Informari si comunicate AJF
Comisia de copii si juniori

 Comisia de Copii Si Juniori

1) Componenta comisiei

Tzitzecles Gheorghe (0735254095) - Presedinte

Pitaru Ion (0722591180) - Vicepresedinte

Nasaudeanu Nelu (0724356050)- Secretar

Tobosaru Cosmin (0724637632) - reprezentant al cluburilor asociatiilor in comisie si Comitetul Executiv.

2) ATRIBUTII, OBIECTIVE SPECIALE SI/SAU GENERALE

          TINTE PE TERMEN SCURT, MEDIU, LUNG

 

A.ATRIBUTII, OBIECTIVE SPECIALE-TINTE PE TERMEN  SCURT SI MEDIU

1.Proiectarea, planificarea, organizarea actiunilor comisiei pe termen scurt si mediu.

2.Organizarea, stabilirea datelor de desfasurare a returului campionatelor organizate de comisie.

3.Elaborarea si implementarea impreuna cu comisia tehnica de programe, competitii pentru dezvoltarea fotbalului juvenil.

4.Respectarea cu strictete a datelor de desfasurare a campionatelor/ competitiilor/jocurilor-organizate de comisie.

5.Respectarea cu strictete a”statute si regulamente 2011”F.R.F.si Regulamentului de functionare a A.J.F.Dambovita-competitii in ceea ce priveste (Art.14,15,16.17,18,21,22,23,24,34) .

6.Organizarea a doua competitii cu denumirea”Grupa A.J.F.” in sala si afara in perioada 1.02.2014-15.06.2014.

7.Supervizarea desfasurarii competitiilor organizate de comisie si alcatuieste clasamentele acestora.

8.Analizeaza subiecte de actualitate din domeniu sau de competenta.

9.Face propuneri referitoare la modificarea sistemului competitional.

10.Colaboreaza in permanenta cu comisia tehnica in vederea dezvoltarii fotbalului de baza si implementarii unor metode unitare de antrenament pentru formarea copiilor si juniorilor.

11.Contribuie impreuna cu comisia tehnica la formarea resurselor umane(Licenta C,B).

12.Crearea unui climat care sa furnizeze egalitatea sanselor.

13.Dezvoltarea si manifestarea spiritului de fair-play, a respectului fata de parteneri, sportivi, adversari, arbitrii, parinti, spectatori.

14.Alcatuirea si redactarea impreuna cu comisia tehnica a unui proiect (aprobat de C.E.)pentru formarea unor selectionate judetene.

15.Solicitarea echipelor si cluburilor castigatoare a seriilor campionatelor judetene, comisia prin membrii sai asigura ajutorul acestora prin mijloace specifice la indemana acestora.

16.Continuarea programuli U.E.F.A.”Grassroots”(ziua fotbalului de baza) dupa un program al comisiei aprobat de C.E.

17.Colaborarea cu toate comisiile A.J.F.

18.Atragerea unor sponsori pentru sustinerea proiectelor comisiei.

 

 

B.ATRIBUTII, OBIECTIVE GENERALE-TINTE PE TERMEN  LUNG

1.Adoptarea unui comportament adecvat in relatiile interpersonale si de grup, bazat pe respect si fair-play .

2.Crearea unui climat care sa furnizeze egalitatea sanselor.

3.Organizarea campionatului/campionatelor de copii si juniori(C, D, E), Memorialul “Gheorghe Ola”, “Memorialul “Gheorghe Ene”, competitii ale A.J.F.,competitii de fotbal in sala, etc.

4.Organizarea altor competitii pentru copii si juniori pe care comisia si cluburile/asociatiile le considera utile in vederea dezvoltarii activitatii fotbalistice din judet.

5.Organizarea unor competitii in colaborare cu I.S.J.Dambovita, la nivel judetean, pe categorii de varsta, pe baza unui protocol de parteneriat, incheiat anual intre cele doua parti.

6.Alcatuirea si redactarea impreuna cu comisia tehnica a unui proiect-program operational Posdru sectorial de dezvoltare a resurselor umane cu titlul”Alternative profesionale printr-un sistem moderat de calificare”

(grup tinta 600-fotbalisti, instructori sportivi, etc.)

 

7.Organizeaza cursuri si seminarii referitoare la identificarea , formarea, perfectionarea si promovarea tinerelor talente.

 

C. PROPUNERILE CLUBURILOR/ASOCIATIILOR

 

 

3) COMPETITII ORGANIZATE DE COMISIA DE COPII SI JUNIORI

Juniori C+D

Juniori E

Juniori G

Juniori F

Cupa Danone Hagi

4) DATE DE IDENTIFICARE ALE CLUBURILOR/ASOCIATIILOR

DATE DE IDENTIFICARE

ALE CLUBURILOR/ASOCIATIILOR

 

 

DATE DE IDENTIFICARE

ALE CLUBURILOR/ASOCIATIILOR

 

  *A.F.C.CHINDIA TARGOVISTE

Adresa:TARGOVISTE, Str.Justitiei Nr.3

Nr.telefon:0345-5401117 Fax:0345-5401117

 E-mail:fcchindiatargoviste@yahoo.com

Certificat de identitate sp.:DB/A2/00210/2010

(altele asemanatoare)……………………………………………………….

Numele si prenumele

Presedintelui(Directorului):PORUMBACU DANIEL MUGUREL

Nr.telefon:0751-194600 ,E-mail………………………………..

Numele si prenumele

Sef Catedra/Sef centru

Delegatului:GHERGU MARCEL

Instructor sportiv.………………………………………………………….

Nr.telefon:0741-696764, E-mail………………………………..

Numele si prenumele

Antrenorilor si  echipa/grupa

OLTEANU MARIN      - Juniori A

IUGULESCU IONUT    - Juniori B

TOBOSARU RAZVAN - Juniori C

GILMENCEA REMUS - Juniori D

BURTESCU SEPTIMIU         - Juniori E

STANCESCU ION        - Juniori Initiere

Adresa……………………………………………………………………….

Nr.telefon…………………..………E-mail…………………………………

Teren de joc omologat:CHINDIA II.

 

 

 *A.S.BALENI

Adresa:Com.Baleni, Jud.Dambovita.

Nr.telefon:0721-774768 Fax:………………………………………………

 E-mail:……………………………………………………………………..

Certificat de identitate sp.:………………………………………………..

(altele asemanatoare)……………………………………………………….

Numele si prenumele

Presedintelui(Directorului):BUCUR CONSTANTIN

Nr.telefon:0721-16288100 ,E-mail………………………………..

Numele si prenumele

Sef Catedra/Sef centru

Delegatului:GUCIU NICOLAE FLORIN

Instructor sportiv.………………………………………………………….

Nr.telefon:0721-774768, E-mail………………………………..

Numele si prenumele

Antrenorilor si  echipa/grupa

GUCIU NICOLAE FLORIN - Juniori C

Adresa……………………………………………………………………….

Nr.telefon…………………..………E-mail…………………………………

Teren de joc omologat:CHINDIA II.

 

 *C.S.KINDER TARGOVISTE

Adresa:TARGOVISTE, Str.Vasile Blendea Nr.9, Bl.34,Sc.B, Ap.2

Nr.telefon:0723-696935 Fax:……………………………..

 E-mail:cs_kinder@yahoo.com

Certificat de identitate sp.:…………………………………………………

 (altele asemanatoare)……………………………………………………….

Numele si prenumele

Presedintelui(Directorului):PRISACARU EDUARD DANUT

Nr.telefon:0723-696935 ,E-mail………………………………..

Numele si prenumele

Sef Catedra/Sef centru

Delegatului:

Instructor sportiv.………………………………………………………….

Nr.telefon:0767-901525, E-mail: cs_kinder@yahoo.com

Numele si prenumele

Antrenorilor si  echipa/grupa

TICA DAN                    - Grupa 2002 + 2004

TOBOSARU COSMIN - Grupa 2003 + 2007

PRISACARU EDUARD - Grupa 2004

LUNESCU COSMIN     - Grupa 2005

 MARIN VALENTIN    - Grupa 2006

 

Adresa……………………………………………………………………….

Nr.telefon:0767-901525 E-mail…………………………………

Teren de joc (sala)omologat:

PETROLUL TARGOVISTE/LIC.TEH.”SPIRU HARET”/SCOALA”PAUL BANICA”TARGOVISTE.

 *CLUBUL SPORTIV SCOLAR TARGOVISTE

Adresa:TARGOVISTE, Str.Maior Spirescu Nr.5, Jud.Dambovita.

Nr.telefon:0245-215099 Fax:0245-215099

 E-mail:css.targoviste@yahoo.com

Certificat de identitate sp.:DB/A1/00168/2001 Reg.153

(altele asemanatoare)……………………………………………………….

Numele si prenumele

Presedintelui(Directorului):TANASE CATALIN VIOREL

 Nr.telefon:0722-229468 ,E-mail:tanasecatalyn@yahoo.com

Numele si prenumele

Sef Catedra/Sef centru

Delegatului:TZITZECLIS GHEORGHE TEOFIL

Instructor sportiv.………………………………………………………….

Nr.telefon:0735-254095, E-mail:tzitzeclisgeorge @yahoo.com

Numele si prenumele

Antrenorilor si  echipa/grupa

PRISACARU EDUARD         -Gr.perform.Jun.A1-Petrolul Tgv.0767901525

OLTEANU MARIN      - Grupa Juniori C-0722-552335

TOBOSARU COSMIN - Grupa Juniori D/Grupa Jun.E-0724-637632

TZITZECLIS GHEORGHE –Grupa P.F.G./Grupa avansati/0735254095

 

Adresa……………………………………………………………………….

Nr.telefon…………………..………E-mail…………………………………

Teren de joc omologat:………………………………………………………

 

 *ASOCIATIA “CLUBUL SPORTIV PROGRESUL GAESTI”

Adresa:Scoala Gimnaziala “Radu cel Mare”Gaesti,Str.13 Decembrie nr.79.

Nr.telefon:0245-713491 Fax:0245-713491

 E-mail:sc3raducelmare@yahoo.com

Certificat de identitate sp.:DB/A2/00336/2013

(altele asemanatoare)……………………………………………………….

Numele si prenumele

Presedintelui(Directorului):BRASOVEANU DAN,MARIN ILIE SORIN

Nr.telefon:0768-378048 ,E-mail:sorinmarin1969@yahoo.com

Numele si prenumele

Sef Catedra/Sef centru

Delegatului:MARIN ILIE SORIN

Instructor sportiv.………………………………………………………….

Nr.telefon:…………….., E-mail……………………………………………

Numele si prenumele

Antrenorilor si  echipa/grupa

OLTEIU ION                 - Juniori B(1998-1999), Juniori C(2000-2001)

GODINAC AURELIAN          - Juniori D (2002-2003), Juniori E(2004-2005)

Adresa……………………………………………………………………….

Nr.telefon…………………..………E-mail…………………………………

Teren de joc omologat:STADIONUL UTCHIM- GAESTI.

 *CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL “FLACARA” MORENI

Adresa: Str.Republicii Nr.15.

Nr.telefon:………………. Fax:…………………………………………….

 E-mail:fcchindiatargoviste@yahoo.com

Certificat de identitate sp.:DB/A1/0001/2010

(altele asemanatoare)……………………………………………………….

Numele si prenumele

Presedintelui(Directorului):DINU CONSTANTIN

Nr.telefon:0745-020660 ,E-mail………………………………..

Numele si prenumele

Sef Catedra/Sef centru

Delegatului:GYORGY COSTEL

Instructor sportiv.………………………………………………………….

Nr.telefon:0721-246678, E-mail………………………………..

Numele si prenumele

Antrenorilor si  echipa/grupa

GYORGY COSTEL      - Juniori A1                                       -0721246678

NEAGU MARIN           - Juniori C                               -0726034068

PETRESCU MIRCEA   - Juniori D si Juniori E            -0723379445

Adresa……………………………………………………………………….

Nr.telefon…………………..………E-mail…………………………………

Teren de joc(sala) omologat:STADION FLACARA MORENI.

 

 

 

 

 

 

5) COMUNICARI

 

 

                   

Ma abonez la newsletter

Email:

Parteneri
Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe