Hotărâri ale Comisiei de Disciplină

Barbos Liviu Claudiu (A.C.S. UNIREA Tritenii de Jos)

A.C.S. VICTORIA Viisoara - A.C.S. UNIREA Tritenii de Jos
Cupa Romaniei faza judeteana 2021-2022, Cupa Romaniei - Faza divizionara, etapa 3 | Data 2022-05-18

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci


Data inregistrarii sanctiunii : 19-05-2022

Pop Daniel Ioan (A.S. UNIREA Iclod)

C.S. ATLETIC OLIMPIA Gherla - A.S. UNIREA Iclod
Cupa Romaniei faza judeteana 2021-2022, Cupa Romaniei - Faza divizionara, etapa 3 | Data 2022-05-18

Abatere: impiedica echipa adversa sa inscrie un gol sau impiedica o ocazie clara de inscriere a unui gol a echipei adverse, jucand in mod deliberat mingea cu mana


Data inregistrarii sanctiunii : 19-05-2022

Moldovan Razvan (A.S.F.C. CHIMIA Turda)

A.S. C.S. SOIMII Campia-Turzii - A.S.F.C. CHIMIA Turda
Liga 5 - Zona Campia Turzii, etapa 17 | Data 2022-05-15

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: Conform Art.63.1 lit.g 2.1 din RD al AJF Cluj


Etape de suspendare: 1
Data inregistrarii sanctiunii : 18-05-2022
Sanctiune pecuniara: 30 lei Platit: 60 lei in data 19-05-2022 cu Factura/chitanta 18445

Pop Florin Teofil (A.S. METEOR Mociu)

A.S. VOINTA 2011 Pata - A.S. METEOR Mociu
Liga 5 - Zona Mociu, etapa 21 | Data 2022-05-15

Abatere: foloseste un limbaj si/sau gesturi agresive, ofensatoare sau ireverentioase


Data inregistrarii sanctiunii : 18-05-2022

Danciu Radu Nicolae (A.C.S. Floresti)

A.C.S. Floresti - A.S. UNIREA Iclod
Liga 4, Liga 4 - Seniori, etapa 23 | Data 2022-05-15

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci


Data inregistrarii sanctiunii : 17-05-2022

Rusu Mircea Ioan (A.S. UNIREA Iclod)

A.C.S. Floresti - A.S. UNIREA Iclod
Liga 4, Liga 4 - Seniori, etapa 23 | Data 2022-05-15

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci


Data inregistrarii sanctiunii : 17-05-2022

Pop Ciprian Ioan (A.C.S. SPERANTA Jucu)

A.C.S. SPERANTA Jucu - A.F.C. PROGRESUL Vlaha
Liga 5 - Zona Cluj, etapa 17 | Data 2022-05-15

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci


Data inregistrarii sanctiunii : 17-05-2022

Persa Paul Tudor (A.S. AVANTUL BRADU 1970 Luna de Sus)

A.S. AVANTUL BRADU 1970 Luna de Sus - A.S. AMEFA Cluj Napoca
Liga 5 - Zona Cluj, etapa 17 | Data 2022-05-15

Abatere: foloseste un limbaj si/sau gesturi agresive, ofensatoare sau ireverentioase


Data inregistrarii sanctiunii : 16-05-2022

Veres Alexandru Emilian (A.C.S. INFRATIREA Livada)

A.C.S. INFRATIREA Livada - A.S. ZORILE Buza
Liga 5 - Zona Gherla, etapa 14 | Data 2022-05-15

Abatere: primeste 7 (sapte) avertismente (cartonase galbene) in aceiasi competitie

Rezolutie: Conform art. 62.4 din R.D. al A.J.F Cluj


Etape de suspendare: 1
Data inregistrarii sanctiunii : 16-05-2022
Sanctiune pecuniara: 30 lei Platit: 30 lei in data 15-05-2022 cu Factura/chitanta 18338

Rus Vlad Vasile (A.S. Progresul Sannicoara)

A.S. Progresul Sannicoara - A.S. VOINTA 2011 Pata
Liga 5 - Zona Mociu, etapa 20 | Data 2022-05-08

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci


Data inregistrarii sanctiunii : 14-05-2022

Ardelean Daniel (A.S. VOINTA 2011 Pata)

A.S. Progresul Sannicoara - A.S. VOINTA 2011 Pata
Liga 5 - Zona Mociu, etapa 20 | Data 2022-05-08

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci


Data inregistrarii sanctiunii : 14-05-2022

Gliga Laurentiu Emilian (A.S. METEOR Mociu)

A.S. METEOR Mociu - A.C.S. GLORIA Catina
Liga 5 - Zona Mociu, etapa 20 | Data 2022-05-08

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci


Data inregistrarii sanctiunii : 14-05-2022

Coprean Adrian Claudiu (A.C.S. GLORIA Catina)

A.S. METEOR Mociu - A.C.S. GLORIA Catina
Liga 5 - Zona Mociu, etapa 20 | Data 2022-05-08

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci


Data inregistrarii sanctiunii : 14-05-2022

Colta Paul Ioan (A.C.S. SUPPORTER 2.0 Cluj Napoca)

A.C.S. F.C. SOMESUL Dej 2 - A.C.S. SUPPORTER 2.0 Cluj Napoca
Liga 4, Liga 4 - Seniori, etapa 23 | Data 2022-05-13

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci


Data inregistrarii sanctiunii : 14-05-2022

Bohan Stefan (A.S. VOINTA 2011 Pata)

A.S. VOINTA 2011 Pata - A.S. UNIREA Camarasu
Liga 5 - Zona Mociu, etapa 19 | Data 2022-05-01

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci


Data inregistrarii sanctiunii : 13-05-2022

Raicea Dorin (A.S. IRIS 2014 Cluj-Napoca)

A.S. IRIS 2014 Cluj-Napoca - A.C.S. SPERANTA Jucu
Liga 5 - Zona Cluj, etapa 16 | Data 2022-05-08

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci


Data inregistrarii sanctiunii : 10-05-2022

Fenesi Marius Dorin (A.S. IRIS 2014 Cluj-Napoca)

A.S. IRIS 2014 Cluj-Napoca - A.C.S. SPERANTA Jucu
Liga 5 - Zona Cluj, etapa 16 | Data 2022-05-08

Abatere: foloseste un limbaj si/sau gesturi agresive, ofensatoare sau ireverentioase


Data inregistrarii sanctiunii : 10-05-2022

Oltean Adrian Nicolae (A.C.S. F.C. Bontida)

A.S. ZORILE Buza - A.C.S. F.C. Bontida
Liga 5 - Zona Gherla, etapa 13 | Data 2022-05-08

Abatere: are un comportament violent

Rezolutie: Conform art. 63 lit.b), 2.4 lit.a) din R.D. al A.J.F Cluj


Etape de suspendare: 2
Data inregistrarii sanctiunii : 09-05-2022
Sanctiune pecuniara: 75 lei Platit: 75 lei in data 09-05-2022 cu Factura/chitanta 18335

Chendrean Tudor Mihai (A.S. ZORILE Buza)

A.S. ZORILE Buza - A.C.S. F.C. Bontida
Liga 5 - Zona Gherla, etapa 13 | Data 2022-05-08

Abatere: primeste 4 (patru) avertismente (cartonase galbene) in aceiasi competitie

Rezolutie: Conform art. 62.3 din R.D. al A.J.F Cluj


Etape de suspendare: 1
Data inregistrarii sanctiunii : 09-05-2022
Sanctiune pecuniara: 20 lei Platit: 20 lei in data 09-05-2022 cu Factura/chitanta 18334

Dodea Lucian (A.C.S. F.C. Bontida)

A.S. ZORILE Buza - A.C.S. F.C. Bontida
Liga 5 - Zona Gherla, etapa 13 | Data 2022-05-08

Abatere: primeste 4 (patru) avertismente (cartonase galbene) in aceiasi competitie

Rezolutie: Conform art. 62.3 din R.D. al A.J.F Cluj


Data inregistrarii sanctiunii : 09-05-2022
Sanctiune pecuniara: 20 lei Platit: 40 lei in data 09-05-2022 cu Factura/chitanta 18335

Velea Mihai Paul (A.C.S. F.C. ARDEALUL Cluj Napoca)

A.C.S. F.C. ARDEALUL Cluj Napoca - A.S. AVANTUL BRADU 1970 Luna de Sus
Liga 5 - Zona Cluj, etapa 16 | Data 2022-05-08

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci


Data inregistrarii sanctiunii : 09-05-2022

Sumblea Ioan (A Chinteni 2019)

A.S. AMEFA Cluj Napoca - A Chinteni 2019
Liga 5 - Zona Cluj, etapa 16 | Data 2022-05-08

Abatere: musca sau scuipa pe cineva


Data inregistrarii sanctiunii : 09-05-2022

Ungur Pavel Vasile (A.C.S. INFRATIREA Livada)

A.C.S. INFRATIREA Livada - A.S. LUCEAFARUL Orman
Liga 5 - Zona Gherla, etapa 13 | Data 2022-05-08

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: Conform art. 63 lit.g),2.1 din R.D. al A.J.F Cluj


Data inregistrarii sanctiunii : 09-05-2022
Sanctiune pecuniara: 30 lei Platit: 60 lei in data 09-05-2022 cu Factura/chitanta 18332

Borza Andrei Claudiu (A.S. LUCEAFARUL Orman)

A.C.S. INFRATIREA Livada - A.S. LUCEAFARUL Orman
Liga 5 - Zona Gherla, etapa 13 | Data 2022-05-08

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: Conform art. 63 lit.g),2.1 din R.D. al A.J.F Cluj


Data inregistrarii sanctiunii : 09-05-2022
Sanctiune pecuniara: 30 lei Platit: 60 lei in data 09-05-2022 cu Factura/chitanta 18333

Brancea Pavel Andrei (A.S. AVANTUL Panticeu)

A.S. PROGRESUL Cornesti - A.S. AVANTUL Panticeu
Liga 5 - Zona Gherla, etapa 13 | Data 2022-05-08

Abatere: primeste 4 (patru) avertismente (cartonase galbene) in aceiasi competitie

Rezolutie: Conform art. 62.3 din R.D. al A.J.F Cluj


Etape de suspendare: 1
Data inregistrarii sanctiunii : 09-05-2022
Sanctiune pecuniara: 20 lei Platit: 20 lei in data 08-05-2022 cu Factura/chitanta 18331

Moldovan Marius Aurelian (A.C.S. UNIREA Tritenii de Jos 2)

A.C.S. UNIREA Tritenii de Jos 2 - A.F.C.S. UNIȚI SUB TRICOLOR Cornesti
Liga 5 - Zona Campia Turzii, etapa 16 | Data 2022-05-08

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci


Etape de suspendare: 1
Data inregistrarii sanctiunii : 08-05-2022
Sanctiune pecuniara: 30 lei Platit: 60 lei in data 16-05-2022 cu Factura/chitanta 18440

Valea Petru (A.C.S. SPERANTA RROMI 2016 Mociu)

A.C.S. SPERANTA RROMI 2016 Mociu - A.C.S. VICTORIA Viisoara
Cupa Romaniei faza judeteana 2021-2022, Cupa Romaniei - Faza divizionara, etapa 2 | Data 2022-05-04

Abatere: are un comportament violent


Data inregistrarii sanctiunii : 06-05-2022

Vasilas Alin Mirel (A.C.S. SPORTING Apahida)

A.C.S. ACADEMIA DE FOTBAL Floresti - A.C.S. SPORTING Apahida
Cupa Romaniei faza judeteana 2021-2022, Cupa Romaniei - Faza divizionara, etapa 2 | Data 2022-05-03

Abatere: are un comportament violent


Data inregistrarii sanctiunii : 04-05-2022

Gorgan Sergiu Ioan (A.S. INTER Dezmir)

A.S. AVANTUL BRADU 1970 Luna de Sus - A.S. INTER Dezmir
Liga 5 - Zona Cluj, etapa 15 | Data 2022-05-01

Abatere: comite un fault grosolan


Data inregistrarii sanctiunii : 02-05-2022

Potra Marian Ioan (A.S. VIITORUL Poieni)

A.S. VIITORUL Poieni - A.C.S. ARIESUL Mihai Viteazu
Liga 4, Liga 4 - Seniori, etapa 21 | Data 2022-05-01

Abatere: impiedica un adversar sa inscrie un gol sau impiedica o ocazie clara de inscriere a unui gol de catre un adversar a carui directie generala de deplasare este catre poarta jucatorului vinovat, prin comiterea unei abateri care se sanctioneaza cu lovitura libera


Data inregistrarii sanctiunii : 02-05-2022

AUTENTIFICARE

Intră în contul de arbitru Intră în contul de observator
TOP