Informari si comunicate AJF
11-01-2019
Şedinţele cu delegaţii şi programul Cupei României

Turul al III-lea al Cupei României este programat pe 16-17 februarie. Programul jocurilor îl găsiţi în secţiunea Competiţii/Cupa României/Turul al III-lea.

detalii...
07-01-2019
Doliu în fotbalul prahovean

Observatorul Ion Albină a trecut în nefiinţă, la vârsta de 67 de ani.

detalii...
25-12-2018
Sarbatori fericite!

Asociatia Judeteana de Fotbal Prahova va ureaza SARBATORI FERICITE!

detalii...
21-12-2018
Petrolul 95 a câștigat Cupa Moş Crăciun

Sâmbătă, 22 decembrie, la Sala Olimpia din Ploieşti se desfăşoară etapa finală a ediţiei din acest an a Cupei Moş Crăciun

detalii...
18-12-2018
Licenţa C UEFA

Ultima zi de înscriere, 9 ianuarie 2019, ora 12.00

detalii...
16-12-2018
Update:Rezultate optimi si sferturi Cupa Moş Crăciun

Vineri şi duminică, în sălile de sport din Urlaţi, Breaza, Blejoi şi Valea Călugărească s-au desfăşurat jocurile din faza grupelor a Cupei Moş Crăciun

detalii...
12-12-2018
Program competiţional Cupa "Moş Crăciun", ediţia a XXVI-a

Turneele preliminare se dispută la Urlaţi, Valea Călugărească, Breaza şi Blejoi

detalii...
05-12-2018
Regulament Cupa Moş Crăciun, ediţia 2018

Cupa Moş Crăciun se va desfăşura în perioada 14-22 decembrie

detalii...
03-12-2018
Grupele Cupei ”Moș Crăciun”, ediţia a XXVI-a

La sediul AJF Prahova s-au tras la sorţi grupele Cupei Moş Crăciun

detalii...
29-11-2018
Sanctiunile Comisiei de Disciplina - Liga B, Liga C si Cupa Romaniei

In sedinta Comisiei de Disciplina din data de 29.11.2018 au fost luate urmatoarele hotarari:

detalii...

Update:Rezultate optimi si sferturi Cupa Moş Crăciun


Publicat in data de 16-12-2018, la ora 08:30

Program jocuri optimi de finală, vineri 21 decembrie

Sala Sporturilor "Olimpia" Ploieşti                                                                                                    

ora 9.00, joc 1: Petrosport Ploieşti 2-Savi Sport Alb  = 9-2                                                                                               

ora 9.40, joc 2: HM Junior Câmpina-Petrolul 95 Ploieşti 1 = 0-2                                                                                        

ora 10.20, joc 3: ŞF Toader Ploieşti-AS Viking Pruszynski = 1-2                                                                                       

ora 11.00, joc 4: Petrolul 52 Ploieşti 1-Petrosport Ploieşti 4  = 5-1                                                            

ora 11.40, joc 5: AFC Astra Ploieşti-Rapid Sălciile = 3-1                                                                                           

ora 12.20, joc 6: Fortuna Breaza-CSM Ploieşti  = 1-1 (1-2 d.l.d.)                                                                                     

ora 13.00, joc 7: Petrosport Ploieşti 1-Petrosport Ploieşti 3 = 1-7                                                                                             

ora 13.40, Joc 8: Petrolul 95 Ploieşti 2-Unirea Urlaţi = 6-0

 

Program jocuri sferturi de finală, vineri 21 decembrie:

Sala Sporturilor "Olimpia" Ploieşti                                                                                                

ora 14.20: Petrosport Ploieşti 2 - Petrolul 95 Ploieşti 1 (sfert 1)   =  2-2   (0-2 d.l.d.) 

ora 15.00: AS Viking Pruszynski - Petrolul 52 Ploieşti 1 (sfert 2) = 2-3

ora 15.40: AFC Astra Ploieşti - CSM Ploieşti (sfert 3) = 3-1

ora 16.20: Petrosport Ploieşti 3 - Petrolul 95 Ploieşti 2 (sfert 4) = 1-1 (0-2 d.l.d.) 

 

  Arbitri: Neagu Ionuţ, Dediu Valentin, Chipon Emilian, Sotir Andrei.

 

 Rezultatele Cupei Moş Crăciun, faza grupelor

 

 Sala Sporturilor Urlaţi, vineri, 14 decembrie: 

 

GRUPA G

Petrosport Ploieşti 4 - Unirea Urlaţi                    3-0

Savi Sport Albastru - Inter Dumbrava                0-1

Inter Dumbrava - Petrosport Ploieşti 4              2-4

Unirea Urlaţi  - Savi Sport Albastru                  2-1

Inter Dumbrava - Unirea Urlaţi                         1-3

Savi Sport Albastru - Petrosport Ploieşti 4       0-6

 

Clasament

1.     Petrosport Ploieşti 4       3       3       0       0       13-2            9

2.     Unirea Urlaţi                  3       2       0       1       5-5              6

3.     Inter Dumbrava             3       1       0       2       4-7              3

4.     Savi Sport Albastru       3       0       0       3       1-9              0

 

GRUPA A

Viitorul Boldeşti Scăeni - Petrosport Ploieşti 1            0-1

ŞF Toader Ploieşti - Petrolul 52 Ploieşti 2                   2-0

Petrolul 52 Ploieşti 2 - Viitorul Boldeşti Scăeni           2-2

Petrosport Ploieşti 1 - ŞF Toader Ploieşti                    0-3

Petrolul 52 Ploieşti 2 - Petrosport Ploieşti 1                0-3

ŞF Toader Ploieşti - Viitorul Boldeşti Scăeni              10-0

 

Clasament

1.     ŞF Toader Ploieşti         3       3       0       0       15-0       9

2.     Petrosport Ploieşti 1      3       2       0       1       4-3         6

3.     Petrolul 52 Ploieşti 2     3       0       1       2       2-7         1

4.     Viitorul Boldeşti            3       0       1       2       2-13       1

 Arbitri: Dediu Valentin - Chipon Emilian

 

 Sala Sporturilor Breaza, duminică, 16 decembrie:

 

GRUPA H

HM Junior Câmpina - Caraimanul Buşteni 9-0

Fortuna Breaza - HM Junior Câmpina        1-1 (2-1 d.l.d.)

Caraimanul Buşteni - Fortuna Breaza          1-10

 

Clasament

1. Fortuna Breaza                2       1       1       0       11-2     4      

2. HM Junior Câmpina          2       1       1       0       10-1     4

3. Caraimanul Buşteni           2       0       0       2       1-19     0

 

 GRUPA C - ora 13.30:

CS Cornu - AS Viking Pruszynski                      0-10    

Petrosport Ploieşti 3 - Steaua Mărgineni             2-2

Steaua Mărgineni - CS Cornu                             9-4

AS Viking Pruszynski - Petrosport Ploieşti 3       1-3

Steaua Mărgineni - AS Viking Pruszynski           3-6

Petrosport Ploieşti 3 - CS Cornu                        11-0

 

Clasament

1. Petrosport Ploieşti 3    3       2       1       0       16-3     7

2. Viking Pruszynski       3       2       0       1       17-6     6

3. Steaua Mărgineni       3       1       1       1       14-12    4

4. CS Cornu                   3       0       0       3       4-30     0

 Arbitri: Neagu Ionuţ - Neagu Eduard. 

 

Sala Sporturilor Valea Călugărească, duminică, 16 decembrie:

 

GRUPA F

AFC Astra Ploieşti - Sp. Valea Călugărească        6-1

Petrosport Ploieşti 2 - CS Valea Doftanei            4-0

CS Valea Doftanei - AFC Astra Ploieşti               0-5

Sp. Valea Călugărească - Petrosport Ploieşti 2      0-17

CS Valea Doftanei - Sp. Valea Călugărească        1-0

Petrosport Ploieşti 2 - AFC Astra Ploieşti            1-0

 

Clasament

1. Petrosport Ploieşti 2            3       3       0       0       22-0  9

2. AFC Astra Ploieşti              3       2       0       1       11-2  6

3. CS Valea Doftanei              3       1       0       2       1-9    3

4. Sp. Valea Călugărească        3       0       0       3       1-24  0

 

GRUPA D

Petrolul 95 Ploieşti 3 - Rapid Sălciile         0-3                               

Savi Sport Alb - Sp. Valea Călugărească 2           0-1

Sp. Valea Călugărească 2 - Petrolul 95 Ploieşti 3 0-1

Rapid Sălciile - Savi Sport Alb                             4-1

Sp. Valea Călugărească 2 - Rapid Sălciile            0-3

Savi Sport Alb - Petrolul 95 Ploieşti 3                 4-2

 

Clasament

1. Rapid Sălciile                     3       3       0       0       10-1  9

2. Savi Sport Alb                    3       1       0       2       5-7    3*

3. Sp. Valea Călugărească 2     3       1       0       2       1-4    3*

4. Petrolul 95 Ploieşti 3          3       1       0       2       3-7    3*

 

*Cele trei echipe aflate la egalitate de puncte au fost departajate în urma rezultatelor înregistrate între ele:

Savi Sport Alb - Sp. Valea Călugărească 2           0-1

Sp. Valea Călugărească 2 - Petrolul 95 Ploieşti 3 0-1

Savi Sport Alb - Petrolul 95 Ploieşti 3                 4-2

 

1. Savi Sport Alb                    2       1       0       1       4-3    3

2. Sp. Valea Călugărească 2     2       1       0       1       1-1    3

3. Petrolul 95 Ploieşti  3          2       1       0       1       3-4    3

 Arbitri: Enache Gabriel - Manu Paul.

 

Sala Sporturilor Blejoi, duminică, 16 decembrie:

 

GRUPA E

Comuna Teişani - CS Blejoi                      2-2   

Petrolul 95 Ploiești 1 - CSM Ploieşti          0-5

Comuna Teişani - Petrolul 95 Ploiești 1     6-0

CS Blejoi - CSM Ploieşti                           1-1

Petrolul 95 Ploiești 1 - CS Blejoi               6-1

CSM Ploieşti - Comuna Teişani                 11-0

 

Clasament

1. Petrolul 95 Ploieşti 1     3       3       0       0       17-1       9

2. CSM Ploieşti                3       1       1       1       12-6      4      

3. CS Blejoi                       3       0       2       1       4-14       2

4. Comuna Teişani             3       0       1       2       2-19       1

 

GRUPA B

Petrolul 95 Ploiești 2 - Petrolul 52 Ploieşti 1     1-1 (3-2 d.l.d.)

CS Păuleşti - Teleajenul Văleni                           3-3 (1-2 d.l.d)

Teleajenul Văleni - Petrolul 95 Ploiești 2             1-8

Petrolul 52 Ploieşti 1 - CS Păuleşti                      3-2   

Teleajenul Văleni - Petrolul 52 Ploieşti 1             0-9

CS Păuleşti - Petrolul 95 Ploiești 2                      1-6   

        

Clasament

1. Petrolul 95 Ploieşti 2       3       2       1       0       15-3    7

2. Petrolul 52 Ploieşti 1       3       2       1       0       13-3     7

3. Teleajenul Văleni            3       0       1       2       4-20     1

4. CS Păuleşti                      3       0       1       2       6-12     1

 

 Arbitri: Sotir Andrei - Zafiriadis Alexandru.


Vezi mai multe stiri din categoria: Comunicate AJF    |    Vezi toate stirile

Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe