Informari si comunicate AJF
12-12-2018
Program competiţional Cupa "Moş Crăciun", ediţia a XXVI-a

Turneele preliminare se dispută la Urlaţi, Valea Călugărească, Breaza şi Blejoi

detalii...
05-12-2018
Regulament Cupa Moş Crăciun, ediţia 2018

Cupa Moş Crăciun se va desfăşura în perioada 14-22 decembrie

detalii...
03-12-2018
Grupele Cupei ”Moș Crăciun”, ediţia a XXVI-a

La sediul AJF Prahova s-au tras la sorţi grupele Cupei Moş Crăciun

detalii...
29-11-2018
Sanctiunile Comisiei de Disciplina - Liga B, Liga C si Cupa Romaniei

In sedinta Comisiei de Disciplina din data de 29.11.2018 au fost luate urmatoarele hotarari:

detalii...
29-11-2018
Sanctiunile Comisiei de Disciplina - Liga A si Superliga B

In sedinta Comisiei de Disciplina din data de 29.11.2018 au fost luate urmatoarele hotarari:

detalii...
26-11-2018
21-11-2018
Program jocuri restante

Partidele se vor disputa sâmbătă, 1 decembrie, şi, respectiv, duminică, 2 decembrie, pe terenul primelor echipe menţionate

detalii...
20-11-2018
Încep înscrierile la Cupa Moş Crăciun

Şedinţa cu delegaţii este programată luni, 3 decembrie, de la ora 12.00

detalii...
12-11-2018
Cupa Satelor a ajuns în vitrina echipei Comuna Teișani

Echipa condusă de Gheorghe Stanciu a înregistrat trei victorii în turneul final

detalii...
09-11-2018

Grupele Cupei ”Moș Crăciun”, ediţia a XXVI-a


Publicat in data de 03-12-2018, la ora 19:05

 În perioada 14-22 decembrie, în sălile Polivalente din Blejoi, Breaza, Urlaţi, Valea Călugărească şi "Olimpia", din Ploieşti, se va desfăşura ediţia a XXVI-a a celei mai îndrăgite competiţii juvenile, Cupa Moş Crăciun (rezervată copiilor născuți în/după 1 ianuarie 2006) . În prezenţa oficialilor AJF Prahova şi a reprezentanţilor echipelor CS Blejoi, Fortuna Breaza, Unirea Urlaţi, Sportul Valea Călugărească şi Rapid Sălciile s-au stabilit, prin tragere la sorţi, cele opt serii ale ediţiei din acest a Cupei Moş Crăciun.

 

.

Grupele ediţiei a XXVI-a a Cupei Moş Crăciun

 

Grupa A - 14 decembrie, ora 13.30

(Sala Sporturilor Urlaţi)

1.     Petrosport Ploieşti

2.     SF Toader Ploieşti

3.     Viitorul Boldeşti Scăeni

4.     Petrolul Ploieşti 2

 

Grupa B - 16 decembrie, ora 13.30

(Sala Sporturilor Blejoi)

1.     Petrolul Ploieşti

2.     CS Păuleşti

3.     Tinereţea Izvoarele

4.     Teleajenul Văleni

 

Grupa C - 16 decembrie, ora 13.30

(Sala Sporturilor Breaza)

1.     AS Viking Pruszinski

2.     Petrosport Ploieşti 3

3.     CS Cornu

4.     Steaua Mărgineni

 

Grupa D - 16 decembrie, ora 13.30

(Sala Sporturilor Valea Călugărească)

1.     Rapid Sălciile

2.     Savi Sport Alb

3.     Petrolul 95 Ploieşti

4.     Sportul Valea Călugărească 2

 

 Grupa E - 16 decembrie, ora 9.00

(Sala Sporturilor Blejoi)

1.     CS Blejoi

2.     CSM Ploieşti

3.     Comuna Teişani

4.     Petrolul 95 Ploieşti 4

 

Grupa F - 16 decembrie, ora 9.00

(Sala Sporturilor Valea Călugărească)

1.     Sportul Valea Călugărească

2.     Petrosport Ploieşti 2

3.     AFC Astra Ploieşti

4.     CS Valea Doftanei

 

Grupa G - 14 decembrie, ora 9.00

(Sala Sporturilor Urlaţi)

1.     Unirea Urlaţi

2.     Savi Sport Albastru

3.     Petrolul 95 Ploieşti 2

4.     Inter Dumbrava

 

Grupa H - 16 decembrie, ora 9.00

(Sala Sporturilor Breaza)

1.     Viitorul Fortuna Breaza

2.     HM Junior Câmpina

3.     Petrolul 95 Ploieşti 3

4.     Caraimanul Buşteni

 

 

 

Programul jocurilor şi  regulamentul competiţiei va fi publicat zilele următoare pe siteul forului nostru. 


Vezi mai multe stiri din categoria: Comunicate AJF    |    Vezi toate stirile

Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe