Informari si comunicate
09-11-2018
CUPA SATELOR - Rezultate și programări

Noi meciuri au avut loc în prima ediție a Cupei Satelor în Maramureș. Prima echipă calificată la turneul final județean este cea din Ocna Șugatag.

detalii...
09-11-2018
SCOUNTING - 2 maramureșeni în selecționata regională

2 copii din Maramureș sunt printre cei mai talentați fotbaliști născuți în 2006, conform acțiunii de selecție regională care a avut loc recent în Cluj Napoca.

detalii...
06-11-2018
În 8 noiembrie începe cursul pentru arbitri

Asociația Județeană de Fotbal Maramureș, prin Comisia Județeană de Arbitri, organizează - începând de joi, 8 noiembrie - un nou curs pentru arbitri.

detalii...
05-11-2018
CUPA ROMÂNIEI - La final de săptămână, meciuri din a doua etapă

Duminică, 11 noiembrie, de la ora 14.00, au fost planificate meciuri din a doua etapă a Cupei României.

detalii...
05-11-2018
SE SCHIMBĂ ORELE! - Meciurile încep de la 12.00 și 14.00 în Liga 4

Începând din acest final de săptămână, se schimbă orele de la care încep meciurile din Liga a patra.

detalii...
02-11-2018
CUPA SATELOR - Rezultatele turneului din Șișești

Al doilea turneu pentru Grupa 3 din Cupa Satelor în Maramureș a avut loc la Șișești.

detalii...
02-11-2018
”GHEORGHE ENE” - Sporting Recea a câștigat trofeul în Maramureș

Sporting Recea a cucerit locul I la Trofeul ”Gheorghe Ene” în Maramureș și va reprezenta județul la faza zonală.

detalii...
31-10-2018
CUPA SATELOR - Programarea turneelor din Maramureș

Următoarea serie de turnee din Cupa Satelor în Maramureș începe mâine, la Șișești.

detalii...
31-10-2018
”GHEORGHE OLA” - Plimob Sighetu Marmației, locul I în Maramureș

Cu 3 victorii și o înfrângere, sighetenii de la Plimob au câștigat locul I la Interliga de Iarnă - Trofeul ”Gheorghe Ola”, o competiție destinată copiilor născuți în 2009 și mai mici.

detalii...
26-10-2018
CUPA SATELOR - Circa 160 de copii implicați în primele turnee

450 minute de joc, circa 160 de copii, 49 de goluri, 15 meciuri, 11 echipe, 3 terenuri de fotbal - așa se poate rezuma povestea primului episod din Cupa Satelor în Maramureș.

detalii...
toate comunicatele

AS Iza Dragomireşti

Localitatea Dragomireşti

Informatii generale
Culori alb - roșu
Teren Dragomirești / Dragomirești
Contact
Staff-ul echipei
Presedinte Gavriș Ardelean
Secretar Vasile Vlad
Vicepresedinte Cosmin Chindriș
Organizator de competitii
Antrenor Gavriș Ardelean
Liga 4, Seria Nord - sezon 2018/2019
# Nume echipa M V E I G P A
1 AS Avântul Bârsana 9 9 0 0 39-8 27p +12
2AS Zorile Moisei970231-1321p+6
3 AS Recolta Săliştea de Sus 9 7 0 2 31-17 21p +6
4ACS Plimob Sighetu Marmaţiei850340-2115p+6
5 ACS Bradul Vişeu de Sus 9 4 0 5 17-22 12p -6
6AS Metalul Bogdan Vodă930614-449p-3
7 AS Remeţi 9 2 0 7 14-25 6p -9
8AS Iza Dragomireşti911719-354p-8
9 ACS Salina Ocna Şugatag 9 1 1 7 14-34 4p -5
Competitii in care participa / a participat
Lotul de jucatori
# Nume Jucator Data nasterii Nr. carnet
1 Ardelean Andrei Ovidiu 03-10-2000 183517
2 Ardelean Dan Gheorghe 03-08-1994 177303
3 Ardelean Dănuț 21-11-1980 175042
4 Ardelean Ioan Paul 26-09-1992 177248
5 Benzar Roberto 05-12-1998 182144
6 Bilţ Cosmin Vasile 26-10-1996 180187
7 Bohoraş Ionuţ 09-02-2005 183518'
8 Boris Vasile Lucian 08-02-1999 182487
9 Brașovan Sorin Marian 10-08-2003 185779
10 Buftea Ioan Florin 12-03-2003 183478
11 Butuza Vlăduţ Gabriel 15-11-1999 180012
12 Chindriş Cosmin Vasile 17-02-1992 C-090
13 Chiş Ştefan Vasile 03-04-1991 176435
14 Cicioc Ionuţ Andrei 03-09-2003 186369
15 Condrat Ioan 04-02-1989 178836
16 Covaci Adrian Marius 30-06-1999 183883
17 Covaci Alin Ionuţ
18 Covaci Vasile 20-09-1991 180928
19 David Cristian 24-07-1994 185503
20 Deac Mihai Dumitru 29-10-1989 181624
21 Deac Vasile 27-10-1993 176438
22 Der Serigne Khadim 01-02-1991 5559
23 Drimeţ Ionuţ Daniel 16-12-2001 184151
24 Dunca Dan Gheorghe 03-11-1998 181623
25 Fițigău Vasile Liviu 22-04-1985 177776
26 Fiţigău Antonio Ioan 10-07-2000 183775
27 Fiţigău Ionuţ Daniel 18-05-2000 182362
28 Gabrian Ioan 12-02-2000 184152
29 Gherheş Ionuţ 25-09-2001 183766
30 Glodean Vasile 01-02-2001 184150'
31 Hener Doru Gheorghe 02-04-1992 180931
32 Ilban Vladut Dumitru 12-01-1994 178486
33 Ivașcu Claudiu Ionuț 31-12-2001 185522
34 Ivașcu Vasile Ioan 10-07-1997 186688
35 Marchiş Marian 14-01-1998 181381
36 Mariş Dumitru Cristinel 24-08-1998 182366
37 Mariş Gheorghe 14-09-1998 181622
38 Mariş Ioan 16-06-1993 179604
39 Mariş Ioan Alexandru 12-06-1999 182143
40 Mariş Ionuţ Marius 16-05-2002 184541
41 Mihali Dorin Mihai 29-09-1999 186786
42 Morar Dumitru 13-01-1994 178334
43 Nan Adrian Iulian 30-06-2006 185293
44 Neagu Sergiu Vasile 28-12-2004 184324
45 Nguyen Lock Frank 23-09-1984 179506
46 Ofrim Ionuț Marian 03-10-1995 178487
47 Orza Petru Marian 30-06-1987 185733
48 Pascu Andrei Vasile 05-10-2001 183603
49 Petrovan Florin Ioan 11-07-1999 183209
50 Petrovan Ioan 17-12-1988 181346
51 Petrovan Ioan Marian 08-05-1996 179603
52 Petrovan Ionuţ Mihai 13-07-2001 183764
53 Petrovan Vasile 21-12-1995 179602
54 Petrovan Vasile Dănuţ 28-10-2003 183210
55 Pop Dănuț Vlăduț 25-03-1992 185931
56 Pop Florin Vasile 16-08-1982 186370
57 Pop Vasile 01-01-1992 177253
58 Pop Vasile Marcel 21-03-2002 184701
59 Rednic Cosmin Andrei 15-07-2004 186689
60 Rus Marian 16-08-1991 179607
61 Rusz Ioan 07-04-2001 185306
62 Tand Laurențiu Florin 06-07-2004 186593
63 Tibruş Marius Ionel 17-11-2000 184149
64 Timiș Daniel 10-09-1992 186027
65 Ulici Vasile Andrei 16-11-2001 184156
66 Zubaşcu Alexandru Raul 06-02-1998 180186
67 Zubaşcu Vasile 27-06-1999 183765
68 Zubaşcu Vlad Darie 17-01-2001 184306
Meciurile disputate in sezonul actual
Cupa Romaniei Etapa 1
26-08-2018
AS Iza Dragomireşti
Pauza: 3-1
Liga 4, Seria Nord Etapa 10
04-11-2018
AS Avântul Bârsana
Pauza: 3-2
Liga 4, Seria Nord Etapa 9
28-10-2018
AS Remeţi
Pauza: 2-0
Liga 4, Seria Nord Etapa 8
21-10-2018
AS Iza Dragomireşti
Pauza: 6-2
Liga 4, Seria Nord Etapa 7
14-10-2018
AS Metalul Bogdan Vodă
Pauza: 1-4
Liga 4, Seria Nord Etapa 6
07-10-2018
AS Iza Dragomireşti
Pauza: 2-0
Liga 4, Seria Nord Etapa 5
30-09-2018
AS Recolta Săliştea de Sus
Observatii: Meci omologat la ”masa verde”
Liga 4, Seria Nord Etapa 4
23-09-2018
AS Iza Dragomireşti
Pauza: 1-0
Liga 4, Seria Nord Etapa 2
09-09-2018
AS Iza Dragomireşti
Pauza: 1-2
Liga 4, Seria Nord Etapa 1
02-09-2018
AS Iza Dragomireşti
Observatii: Echipa oaspete nu s-a prezentat.
Liga 4 - juniori, Seria Nord Etapa 10
04-11-2018
AS Avântul Bârsana
Observatii: scor omologat la ”masa verde”
Liga 4 - juniori, Seria Nord Etapa 9
28-10-2018
AS Remeţi
Pauza: 0-1
Liga 4 - juniori, Seria Nord Etapa 8
21-10-2018
AS Iza Dragomireşti
Pauza: 3-0
Liga 4 - juniori, Seria Nord Etapa 7
14-10-2018
AS Metalul Bogdan Vodă
Pauza: 2-1
Liga 4 - juniori, Seria Nord Etapa 6
07-10-2018
AS Iza Dragomireşti
Pauza: 1-1
Liga 4 - juniori, Seria Nord Etapa 5
30-09-2018
AS Recolta Săliştea de Sus
Observatii: Scor omologat la ”masa verde”.
Liga 4 - juniori, Seria Nord Etapa 4
23-09-2018
AS Iza Dragomireşti
Pauza: 3-1
Liga 4 - juniori, Seria Nord Etapa 2
09-09-2018
AS Iza Dragomireşti
Pauza: 3-0
Liga 4 - juniori, Seria Nord Etapa 1
02-09-2018
AS Iza Dragomireşti
Pauza: 0-0
Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe