Informari si comunicate
19-02-2019
Comunicat din partea Comisiei Tehnice Mures

21.02.2019, ora 14:00, examen de promovare a cursului de antrenor, licenta C UEFA, la baza sportivă Academica din Sancraiu de Mures

detalii...
11-02-2019
ÎN ATENŢIA ARBITRILOR ŞI OBSERVATORILOR

Testarea fizică a tuturor arbitrilor din judeţul Mureş se va desfăşura în data de 02.03.2019

detalii...
11-02-2019
VIZA ANUALA 2019

PROGRAMAREA ECHIPELOR

detalii...
06-02-2019
ÎN ATENŢIA ARBITRILOR ŞI OBSERVATORILOR

ŞEDINŢA ANUALĂ DE ANALIZĂ a activităţii arbitrilor şi observatorilor pe anul 2018, se va desfăşura în Sala de Festivităţi a Casei de Cultură a Studenților ,,MIHAI EMINESCU” din Tg. Mureş, în data de 09.02.2019, ora 10.00

detalii...
08-01-2019
IN ATENȚIA ARBITRILOR ȘI OBSERVATORILOR

În vederea reluării sezonului competițional din semestrul I a anului 2019

detalii...
24-12-2018
CRĂCIUN FERICIT ȘI LA MULȚI ANI! BOLDOG KARÁCSONYT ÉS BOLDOG ÚJ ÉVET!

Colectivul Asociației Județene de Fotbal vă urează Sărbători cu bucurie și un An Nou îmbelșugat!

detalii...
21-12-2018
05-12-2018
TABEL NOMINAL

CU REZULTATELE LA EXAMENUL DE OBȚINERE A CATEGORIILOR A I-A ȘI A II-A DE CLASIFICARE SI DE ABSOLVIRE A CURSULUI DE FORMARE A ARBITRILOR DE FOTBAL – NOIEMBRIE 2018

detalii...
19-11-2018
Hotararea Comitetului de Urgenta Nr. 20/19.11.2018

Condiții meteorologice nefavorabile si starea necorespunzătoare a terenurilor de joc

detalii...
09-11-2018
Cursurile pentru Licenta C UEFA

Luni, 12.11.2018, ora 16.00 la LPS Szasz Adalbert Tg Mures

detalii...
toate comunicatele

A.C.S. SOVATA

Localitatea Sovata

Informatii generale
Anul infiintarii 2017
Teren Central / Sovata
Contact 0745495001
Staff-ul echipei
Presedinte Madaras Zoltan
Secretar
Vicepresedinte
Organizator de competitii
Antrenor
Liga a IV-a ELITE - sezon 2018/2019
# Nume echipa M V E I G P A
1 CSM TG MURES 13 13 0 0 83-8 39p +21
2A.C.S. MURESUL LUDUS13111154-1534p+16
3 CS UNIREA UNGHENI 2018 13 10 2 1 63-17 32p +11
4A.C.S. MURESUL RUSII- MUNTI1362538-2820p-1
5 A.S. ATLETIC TIRGU MURES 13 5 4 4 35-32 19p +1
6A.C.S. SOVATA1353521-2618p-6
7 A.C.S. RAZA DE SOARE ACATARI 13 5 3 5 21-29 18p 0
8A.C.S. MURESUL CUCI1353532-4418p-3
9 A.C.S. MIERCUREA NIRAJULUI 13 4 3 6 26-17 15p 0
10CSM SIGHISOARA1342732-3814p-7
11 A.C.S. SANCRAI NAZNA 13 4 2 7 26-33 14p -7
12A.S.C. SARMASU 20051333721-5012p-6
13 C.S. VIITORUL UNGHENI 13 2 0 11 19-64 6p -12
14A.S. GAZ-METAN DANES1300137-770p-21
Competitii in care participa / a participat
Lotul de jucatori
# Nume Jucator Data nasterii Nr. carnet
1 Abodi Szabolcs Bela 18-07-2008 51205
2 Ambrus Lehel 06-12-2004 50997
3 Angi Botond 26-03-2008 50843
4 Antal Hunor 07-06-2008 51209
5 Ardelean Razvan Marcel 15-07-1997 6304
6 Biro Denes Nandor 13-04-2006 50996
7 Biro Tamas 07-05-2008 51210
8 Biro Zoltan 09-05-2006 50365
9 Boda Zoltan 22-02-2005 50998
10 Bodo Robert 06-08-2010 51214
11 BOKOR TAMAS 10-10-2007 50846
12 Bokor Barna 10-10-2005 46075
13 Bokor Botond 11-09-2009 51226
14 Bokor Ervin 06-05-1994 43310
15 Bokor Kristof 16-08-2004 46066
16 Cioc Sergiu Andrei 25-02-1997 42359
17 Cota Luca Daniel 14-08-2005 50858
18 Cseke Lorand Szabolcs 24-08-1986 1157
19 Csoma Kristof 16-05-2010 51216
20 Csortan Valentin 29-10-1999 42676
21 Deak Csetri Szilard 11-10-2006 51659
22 Dobre Bogdan Andrei 15-02-2004 46296
23 Dobri Tamas Istvan 17-12-2010 51212
24 Dosa Medard Arpad 21-02-1990 39548
25 Fabian Janos 22-11-2003 50461
26 Fazakas Gellert 15-04-2003 46067
27 Fazakas Gellert 19-05-2010 51215
28 Fekete Daniel 17-10-2009 51206
29 Feri Geza 14-03-2003 50467
30 FULOP GERGO 16-06-2007 50842
31 Fulop Laszlo 05-05-2010 51213
32 Fulop Laszlo Barna 19-01-2010 51218
33 Fulop Zsolt Imre 10-01-1994 41048
34 Gal Gabor 09-07-1984 34388
35 Hajdu Szabolcs 04-01-2007 50844
36 Halasz Csongor 04-05-1995 46428
37 Harko Peter Akos 10-05-2006 50860
38 HEGYI EDUARD ALEXANDRU 06-08-1999 42339
39 Iernutan Cristian 04-11-1995 41631
40 Ilea Bogdan Bogdan 23-11-1999 42291
41 Imreh Tinamer Sandor 25-02-1996 5154.
42 Janosi Zsolt 07-03-1987 42696
43 Kacs Peter 24-07-2011 51657
44 Kakucs Kata Anabell 23-10-2008 51208
45 KALAPACS GELLERT LASZLO 29-11-2005 47794
46 Kali Bence 21-07-2008 51207
47 Karacsony Endre 21-10-2001 50334
48 Kelemen Csongor-istvan 03-12-1987 36866
49 Kenesi Bela 05-10-1998 43313
50 Kiss Hunor 15-03-2011 51220
51 Kiss Richard Reyes 11-02-2008 51224
52 Kiss Zoltan 23-02-2004 46069
53 Kovacs Andrei Catalin 11-09-2010 51658
54 Kovacs Jozsef 31-10-2003 50460
55 Kovacs Patrik Dorian 08-02-2008 51228
56 Kozma Hunor Zsolt 04-11-1994 41966
57 Laszlo Botond 26-05-2004 46071
58 LENGHEL FABIAN AUGUSTIN 01-03-2005 45147
59 Maksai Szilard 08-11-2000 44985
60 Malopho Eric Sebastian 06-07-2010 51217
61 Matyus Norbert 09-03-2011 51222
62 Moldovan Krisztian 08-04-2010 51219
63 Nagy Ors 21-02-2008 51227
64 Nemes Miklos Jeno 21-04-2009 51225
65 Nyitra Szabolcs Zsolt 12-10-2008 51223
66 Oltean Calin 30-06-1984 32584
67 Orban Mark Attila 17-11-2004 46076
68 Papp Csaba 29-05-1990 42111
69 Peter Arpad 08-04-1977 29257
70 PETERFI ZSOLT 06-10-2007 50845
71 Pica Florin Adrian 06-04-2010 51211
72 Polgar Jozsef 20-03-2011 51221
73 Pop Florin Marcel 18-08-2000 47692
74 Silion Petru 28-02-1989 36770
75 Sotan Paul Dorut 26-11-1987 39302
76 Stir Alex Robert 08-07-2005 50857
77 Suba Barna 07-05-1990 39553
78 Suto Gal Csongor 04-10-1996 42903
79 Szabo Gyorgy 16-04-2004 50130
80 SZASZ SZABOLCS 20-04-2000 49669
81 Takacs Arnold Levente 24-10-1996 40841
82 Tofalvi Roland 23-05-2005 46073
83 TORDAT SZILARD SZABOLCS 03-06-2004 50995
84 Ungvari Bence 22-03-2003 12212
85 Vass Istvan 12-07-1990 38129
86 Vonya Ervin Lukacs 25-04-2005 46297
87 ZSOMBORI ARTUR 05-07-2006 50859
Meciurile disputate in sezonul actual
Juniori U 11, SERIA II Etapa 9
10-11-2018
A.C.S. SOVATA
Juniori U 11, SERIA II Etapa 8
02-11-2018
A.C.S. MURESUL LUDUS
Juniori U 11, SERIA II Etapa 7
27-10-2018
C.S. IERNUT
Juniori U 11, SERIA II Etapa 6
19-10-2018
A.C.S. SOVATA
Juniori U 11, SERIA II Etapa 5
12-10-2018
A.C.S. M.S.E. TIRGU MURES
Juniori U 11, SERIA II Etapa 4
07-10-2018
A.C.S. SANCRAI NAZNA
Juniori U 11, SERIA II Etapa 3
28-09-2018
A.C.S. SOVATA
Juniori U 11, SERIA II Etapa 2
21-09-2018
AFK ACADEMIA MURESUL TG MURES
Juniori U 11, SERIA II Etapa 1
16-09-2018
A.C.S. SOVATA
Juniori U 9, SERIA I Etapa 9
05-10-2018
A.C.S. SOVATA
Juniori U 9, SERIA I Etapa 7
05-10-2018
A.C.S. TARNAVA MICA SG. DE PADURE
Juniori U 9, SERIA I Etapa 6
23-09-2018
A.C.S. MIERCUREA NIRAJULUI
Juniori U 9, SERIA I Etapa 4
23-09-2018
A.C.S. SOVATA
Juniori U 9, SERIA I Etapa 3
09-09-2018
A.C.S. SOVATA
Juniori U 9, SERIA I Etapa 1
09-09-2018
A.C.S. TARNAVA MICA SG. DE PADURE
Juniori U 15, SERIA I Etapa 11
10-11-2018
C.S.M. AVANTUL REGHIN
Juniori U 15, SERIA I Etapa 10
02-11-2018
A.C.S. SOVATA
Juniori U 15, SERIA I Etapa 9
27-10-2018
A.C.S. SOVATA
Juniori U 15, SERIA I Etapa 8
19-10-2018
C.S.S. L.T. LUCIAN BLAGA REGHIN
Juniori U 15, SERIA I Etapa 7
13-10-2018
A.C.S. TARNAVA MICA SG. DE PADURE
Juniori U 15, SERIA I Etapa 6
04-10-2018
A.C.S. SOVATA
Juniori U 15, SERIA I Etapa 5
28-09-2018
L.P.S. TIRGU MURES
Juniori U 15, SERIA I Etapa 4
19-09-2018
A.C.S. SOVATA
Juniori U 15, SERIA I Etapa 3
14-09-2018
A.C.S. BEST KIDS REGHIN
Juniori U 15, SERIA I Etapa 2
16-10-2018
A.C.S. SOVATA
Juniori U 15, SERIA I Etapa 1
01-09-2018
A.S. ATLETIC KIDS GURGHIU
Liga a IV-a ELITE Etapa 13
24-11-2018
A.C.S. SOVATA
Pauza: 1-0
Liga a IV-a ELITE Etapa 12
17-11-2018
C.S. VIITORUL UNGHENI
Pauza: 2-1
Liga a IV-a ELITE Etapa 11
10-11-2018
A.C.S. SOVATA
Pauza: 0-0
Liga a IV-a ELITE Etapa 10
03-11-2018
A.S. GAZ-METAN DANES
Pauza: 2-0
Liga a IV-a ELITE Etapa 9
27-10-2018
A.C.S. SOVATA
Pauza: 2-2
Liga a IV-a ELITE Etapa 8
20-10-2018
A.C.S. MURESUL CUCI
Pauza: 1-2
Liga a IV-a ELITE Etapa 7
13-10-2018
A.C.S. SOVATA
Pauza: 0-0
Liga a IV-a ELITE Etapa 6
06-10-2018
CS UNIREA UNGHENI 2018
Pauza: 2-0
Liga a IV-a ELITE Etapa 5
29-09-2018
A.C.S. RAZA DE SOARE ACATARI
Pauza: 0-0
Liga a IV-a ELITE Etapa 4
22-09-2018
A.C.S. SOVATA
Pauza: 0-1
Liga a IV-a ELITE Etapa 3
15-09-2018
CSM TG MURES
Pauza: 1-4
Liga a IV-a ELITE Etapa 2
08-09-2018
A.C.S. MIERCUREA NIRAJULUI
Pauza: 1-0
Liga a IV-a ELITE Etapa 1
01-09-2018
A.S. ATLETIC TIRGU MURES
Pauza: 0-1
MEMORIALUL GH ENE Etapa 5
31-10-2018
A.C.S. M.S.E. TIRGU MURES
Observatii: FINALA
MEMORIALUL GH ENE Etapa 3
31-10-2018
A.C.S. SOVATA
Observatii: SEMIFINALA I
MEMORIALUL GH ENE Etapa 2
31-10-2018
A.C.S Academica Transilvania
MEMORIALUL GH ENE Etapa 1
30-10-2018
A.C.S. SOVATA
MEMORIALUL GH ENE Etapa 1
30-10-2018
A.C.S. M.S.E. TIRGU MURES
MEMORIALUL GH ENE Etapa 1
30-10-2018
A.C.S. SOVATA
Ma abonez la newsletter

Email:

Parteneri
Primaria Targu Mures
Primaria Targu Mures

Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe