Informari si comunicate AJF
11-01-2019
Şedinţele cu delegaţii şi programul Cupei României

Turul al III-lea al Cupei României este programat pe 16-17 februarie. Programul jocurilor îl găsiţi în secţiunea Competiţii/Cupa României/Turul al III-lea.

detalii...
07-01-2019
Doliu în fotbalul prahovean

Observatorul Ion Albină a trecut în nefiinţă, la vârsta de 67 de ani.

detalii...
25-12-2018
Sarbatori fericite!

Asociatia Judeteana de Fotbal Prahova va ureaza SARBATORI FERICITE!

detalii...
21-12-2018
Petrolul 95 a câștigat Cupa Moş Crăciun

Sâmbătă, 22 decembrie, la Sala Olimpia din Ploieşti se desfăşoară etapa finală a ediţiei din acest an a Cupei Moş Crăciun

detalii...
18-12-2018
Licenţa C UEFA

Ultima zi de înscriere, 9 ianuarie 2019, ora 12.00

detalii...
16-12-2018
Update:Rezultate optimi si sferturi Cupa Moş Crăciun

Vineri şi duminică, în sălile de sport din Urlaţi, Breaza, Blejoi şi Valea Călugărească s-au desfăşurat jocurile din faza grupelor a Cupei Moş Crăciun

detalii...
12-12-2018
Program competiţional Cupa "Moş Crăciun", ediţia a XXVI-a

Turneele preliminare se dispută la Urlaţi, Valea Călugărească, Breaza şi Blejoi

detalii...
05-12-2018
Regulament Cupa Moş Crăciun, ediţia 2018

Cupa Moş Crăciun se va desfăşura în perioada 14-22 decembrie

detalii...
03-12-2018
Grupele Cupei ”Moș Crăciun”, ediţia a XXVI-a

La sediul AJF Prahova s-au tras la sorţi grupele Cupei Moş Crăciun

detalii...
29-11-2018
Sanctiunile Comisiei de Disciplina - Liga B, Liga C si Cupa Romaniei

In sedinta Comisiei de Disciplina din data de 29.11.2018 au fost luate urmatoarele hotarari:

detalii...

Programul fazei semifinale din cadrul Cupei Satelor


Publicat in data de 31-10-2018, la ora 08:13

Programul grupelor semifinale:

Marţi, 30 octombrie, la sediul AJF Prahova, a avut loc tragerea la sorţi a fazei semifinale a Cupei Satelor, în prezenţa tuturor delegaţilor echipelor participante. Astfel, faza semifinală se desfăşoară sâmbătă, 3 noiembrie, de la ora 10.00, pe stadioanele de la Blejoi şi Păuleşti. Şedinţa cu delegaţii de la ora 09.30.

 

Grupa A – Comuna Blejoi (delegat Paul Mâinea), Comuna Dumbrava (Mihai Bujor), Comuna Măneciu (Crin Făcăianu), Comuna Măneşti (Nicolae Marin)- stadion Blejoi;

 

Program jocuri grupa A:

Etapa I:

Ora 10.00: Comuna Măneciu – Comuna Măneşti             

Ora 10.40: Comuna Blejoi – Comuna Dumbrava              

 

Etapa a II-a:

Ora 11.20: Comuna Dumbrava – Comuna Măneciu          

Ora 12.00: Comuna Măneşti – Comuna Blejoi                  

 

Etapa a III-a:

Ora 12.40: Comuna Dumbrava – Comuna Măneşti           

Ora 13.20: Comuna Blejoi – Comuna Măneciu                 

 

Grupa B – Comuna Păuleşti (Marius Mihai), Comuna Teişani (Gheorghe Stanciu), Comuna Vărbilău (Viorel Băican), Comuna Valea Călugărească (Claudiu Neagu) - stadion Păuleşti

 

Program jocuri grupa B:

Etapa I:

Ora 10.00: Comuna Vărbilău – Comuna Teişani                         

Ora 10.40: Comuna Păuleşti – Comuna Valea Călugărească                 

 

Etapa a II-a:

Ora 11.20: Comuna Valea Călugărească – Comuna Vărbilău      

Ora 12.00: Comuna Teişani – Comuna Păuleşti      

 

Etapa a III-a:

Ora 12.40: Comuna Valea Călugărească – Comuna Teişani        

Ora 13.20: Comuna Păuleşti – Comuna Vărbilău    


Vezi mai multe stiri din categoria: Comunicate AJF    |    Vezi toate stirile

Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe