Vineri debutează competițiile de juniori. UPDATE

14 Septembrie 2021, la ora 12:55 / Publicat în Comunicate AJF / 1503 vizualizări

Vineri debutează competițiile de juniori. UPDATE

 Sistemul competițional a fost în așa fel conceput să asigure un număr suficient de jocuri pentru toate echipele, dar să și echilibreze valorile. După un prim tur preliminar, echipele din fiecare categorie de vârstă vor fi repartizate în două serii valorice, cu scopul de a crește competitivitatea și calitatea jocurilor. 

Pe durata desfășurări acestor competitiții vor fi respectate, Protocolul medical emis de Federația Română de Fotbal, legile / ordinele / reglementările emise de autoritățile naționale cu privire la limitarea răspândirii SARS-COV 2 (Covid 19). Cluburile participante în competiție sunt responsabile pentru respectarea celor menționate mai sus și implicit direct răspunzătoare pentru încalcarea obligațiilor prevăzute. 

Campionatele de Juniori U13 si U11 se vor juca intr-un nou format, nefiind contabilizate scorurile și nici clasamente nu se vor întocmi, scopul principal fiind depistarea tinerelor talente. 

Campionatul rezervat juniorilor U19 va debuta miercuri, 22.09.2021, jocurile fiind programate la mijlocul săptămânii, cu scopul de a le oferi echipelor participante posibilitatea de a folosi juniori și în cadrul Ligii a 4-a. 

In campionatele de juniori U19 și U15 organizate de AJF Bihor toți jucătorii înlocuitori vor putea evolua Intr un meci cu respectarea modalității de schimbare (maxim trei opriri ale jocului, pauza dintre reprize nu se consideră oprire)!

Mai jos aveti regulamentele competițiilor care vor demara la finele acestei săptămâni. 

SEZON COMPETITIONAL JUNIORI U19 judetean

SEZON COMPETITIONAL JUNIORI U15

SEZON COMPETITIONAL JUNIORI U13

SEZON COMPETITIONAL JUNIORI U11

 

 

Program juniori etapa 1 din 17.09.2021 (orientativ)

Juniori C

ACS CAO 1910 Oradea -

CS Viitorul Marghita - CSM Oradea                               Marghita               18.09           16:00

CS Unirea Valea lui Mihai - Sasok-Vulturii Săcueni       Valea lui Mihai    17.09           16:00

ACS Zenit Fotbal Oradea -

LPS Bihor I - LPS Bihor II            17.09.     15.00                                  Tineretului sint                       

Asociatia NAC Oradea - CSC Crişul Sântandrei              Paleu                    17.09           17.30

CSO Ştei -

ACS Luceafărul Oradea - CSM Olimpia Salonta             Baza Luceafărul    nu se dispută

CS Lotus Băile Felix - CS Bihorul Beius                         Baza Lotus Felix   21.09           17:00

 

Juniori D

ACS CAO 1910 Oradea - CSM Oradea                           Iuliu Bodola         21.09.        16.30

CS Unirea Valea lui Mihai - CS Viitorul Borş                 Valea lui Mihai     17.09           17.30

CF Liberty Oradea - CS Viitorul Marghita                       Sântion                 18.09           11.15

LPS Bihor I -

Asociatia NAC Oradea - Foresta Tileagd                         Paleu                    reprogramat

LPS Bihor II - Crişul Aleşd                                             Tineretului sint     reprogramat

CS Viitorul Oradea -

CS Lotus Băile Felix - CS Atletico 2020                         Baza Lotus Felix   17.09           17:30

ACS Luceafărul Oradea - ACS Zenit Fotbal Oradea        Baza Luceafărul    17.09          15.30

CSO Ştei -

CSM Olimpia Salonta - ACS Crișana                              Salonta                 17.09           17.15

ACS Voința Ciumeghiu - CS Bihorul Beius                     Ciumeghiu            reprogramat

 

Juniori E

ACS CAO 1910 Oradea -

FC Universitatea Oradea  - Asociatia NAC Oradea          Universitate           reprogramat

CS Diosig Bihardioszeg - CS Unirea Valea lui Mihai       Diosig                   18.09           13.00

CSM Oradea -

Crişul Aleşd - ACS Slovan Valea Cerului                    Aleșd                    17.09           17:00

CF Liberty Oradea - LPS Bihor I                                  Sântion                 18.09           10:00

ACS Crișana - CS Atletico 2020                                  Inand                    18.09           10:00

Lotus Băile Felix - ACS Zenit Fotbal Oradea     Baza Lotus Felix           21.10         16.00

CSO Ştei -

CSM Olimpia Salonta -CS Viitorul Oradea                     Salonta                 17.09           16:00

 

CS Bihorul Beius 2- CS Bihorul Beius                            Beiuș                    reprogramat

 

  • Whatsapp

AUTENTIFICARE

Intră în contul de arbitru Intră în contul de observator
TOP