Informari si comunicate AJF
11-01-2019
Şedinţele cu delegaţii şi programul Cupei României

Turul al III-lea al Cupei României este programat pe 16-17 februarie. Programul jocurilor îl găsiţi în secţiunea Competiţii/Cupa României/Turul al III-lea.

detalii...
07-01-2019
Doliu în fotbalul prahovean

Observatorul Ion Albină a trecut în nefiinţă, la vârsta de 67 de ani.

detalii...
25-12-2018
Sarbatori fericite!

Asociatia Judeteana de Fotbal Prahova va ureaza SARBATORI FERICITE!

detalii...
21-12-2018
Petrolul 95 a câștigat Cupa Moş Crăciun

Sâmbătă, 22 decembrie, la Sala Olimpia din Ploieşti se desfăşoară etapa finală a ediţiei din acest an a Cupei Moş Crăciun

detalii...
18-12-2018
Licenţa C UEFA

Ultima zi de înscriere, 9 ianuarie 2019, ora 12.00

detalii...
16-12-2018
Update:Rezultate optimi si sferturi Cupa Moş Crăciun

Vineri şi duminică, în sălile de sport din Urlaţi, Breaza, Blejoi şi Valea Călugărească s-au desfăşurat jocurile din faza grupelor a Cupei Moş Crăciun

detalii...
12-12-2018
Program competiţional Cupa "Moş Crăciun", ediţia a XXVI-a

Turneele preliminare se dispută la Urlaţi, Valea Călugărească, Breaza şi Blejoi

detalii...
05-12-2018
Regulament Cupa Moş Crăciun, ediţia 2018

Cupa Moş Crăciun se va desfăşura în perioada 14-22 decembrie

detalii...
03-12-2018
Grupele Cupei ”Moș Crăciun”, ediţia a XXVI-a

La sediul AJF Prahova s-au tras la sorţi grupele Cupei Moş Crăciun

detalii...
29-11-2018
Sanctiunile Comisiei de Disciplina - Liga B, Liga C si Cupa Romaniei

In sedinta Comisiei de Disciplina din data de 29.11.2018 au fost luate urmatoarele hotarari:

detalii...

Program competiţional Cupa "Moş Crăciun", ediţia a XXVI-a


Publicat in data de 12-12-2018, la ora 11:45

 Program competiţional, Sala Sporturilor Urlaţi

-Vineri, 14 decembrie- 
 
GRUPA G - ora 09.00:
09.00: Petrosport Ploieşti 4 - Unirea Urlaţi
09.40: Savi Sport Albastru - Inter Dumbrava
10.20: Inter Dumbrava - Petrosport Ploieşti 4
11.00: Unirea Urlaţi - Savi Sport Albastru
11.40: Inter Dumbrava - Unirea Urlaţi
12.20: Savi Sport Albastru - Petrosport Ploieşti 4
 
GRUPA A - ora 13.30:
13.30: Viitorul Boldeşti Scăeni - Petrosport Ploieşti 1
14.10: ŞF Toader Ploieşti - Petrolul 52 Ploieşti 2
14.50: Petrolul 52 Ploieşti 2 - Viitorul Boldeşti Scăeni
15.30: Petrosport Ploieşti 1 - ŞF Toader Ploieşti
16.10: Petrolul 52 Ploieşti 2 - Petrosport Ploieşti 1
16.50: ŞF Toader Ploieşti - Viitorul Boldeşti Scăeni
 
 
Program competiţional, Sala Sporturilor Blejoi
-Duminică, 16 decembrie-
GRUPA E - ora 09.00:
09.00: Comuna Teişani - CS Blejoi
09.40: Petrolul 95 Ploiești 1 - CSM Ploieşti
10.20: Comuna Teişani - Petrolul 95 Ploiești 1
11.00: CS Blejoi - CSM Ploieşti
11.40: Petrolul 95 Ploiești 1 - CS Blejoi
12.20: CSM Ploieşti - Comuna Teişani
 
GRUPA B - ora 13.30:
 
13.30: Petrolul 95 Ploiești 2 - Petrolul 52 Ploieşti 1
14.10: CS Păuleşti - Teleajenul Văleni
14.50: Teleajenul Văleni - Petrolul 95 Ploiești 2
15.30: Petrolul 52 Ploieşti 1 - CS Păuleşti
16.10: Teleajenul Văleni - Petrolul 52 Ploieşti 1
16.50: CS Păuleşti - Petrolul 95 Ploiești 2
 
 
Program competiţional, Sala Sporturilor Breaza
-Duminică, 16 decembrie-
 
GRUPA H - ora 09.00:
09.00:               - Fortuna Breaza
09.40: HM Junior Câmpina - Caraimanul Buşteni
10.20: Caraimanul Buşteni - 
11.00: Fortuna Breaza - HM Junior Câmpina
11.40: Caraimanul Buşteni - Fortuna Breaza
12.20: HM Junior Câmpina -
 
GRUPA C - ora 13.30:
13.30: CS Cornu - AS Viking Pruszynski
14.10: Petrosport Ploieşti 3 - Steaua Mărgineni
14.50: Steaua Mărgineni - CS Cornu
15.30: AS Viking Pruszynski - Petrosport Ploieşti 3
16.10: Steaua Mărgineni - AS Viking Pruszynski
16.50: Petrosport Ploieşti 3 - CS Cornu
 
 
Program competiţional, Sala Sporturilor Valea Călugărească
-Duminică, 16 decembrie-
GRUPA F - ora 09.00:
09.00: AFC Astra Ploieşti - Sp. Valea Călugărească
09.40: Petrosport Ploieşti 2 - CS Valea Doftanei
10.20: CS Valea Doftanei - AFC Astra Ploieşti
11.00: Sp. Valea Călugărească - Petrosport Ploieşti 2
11.40: CS Valea Doftanei - Sp. Valea Călugărească
12.20: Petrosport Ploieşti 2 - AFC Astra Ploieşti
 
GRUPA D - ora 13.30:
13.30: Petrolul 95 Ploiești 3 - Rapid Sălciile
14.10: Savi Sport Alb - Sp. Valea Călugărească 2
14.50: Sp. Valea Călugărească 2 - Petrolul 95 Ploiești 3
15.30: Rapid Sălciile - Savi Sport Alb
16.10: Sp. Valea Călugărească 2 - Rapid Sălciile
16.50: Savi Sport Alb - Petrolul 95 Ploiești 3
 
 
Program jocuri optimi de finală
Vineri, 21 decembrie, Sala Sporturilor "Olimpia" Ploieşti
ora 9.00, joc 1: 1F-2D
ora 9.40, joc 2: 2H-1E
ora 10.20, joc 3: 1A-2C
ora 11.00, joc 4: 2B-1G
ora 11.40, joc 5: 2F-1D
ora 12.20, joc 6: 1H-2E
ora 13.00, joc 7: 2A-1C
ora 13.40, Joc 8: 1B-2G
 
Program jocuri sferturi de finală
Vineri, 21 decembrie, Sala Sporturilor "Olimpia" Ploieşti
 
ora 14.20: Câştigătoare joc 1 - Câştigătoare Joc 2 (Sfert 1)
 
ora 15.00: Câştigătoare joc 3 - Câştigătoare Joc 4 (sfert 2)
 
ora 15.40: Câştigătoare joc 5 - Câştigătoare Joc 6 (sfert 3)
 
ora 16.20: Câştigătoare joc 7 - Câştigătoare Joc 8 (sfert 4)
 
Program jocuri semifinale - finale
Sâmbătă, 22 decembrie, Sala Sporturilor "Olimpia" Ploieşti
 
ora 14.30: Câştigătoare Sfert 1 - Câştigătoare Sfert 2 (Meci 1)
 
ora 15.10: Câştigătoare Sfert 3 - Câştigătoare Sfert 4 (Meci 2)
 
Finala mică, ora 16.00: Învinsă meci 1 - Învinsă meci 2
 
Finala mare, ora 16.45: Câştigătoare meci 2 - Câştigătoare meci 1


Vezi mai multe stiri din categoria: Comunicate AJF    |    Vezi toate stirile

Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe