Hotărâri ale Comisiei de Disciplină

Boiciuc Constantin Marius (AS Nistru)

AS Nistru - CSO Minerul Baia Sprie
Liga 4, Seria Sud, etapa 13 | Data 2019-11-10

Abatere: comite un fault grosolan


Data inregistrarii sanctiunii : 12-11-2019

Achim Andrei Gabriel (CS Progresul Şomcuta Mare)

ACS Progresul 2012 Dumbrăvița - CS Progresul Şomcuta Mare
Liga 4, Seria Sud, etapa 13 | Data 2019-11-09

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci


Data inregistrarii sanctiunii : 12-11-2019

Marc Mihai Sebastian (CSM Sighetu Marmației)

AS Metalul Bogdan Vodă - CSM Sighetu Marmației
Liga 4, Seria Nord, etapa 12 | Data 2019-11-10

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci


Data inregistrarii sanctiunii : 12-11-2019

Mariş Vasile (AS Metalul Bogdan Vodă)

AS Metalul Bogdan Vodă - CSM Sighetu Marmației
Liga 4, Seria Nord, etapa 12 | Data 2019-11-10

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci


Data inregistrarii sanctiunii : 12-11-2019

AS Recolta Săliștea de Sus (AS Recolta Săliştea de Sus)

AS Recolta Săliştea de Sus - ACS Salina Ocna Şugatag
Liga 4, Seria Nord, etapa 10 | Data 2019-10-27

Abatere: Măsuri de ordine insuficiente

Rezolutie: Amendă 1000 lei


Data inregistrarii sanctiunii : 07-11-2019
Sanctiune pecuniara: 1000Neplatit !

Mihali Bogdan Mihai (AS Faurul Făureşti)

AS Gloria Chechiş - AS Faurul Făureşti
Liga 5, etapa 11 | Data 2019-11-03

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: Suspendat 1 jos și amendă 100 lei cf art.63.1.g


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 05-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 06-11-2019
Sanctiune pecuniara: 100Neplatit !

Pop Ionuț Andrei (ACS Bradul Groşii Ţibleşului)

ACS Bradul Groşii Ţibleşului - CS FC Suciu de Sus
Liga 4, Seria Sud, etapa 12 | Data 2019-11-03

Abatere: impiedica un adversar sa inscrie un gol sau impiedica o ocazie clara de inscriere a unui gol de catre un adversar a carui directie generala de deplasare este catre poarta jucatorului vinovat, prin comiterea unei abateri care se sanctioneaza cu lovitura libera

Rezolutie: Suspendat 1 joc și amendă 120 lei cf art.63.1.e


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 05-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 06-11-2019
Sanctiune pecuniara: 120Neplatit !

Jucan Ioan (CS Rapid Satu Nou de Sus)

CS Rapid Satu Nou de Sus - AS Nistru
Liga 4, Seria Sud, etapa 12 | Data 2019-11-02

Abatere: impiedica un adversar sa inscrie un gol sau impiedica o ocazie clara de inscriere a unui gol de catre un adversar a carui directie generala de deplasare este catre poarta jucatorului vinovat, prin comiterea unei abateri care se sanctioneaza cu lovitura libera

Rezolutie: Suspendat 1 joc și amendă 120 lei cf art.63.1.g


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 05-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 06-11-2019
Sanctiune pecuniara: 120Neplatit !

CS Viitorul Ulmeni (CS Viitorul Ulmeni)

CS Seini - CS Viitorul Ulmeni
Liga 4, Seria Sud, Juniori A1, etapa 12 | Data 2019-11-03

Abatere: Neprezentare la meci

Rezolutie: Amendă 600 lei pt echipa CS Viitorul Ulmeni cf art.79.1


Data inregistrarii sanctiunii : 06-11-2019
Sanctiune pecuniara: 600Neplatit !

Ardelean Dinu Gheorghe (ACS Avântul Bârsana)

ACS Avântul Bârsana - AS Recolta Săliştea de Sus
Liga 4, Seria Nord, Juniori A1, etapa 11 | Data 2019-11-02

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: Suspendat 1 joc și amendă 50 lei


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 05-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 05-11-2019
Sanctiune pecuniara: 50Neplatit !

Cupșa Andrei Eugen (CS Fărcașa)

CS FC Suciu de Sus - CS Fărcașa
Liga 4, Seria Sud, Juniori A1, etapa 11 | Data 2019-10-29

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: Suspendat 1 etapă și amendă 50 lei cf.art.63.1.g


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 31-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 31-10-2019
Sanctiune pecuniara: 50Neplatit !

Cosma Ioan (CS FC Suciu de Sus)

CS FC Suciu de Sus - CS Fărcașa
Liga 4, Seria Sud, etapa 11 | Data 2019-10-30

Abatere: foloseste un limbaj si/sau gesturi agresive, ofensatoare sau ireverentioase

Rezolutie: Suspendat 2 etape și amendă 300 lei cf.art.63.1.a


Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 31-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 31-10-2019
Sanctiune pecuniara: 300Neplatit !

Miholca Raul Cristian (CS FC Suciu de Sus)

CS FC Suciu de Sus - CS Fărcașa
Liga 4, Seria Sud, etapa 11 | Data 2019-10-30

Abatere: are un comportament violent, lovește un jucător cu piciorul.

Rezolutie: Suspedat 3 jocuri și amendă 300 lei cf. art.63.1.a


Etape de suspendare: 3
Suspendat din: 31-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 31-10-2019
Sanctiune pecuniara: 300Neplatit !

Lauran Radu (CS Fărcașa)

CS FC Suciu de Sus - CS Fărcașa
Liga 4, Seria Sud, etapa 11 | Data 2019-10-30

Abatere: are un comportament violent, a prins un adversar de gât, dupa care s-au îmbrâncit reciproc.

Rezolutie: Suspendat 4 etape și amendă 300 lei cf.art.63.1.a


Etape de suspendare: 4
Suspendat din: 31-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 31-10-2019
Sanctiune pecuniara: 300Neplatit !

Pop Gabriel (ACS Bradul Groşii Ţibleşului)

CS Viitorul Ulmeni - ACS Bradul Groşii Ţibleşului
Liga 4, Seria Sud, etapa 11 | Data 2019-10-30

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: Suspendat 1 joc și amendă 120 lei cf art.63.1.g


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 31-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 31-10-2019
Sanctiune pecuniara: 120Neplatit !

Ivasuc Alexandru (ACS Progresul 2012 Dumbrăvița)

ACS Progresul 2012 Dumbrăvița - CSO Minerul Baia Sprie
Liga 4, Seria Sud, etapa 11 | Data 2019-10-30

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: Suspendat 1 joc și amendă 120 lei cf. art 63.1.g


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 31-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 31-10-2019
Sanctiune pecuniara: 120Neplatit !

AS Recolta Săliște De Sus (AS Recolta Săliştea de Sus)

AS Recolta Săliştea de Sus - ACS Salina Ocna Şugatag
Liga 4, Seria Nord, etapa 10 | Data 2019-10-27

Abatere: Neînregistrarea jocului

Rezolutie: Avertisment


Data inregistrarii sanctiunii : 31-10-2019

FC Lăpuşul Târgu Lăpuş - AS Carmen Satulung
Liga 4, Seria Sud, etapa 11 | Data 2019-10-30

Abatere: Jocul se întrerupe în minutul 30, deoarece echipa AS Carmen Satulung rămâne în mai puțin de 7 jucători.

Rezolutie: Joc omologat cu 3- 0 ,în favoarea echipei FC Lăpușul Tg Lăpuș


Data inregistrarii sanctiunii : 31-10-2019

Dragoș Paul Ionuț (AS Carmen Satulung)

FC Lăpuşul Târgu Lăpuş - AS Carmen Satulung
Liga 4, Seria Sud, Juniori A1, etapa 11 | Data 2019-10-30

Abatere: impiedica echipa adversa sa inscrie un gol sau impiedica o ocazie clara de inscriere a unui gol a echipei adverse, jucand in mod deliberat mingea cu mana

Rezolutie: Suspendat 1 joc și amendă 50 lei cf.art.63.1.d


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 31-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 31-10-2019
Sanctiune pecuniara: 50Neplatit !

Godja Radu Vlăduţ (ACS Salina Ocna Şugatag)

AS Recolta Săliştea de Sus - ACS Salina Ocna Şugatag
Liga 4, Seria Nord, etapa 10 | Data 2019-10-27

Abatere: foloseste un limbaj si/sau gesturi agresive, ofensatoare sau ireverentioase

Rezolutie: Suspendare 2 jocuri și amendă 360 lei cf.art.65.a


Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 29-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 30-10-2019
Sanctiune pecuniara: 360Neplatit !

CSO Minerul Baia Sprie (CSO Minerul Baia Sprie)

CSO Minerul Baia Sprie - FC Lăpuşul Târgu Lăpuş
Liga 4, Seria Sud, etapa 10 | Data 2019-10-26

Abatere: Cumul de 5 cartonașe galbene pe parcursul aceluiași joc

Rezolutie: Amendă 150 lei cf. art 78.a


Data inregistrarii sanctiunii : 30-10-2019
Sanctiune pecuniara: 150Neplatit !

Varga Cosmin (AS Carmen Satulung)

AS Carmen Satulung - CS Progresul Şomcuta Mare
Liga 4, Seria Sud, Juniori A1, etapa 10 | Data 2019-10-27

Abatere: are un comportament violent ( lovirea unui adversar cu pumnul )

Rezolutie: Suspendat 3 jocuri pt comportare violentă și amendă 200 lei cf art.63.1.a


Etape de suspendare: 3
Suspendat din: 29-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 29-10-2019
Sanctiune pecuniara: 360Neplatit !

Sixaziai Raul Teodor (CS Progresul Şomcuta Mare)

AS Carmen Satulung - CS Progresul Şomcuta Mare
Liga 4, Seria Sud, Juniori A1, etapa 10 | Data 2019-10-27

Abatere: are un comportament violent (loveste cu pumnul un adversar )

Rezolutie: Suspendat 3 jocuri și amendă 200 lei cf art.63.1.g


Etape de suspendare: 3
Suspendat din: 29-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 29-10-2019
Sanctiune pecuniara: 360Neplatit !

Leşe Daniel (AS PHP Iadăra)

AS PHP Iadăra - AS Dinamic Grosi
Liga 5, etapa 10 | Data 2019-10-27

Abatere: are un comportament violent

Rezolutie: Suspendat 2 jocuri și amendă 250 lei cf art.63.1.a


Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 29-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 29-10-2019
Sanctiune pecuniara: 250Neplatit !

Zaszlati Florin (AS Dinamic Grosi)

AS PHP Iadăra - AS Dinamic Grosi
Liga 5, etapa 10 | Data 2019-10-27

Abatere: are un comportament violent

Rezolutie: Suspendat 2 jocuri și amendă 250 lei.cf.art.63.1.a


Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 29-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 29-10-2019
Sanctiune pecuniara: 250Neplatit !

Terec Vasile (AS Carmen Satulung)

AS Carmen Satulung - CS Progresul Şomcuta Mare
Liga 4, Seria Sud, etapa 10 | Data 2019-10-27

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: Suspendat 1 joc și amendă 120 lei cf.art 63.1.g


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 29-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 29-10-2019
Sanctiune pecuniara: 120Neplatit !

Iuga Grigore (AS Recolta Săliştea de Sus)

AS Recolta Săliştea de Sus - ACS Salina Ocna Şugatag
Liga 4, Seria Nord, etapa 10 | Data 2019-10-27

Abatere: Aflat în stare de suspendare a intrat în incinta terenului în minutul 65 .

Rezolutie: Suspendat încă 2 etape și amendă 360 lei. cf art 52.1.a


Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 29-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 29-10-2019
Sanctiune pecuniara: 360Neplatit !

Verdeş Radu (AS Nistru)

ACS Bradul Groşii Ţibleşului - AS Nistru
Liga 4, Seria Sud, etapa 10 | Data 2019-10-26

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: Suspendat 1 joc și amendă 120 lei cf art.63.1.g


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 28-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 28-10-2019

Cuc Alin (AS Nistru)

ACS Bradul Groşii Ţibleşului - AS Nistru
Liga 4, Seria Sud, etapa 10 | Data 2019-10-26

Abatere: foloseste un limbaj si/sau gesturi agresive, ofensatoare sau ireverentioase

Rezolutie: Suspendat 2 jocuri și amendă 360 lei cf art.52.1.a


Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 28-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 28-10-2019
Sanctiune pecuniara: 360Neplatit !

Goja Antonio Michel Daniel (CS Seini)

CS Seini - AS Unirea Şişeşti
Liga 4, Seria Sud, Juniori A1, etapa 10 | Data 2019-10-26

Abatere: impiedica echipa adversa sa inscrie un gol sau impiedica o ocazie clara de inscriere a unui gol a echipei adverse, jucand in mod deliberat mingea cu mana

Rezolutie: Suspendare 1 joc și amendă 50 lei cf art.63.1.d.e


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 28-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 28-10-2019
Sanctiune pecuniara: 50Neplatit !

AUTENTIFICARE

Intră în contul de arbitru Intră în contul de observator
TOP