: AS Spicul Seica Mare
Persoana sanctionata: Nemes Darius Ioan
Abatere: Cuvinte sau face gesturi jignitoare, injurioase sau grosolane aduse arbitrilor
Rezolutie: art. 18.17 litera a
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 23-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : 29-09-2018
Sanctiune pecuniara: 150 leiNeplatit !

Meciul: ACS Unirea Miercurea-Sibiului - CS Sparta Medias
Liga a-IV-a, etapa 3 | Data 2018-09-16
Echipa sanctionata: CS Sparta Medias
Persoana sanctionata: Zomant Sorin-adrian
Abatere: Primeste al doilea avertisment in cursul aceluiasi joc
Rezolutie: art. 18.1
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 06-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : 29-09-2018
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Meciul: CS Sparta Medias - AS Spicul Seica Mare
Liga a-IV-a, etapa 2 | Data 2018-09-08
Echipa sanctionata: AS Spicul Seica Mare
Persoana sanctionata: Manole Robert Sebastian
Abatere: Se face vinovat de fault grosolan
Rezolutie: art 18.10 , lit d
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 2
Data inregistrarii sanctiunii : 29-09-2018
Sanctiune pecuniara: 100 leiNeplatit !

Meciul: ACS Paltinis Rasinari - AS Copsa Mica
Liga a-IV-a, etapa 2 | Data 2018-09-08
Echipa sanctionata: AS Copsa Mica
Persoana sanctionata: Fiti Sergiu
Abatere: Se face vinovat de comportare violenta - bruscarea arbitrului
Rezolutie: art. 18.17 lit. c
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 3
Suspendat din: 08-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : 29-09-2018
Sanctiune pecuniara: 500 leiNeplatit !

Meciul: AS Cindrelu Gura Râului - AS Silvatex Orlat
Liga a-V-a, Seria Vest, etapa 1 | Data 2018-09-23
Echipa sanctionata: AS Silvatex Orlat
Persoana sanctionata: Bolohan Viorel
Abatere: Primeste al doilea avertisment in cursul aceluiasi joc
Rezolutie: art. 18.1
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 23-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : 28-09-2018
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Meciul: A.S. Nocrich - AS Leii Sura Mica
Cupa Romaniei, Faza 1, etapa 1 | Data 2018-09-16
Echipa sanctionata: AS Leii Sura Mica
Persoana sanctionata: Puscas Simion Ovidiu
Abatere: Primeste al doilea avertisment in cursul aceluiasi joc
Rezolutie: art. 18.1
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 16-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : 28-09-2018
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Meciul: AS Fraternitas Talmaciu - AS Gloria Loamnes
Cupa Romaniei, Faza 1, etapa 1 | Data 2018-09-16
Echipa sanctionata: AS Fraternitas Talmaciu
Persoana sanctionata: Duiuleasa Cristian
Abatere: Cuvinte sau face gesturi jignitoare, injurioase sau grosolane reciproce cu un jucator advers
Rezolutie: 18.10, lic. C
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 16-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : 28-09-2018
Sanctiune pecuniara: 100 leiNeplatit !

Meciul: AS Viitorul Ighisu-Nou - AS Viitorul Vachid
Liga a-V-a, Seria Medias, etapa 2 | Data 2018-09-23
Echipa sanctionata: AS Viitorul Vachid
Persoana sanctionata: Fronius Francisc-dorel
Abatere: Primeste al doilea avertisment in cursul aceluiasi joc
Rezolutie: Art.18.1
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 26-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : 24-09-2018
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Meciul: AS Recolta Alma - AS Viitorul Tirnava
Liga a-V-a, Seria Medias, etapa 2 | Data 2018-09-23
Echipa sanctionata: AS Recolta Alma
Persoana sanctionata: Tocai Lorand
Abatere: Primeste al doilea avertisment in cursul aceluiasi joc
Rezolutie: ART.18.1
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 26-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : 24-09-2018
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Meciul: AS Recolta Alma - AS Viitorul Tirnava
Liga a-V-a, Seria Medias, etapa 2 | Data 2018-09-23
Echipa sanctionata: AS Recolta Alma
Persoana sanctionata: Tocai Ioan Pavel
Abatere: Primeste al doilea avertisment in cursul aceluiasi joc
Rezolutie: ART.18.1
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 26-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : 24-09-2018
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Meciul: AFC Agnita - ACS Viitorul Selimbar
Liga a-IV-a, etapa 3 | Data 2018-09-16
Echipa sanctionata: AFC Agnita
Persoana sanctionata: Naicu Dan Nicusor
Abatere: Se face vinovat de comportare violenta - bruscarea arbitrului
Rezolutie: art. 18.17 lit. c
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 3
Suspendat din: 16-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : 18-09-2018
Sanctiune pecuniara: 500 leiNeplatit !

Meciul: AS Copsa Mica - AS LSS Vointa Sibiu
Liga a-IV-a, etapa 3 | Data 2018-09-16
Echipa sanctionata: AS LSS Vointa Sibiu
Persoana sanctionata: Marcu Lucian Nicolae
Abatere: Primeste al doilea avertisment in cursul aceluiasi joc. Injurii la adresa arbitrului.
Rezolutie: art. 18.10, lic. C
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 16-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : 18-09-2018
Sanctiune pecuniara: 100 leiNeplatit !

Meciul: AS Valea Viilor - AS Viitorul Tirnava
Cupa Romaniei, Faza 1, etapa 1 | Data 2018-09-09
Echipa sanctionata: AS Viitorul Tirnava
Persoana sanctionata: Ungur Catalin
Abatere: Primeste al doilea avertisment in cursul aceluiasi joc
Data inregistrarii sanctiunii : 17-09-2018

Meciul: AS Staruinta Laslea - AS Progresul Dumbraveni
Cupa Romaniei, Faza 1, etapa 1 | Data 2018-09-09
Echipa sanctionata: AS Staruinta Laslea
Persoana sanctionata: Gabor Virgil
Abatere: Primeste al doilea avertisment in cursul aceluiasi joc
Data inregistrarii sanctiunii : 17-09-2018

Meciul: ACS Unirea Miercurea-Sibiului - ACS Paltinis Rasinari
Liga a-IV-a, etapa 1 | Data 2018-09-02
Echipa sanctionata: ACS Unirea Miercurea-Sibiului
Persoana sanctionata: Nedescu Ioan
Abatere: Primeste al doilea avertisment in cursul aceluiasi joc
Rezolutie: art. 18.1
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 02-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : 05-09-2018
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Meciul: AS Copsa Mica - AS FC Talmaciu
Liga a-IV-a, etapa 1 | Data 2018-09-02
Echipa sanctionata: AS Copsa Mica
Persoana sanctionata: Istvan Constantin Ciprian
Abatere: Impiedica echipa adversa sa inscrie un gol, sau opreste o ocazie evidenta de gol atingand intentionat mingea cu mana (aceasta nu implica portarul in propria sa suprafata de pedeapsa). Dupa primirea sanctiunii disciplinare acesta a bruscat arbitrul.
Rezolutie: 18.17 lit. c
Comisia: Comisia de disciplina
Etape de suspendare: 3
Suspendat din: 02-09-2018
Data inregistrarii sanctiunii : 04-09-2018
Sanctiune pecuniara: 500 leiNeplatit !
Ma abonez la newsletter

Email:

Parteneri
Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe