Şedinţa Comitetului Executiv AJF, 23.08.2019

23 August 2019, la ora 08:55 / Publicat în Comunicate AJF / 238 vizualizări

Şedinţa Comitetului Executiv AJF, 23.08.2019

 

În 23.08.2019 a avut loc Şedinţa Comitetului Executiv al AJF SM, s-au luat următoarele hotărâri:

-         S-a aprobat componenţa seriilor Ligii a V-a, iar luni, 26.08.2019, se va stabili ţintarul Ligii a V-a (Seria A şi Seria B). Sistemul competiţional se prezintă astfel: Tur/Retur/Tur = 21 de jocuri, după care se formează Final Four (primele două echipe clasate din fiecare serie)

-         Echipa CSM Satu Mare, ca urmare a excluderii acesteia din Liga a III-a, şi-a manifestat intenţia de a participa în Liga a IV-a, Comitetul Executiv a aprobat înscrierea acesteia în Liga a IV-a, Seria C.

-         Etapa intermediară din data de 04.09.2019 se va disputa numai în Seria C (Zona Crasna)

-         Ora de desfăşurare a jocurilor este următoarea:
În perioada 23.08.2019 - 08.09.2019 - 16:00 / 18:00.
Etapele programate la data de 15.09.2019, 22.09.2019, 29.09.2019 se vor disputa la orele 15:00 / 17:00.
În luna octombrie şi noiembrie orele de începere vor fi 12:00 / 14:00.

Dacă apar disfuncţionalităţi în Liga a IV-a şi Liga a V-a, Comitetul Executiv se întruneşte de urgenţă pentru rezolvarea acestora.

Programul complet al Ligii a IV-a, seria C:

 

 

Etapa 1, 24 august

CSM Victoria Carei -Schwaben Kalmandi Cămin

Viitorul Lucăceni - Stăruinţa Berveni

AS Căpleni - Fortuna Căpleni

Schamagosch Ciumeşti - Victoria Tiream

Unirea Pişcolt - Recolta Sanislău

Frohlich Foieni - Real Andrid

CSM Satu Mare - AS Ghenci, amânat

 

 

Etapa a 2-a

Schwaben Kalmandi Cămin - Frohlich Foieni

Stăruinţa Berveni - CSM Victoria Carei

AS Ghenci - Viitorul Lucăceni

Fortuna Căpleni - CSM Satu Mare

Victoria Tiream - AS Căpleni

Recolta Sanislău - Schamagosch Ciumeşti

Real Andrid - Unirea Pişcolt

 

 

Etapa a 3-a

CSM Victoria Carei - AS Ghenci

Viitorul Lucăceni - Fortuna Căpleni

AS Căpleni - Recolta Sanislău

Schamagosch Ciumeşti - Real Andrid

Unirea Pişcolt - Frohlich Foieni

Stăruinţa Berveni - Schwaben Kalmandi Cămin

CSM Satu Mare - Victoria Tiream

 

Etapa a 4-a

Frohlich Foieni - Schamagosch Ciumeşti

Schwaben Kalmandi Cămin  Unirea Pişcolt

AS Ghenci  Stăruinţa Berveni

Fortuna Căpleni - CSM Victoria Carei

Victoria Tiream - Viitorul Lucăceni

Recolta Sanislău - CSM Satu Mare

Real Andrid - AS Căpleni

 

Etapa a 5-a

CSM Victoria Carei - Victoria Tiream

CSM Satu Mare - Real Andrid

Viitorul Lucăceni - Recolta Sanislău

AS Căpleni - Frohlich Foieni

Schamagosch Ciumeşti - Unirea Pişcolt

Stăruinţa Berveni - Fortuna Căpleni

AS Ghenci - Schwaben Kalmandi Cămin

 

Etapa a 6-a

Schamagosch Ciumeşti - Schwaben Kalmandi Cămin

Unirea Pişcolt - AS Căpleni

Frohlich Foieni - CSM Satu Mare

Fortuna Căpleni - AS Ghenci

Victoria Tiream - Stăruinţa Berveni

Recolta Sanislău - CSM Victoria Carei

Real Andrid - Viitorul Lucăceni

 

Etapa a 7-a

CSM Victoria Carei - Real Andrid

Viitorul Lucăceni - Frohlich Foieni

AS Căpleni - Schamagosch Ciumeşti

CSM Satu Mare - Unirea Pişcolt

Schwaben Kalmandi Cămin - Fortuna Căpleni

Stăruinţa Berveni - Recolta Sanislău

AS Ghenci - Victoria Tiream

 

Etapa a 8-a

AS Căpleni - Schwaben Kalmandi Cămin

Schamagosch Ciumeşti - CSM Satu Mare

Unirea Pişcolt - Viitorul Lucăceni

Frohlich Foieni - CSM Victoria Carei

Victoria Tiream - Fortuna Căpleni

Recolta Sanislău - AS Ghenci

Real Andrid - Stăruinţa Berveni

 

Etapa a 9-a

CSM Victoria Carei - Unirea Pişcolt

Viitorul Lucăceni - Schamagosch Ciumeşti

CSM Satu Mare - AS Căpleni

Schwaben Kalmandi Cămin - Victoria Tiream

Stăruinţa Berveni - Frohlich Foieni

AS Ghenci - Real Andrid

Fortuna Căpleni - Recolta Sanislău

 

Etapa a 10-a

AS Căpleni - Viitorul Lucăceni

Schamagosch Ciumeşti - CSM Victoria Carei

Unirea Pişcolt - Stăruinţa Berveni

Frohlich Foieni - AS Ghenci

CSM Satu Mare - Schwaben Kalmandi Cămin

Recolta Sanislău - Victoria Tiream

Real Andrid - Fortuna Căpleni

 

 

Etapa a 11-a

CSM Victoria Carei - AS Căpleni

Viitorul Lucăceni - CSM Satu Mare

Schwaben Kalmandi Cămin - Recolta Sanislău

Stăruinţa Berveni - Schamagosch Ciumeşti

AS Ghenci - Unirea Pişcolt

Fortuna Căpleni - Frohlich Foieni

Victoria Tiream - Real Andrid

 

Etapa a 12-a

Viitorul Lucăceni - Schwaben Kalmandi Cămin

CSM Satu Mare - CSM Victoria Carei

AS Căpleni - Stăruinţa Berveni

Schamagosch Ciumeşti - AS Ghenci

Unirea Pişcolt - Fortuna Căpleni

Frohlich Foieni - Victoria Tiream

Real Andrid - Recolta Sanislău

 

Etapa a 13-a

CSM Victoria Carei - Viitorul Lucăceni

Schwaben Kalmandi Cămin - Real Andrid

Stăruinţa Berveni - CSM Satu Mare

AS Ghenci - AS Căpleni

Fortuna Căpleni - Schamagosch Ciumeşti

Victoria Tiream - Unirea Pişcolt

Recolta Sanislău - Frohlich Foieni

 

AUTENTIFICARE

Intră în contul de arbitru Intră în contul de observator
TOP