Program TUR Liga a IV-a, SERIA B

03 Septembrie 2021, la ora 13:11 / Publicat în Comunicate AJF / 945 vizualizări

Program TUR Liga a IV-a, SERIA B

 

Comitetul de Urgenţă al AJF Satu Mare, întrunit azi, 03.09.2021, a hotârât amânarea începerii campionatului Ligii a IV-a, Seria B, din cauza retragerii din competiţie a echipelor AS Livada şi Prietenia Crucişor, iar după noua tragere la sorţi efectuată, ţintarul complet se prezintă astfel:

 

Echipe participante în Liga a IV-a, Seria B

1.      Voinţa Lazuri

2.      Speranţa Halmeu

3.      Venus Dumbrava

4.      Codreana Homoroade

5.      Dacia Medieşu Aurit

6.      Sportul Botiz

7.      Voinţa Turţ

8.      Cetate 800 Ardud

9.      Voinţa Babţa

10. Voinţa Doba

11. Someşul Odoreu

12. Victoria Apa

 

Etapa 1: 11-12 septembrie 2021

Voinţa Lazuri - Speranţa Halmeu

Venus Dumbrava - Codreana Homoroade

Dacia Medieşu Aurit - Sportul Botiz

Voinţa Turţ - Cetate 800 Ardud

Voinţa Babţa - Voinţa Doba

Someşul Odoreu - Victoria Apa

Etapa a 2-a: 18-19 septembrie 2021

Voinţa Doba - Voinţa Turţ

Sportul Botiz - Voinţa Lazuri

Cetate 800 Ardud - Someşul Odoreu

Victoria Apa - Dacia Medieşu Aurit

Speranţa Halmeu - Venus Dumbrava

Codreana Homoroade - Voinţa Babţa

Etapa a 3-a

Someşul Odoreu - Codreana Homoroade

Voinţa Doba - Victoria Apa

Sportul Botiz - Speranţa Halmeu

Voinţa Lazuri - Venus Dumbrava

Voinţa Babţa - Voinţa Turţ

Dacia Medieşu Aurit - Cetate 800 Ardud

Etapa a 4-a

Cetate 800 Ardud - Victoria Apa

Voinţa Lazuri - Voinţa Babţa

Codreana Homoroade - Voinţa Doba

Voinţa Turţ - Someşul Odoreu

Speranţa Halmeu - Dacia Medieşu Aurit

Venus Dumbrava - Sportul Botiz

Etapa a 5-a

Voinţa Babţa - Venus Dumbrava

Voinţa Turţ - Speranţa Halmeu

Dacia Medieşu Aurit - Voinţa Lazuri

Cetate 800 Ardud - Sportul Botiz

Victoria Apa - Codreana Homoroade

Voinţa Doba - Someşul Odoreu

Etapa a 6-a

Dacia Medieşu Aurit - Voinţa Turţ

Sportul Botiz - Voinţa Babţa

Venus Dumbrava - Victoria Apa

Someşul Odoreu - Speranţa Halmeu

Voinţa Lazuri - Voinţa Doba

Codreana Homoroade - Cetate 800 Ardud

Etapa a 7-a

Voinţa Babţa - Someşul Odoreu

Speranţa Halmeu - Codreana Homoroade

Voinţa Lazuri- Cetate 800 Ardud

Sportul Botiz - Voinţa Doba

Venus Dumbrava - Dacia Medieşu Aurit

Voinţa Turţ - Victoria Apa

Etapa a 8-a

Voinţa Turţ - Sportul Botiz

Cetate 800 Ardud - Venus Dumbrava

Voinţa Doba - Speranţa Halmeu

Dacia Medieşu Aurit - Codreana Homoroade

Victoria Apa - Voinţa Babţa

Someşul Odoreu - Voinţa Lazuri

Etapa a 9-a

Speranţa Halmeu - Cetate 800 Ardud

Victoria Apa - Voinţa Lazuri

Codreana Homoroade - Voinţa Turţ

Voinţa Doba - Venus Dumbrava

Someşul Odoreu - Sportul Botiz

Voinţa Babţa - Dacia Medieşu Aurit

Etapa a 10-a

Dacia Medieşu Aurit - Voinţa Doba

Sportul Botiz - Codreana Homoroade

Speranţa Halmeu - Victoria Apa

Voinţa Lazuri - Voinţa Turţ

Cetate 800 Ardud - Voinţa Babţa

Venus Dumbrava - Someşul Odoreu

Etapa a 11-a

Codreana Homoroade - Voinţa Lazuri

Voinţa Babţa - Speranţa Halmeu

Voinţa Turţ - Venus Dumbrava

Victoria Apa - Sportul Botiz

Someşul Odoreu - Dacia Medieşu Aurit

Voinţa Doba - Cetate 800 Ardud


 

Programul Seriei A din Liga a IV-a rămâne neschimbat! Primele două etape:

 

Etapa 1: 4-5 septembrie 2021

Crasna Moftinu Mic - AS Ghenci

Kneho Urziceni - Vulturii Santău

Real Andrid - Termala Dindeşti

Frohlich Foieni - Viitorul Lucăceni

Unirea Pişcolt - stă

Schamagosch Ciumeşti - Platanul Marna, amânat

CSM Victoria Carei II - Someşul Oar, amânat

 


Etapa a 2-a: 11-12 septembrie 2021

Termala Dindeşti - Unirea Pişcolt

Platanul Marna - Crasna Moftinu Mic

Someşul Oar - Kneho Urziceni

Viitorul Lucăceni - Real Andrid

AS Ghenci - Schamagosch Ciumeşti

Vulturii Santău - CSM Victoria Carei II

Frohlich Foieni stă

 


 

Reamintim că în luna septembrie meciurile se vor disputa de la orele: 17:00 - seniori / 15:00 - juniori.  

 

 

Condiţii de participare în Liga a IV-a

Se vor folosi:

- un junior (născut în 2002 sau mai tânăr, folosit până la sfârşitul anului 2021),

- un cadet (născut 1998 sau mai tânăr),

- dubla legitimare - maxim patru jucători/echipă legitimaţi în România (juniori născuţi în 2003 sau mai tineri),

- jucători extra comunitari - maxim trei jucători/echipă

 

Rugăm echipele să comunice Comisiei de Competiţii participarea/neparticiparea cu echipele de juniori în campionat. Echipa care nu participă cu echipa de juniori va avea obligaţia de a folosi un junior(2003) ÎN PLUS la meciul de seniori, faţă de condiţiile de mai sus.

  • Whatsapp

AUTENTIFICARE

Intră în contul de arbitru Intră în contul de observator
TOP