Informari si comunicate AJF
06-12-2018
Statistici Liga a IV-a TUR 2018 - 2019

Dupa terminarea turului la Liga a IV-a, va prezentam cateva statistici legate de aceasta competitie.

detalii...
21-11-2018
Cupa Satelor

Cupa Satelor Faza a III-a se va reprograma in luna Martie 2019

detalii...
31-10-2018
Curs Perfectionare Antrenori

Miercuri 05.12.2018 orele 09:00 la sediul AJF Arges curs de perfectionare antrenori fotbal.

detalii...
25-10-2018
Cupa Romaniei Faza a III-a

Miercuri 07-11-2018, orele 15:00, se disputa jocurile din cadrul Fazei a III-a a Cupei Romaniei.

detalii...
16-10-2018
Inter Liga Nationala

Duminica 21.10.2018, la Pitesti - Complexul Sportiv Nicolae Dobrin, au loc jocurile din cadrul etapelor 5 si 6 ale Inter Ligii Nationale

detalii...
15-10-2018
Campionatul de Juniori C( 2004-2005)

Sambata 20-10-2018, orele 09:30 incep jocurile din Campionatul Judetean Juniori C(2004-2005)

detalii...
09-10-2018
Inter Liga de Iarna Gheorghe OLA - copii 2009 si Gheorghe ENE - copii 2010

In cadrul competitiei nationale Inter Liga de Iarna, Trofeele Gheorghe OLA - copii 2009 si Gheorghe ENE - copii 2010, jocurile se desfasoara, incepand cu data de 14.10.2018, orele 09:00, in Sala Sporturilor Bradu

detalii...
06-10-2018
Inter Liga Etapele 3 și 4 se disputa la Mioveni

Duminica 07.10.2018 de la ora 08:30 se disputa Inter Liga

detalii...
25-09-2018
Cupa Romaniei Faza 1

Miercuri 26.09.2018 si Joi 27.09.2018 se disputa jocurile de Cupa Romaniei Faza 1

detalii...
20-09-2018
Cupa Romaniei Faza 1

Incep jocurile din cadrul Cupei Romaniei editia 2019 - 2020

detalii...

Cupa Satelor


Publicat in data de 21-11-2018, la ora 07:35

 Ca urmare a starii vremii si a prognozei meteorologice pentru zilele urmatoare, Comisia de Competitii a hotarat ca toate jocurile din cele 4(patru) serii ale Fazei a III-a a Cupei Satelor sa se reprogrameze pentru perioada 01 - 10.03.2019. 

 Va reamintim ca pentru Faza a III-a s-au calificat urmatoarele echipe, castigatoare ale celor 12 serii din Faza a II-a:

Seria 1 se joaca la Bradu: Bradu; Calinesti; Barla.

Seria 2 se joaca la Valea Mare Pravat: V.M. Pravat; Podu Dambovitei; Bughea de Jos.

Seria 3 se joaca la Vladesti: Vladesti; Titesti; Albestii de Arges;

Seria 4 se joaca la Priboieni: Priboieni; Bascov; Suseni.

Turneul Final al acestei competitii, la care vor participa cele 4(patru) echipe castigatoare ale seriilor din Faza a III-a, se va disputa la Albota(teren neutru), intro zi din perioada 10-15.03.2019, zi ce va fi stabilita de Comisia de Competitii.

Comisia de Competitii.

 

 


Vezi mai multe stiri din categoria: Comunicate AJF    |    Vezi toate stirile

Ma abonez la newsletter

Email:

Parteneri
PARTENER PRINCIPAL
Consiliul Judetean Arges

Consiliul Judetean Arges

Fortuna Sports
Fortuna Sports

Arges Sport
Arges Sport

Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe