Informari si comunicate AJF
10-01-2019
Sedinta Comitet Executiv 10 ianuarie 2019

Sedinta Comitet Executiv 10 ianuarie 2019

detalii...
08-01-2019
Rezultate finale CUPA AJF 2019!

AS Căpleni a câştigat Cupa AJF Satu Mare

detalii...
24-12-2018
AJF Satu Mare va ureaza Sarbatori fericite!

AJF Satu Mare va ureaza Sarbatori fericite!

detalii...
24-12-2018
28-11-2018
Hotărâri ale Comisiei de disciplină, 27.11.2018

Hotărâri ale Comisiei de disciplină, 27.11.2018

detalii...
23-11-2018
Delegari ultima etapa din Liga a IV-a

Delegari ultima etapa din Liga a IV-a

detalii...
16-11-2018
Liga a IV-a, Cupa României, Restanţe: Delegări! (update 14:30)

Liga a IV-a, Cupa României, Restanţe: Delegări!

detalii...
14-11-2018
Hotărâri ale Comisiei de disciplină, 13.11.2018

Hotărâri ale Comisiei de disciplină, 13.11.2018

detalii...
09-11-2018
Delegari weekend 10-11 noiembrie

Delegari weekend 10-11 noiembrie

detalii...
07-11-2018
Hotărâri ale Comisiei de disciplină, 06.11.2018

Hotărâri ale Comisiei de disciplină, 06.11.2018

detalii...

(update 05.01)Cupa AJF, editia a VI-a, juniori A1 (03 - 06.01.2019) PROGRAM


Publicat in data de 24-12-2018, la ora 08:16

 

Grupa A

Miercuri 02.01.2019, ora 15:00

1.   Venus Dumbrava I

2.   Speranţa Halmeu

3.   Victoria Tiream

4.   Frohlich Foieni

 

Grupa B

Joi, 03.01.2019, ora 12:00

1.   CSM Victoria Carei I

2.   Vointa Lazuri

3.   Unirea Pişcolt

4.   Viitorul Vetiş II

 

Grupa C

Joi, 03.01.2019, ora 15:00

1.   AS Căpleni I

2.   CSM Victoria Carei II

3.   Luceafărul Decebal (LPS-ONSS)

4.   Egri Sasok Agriş

 

Grupa D

Vineri, 04.01.2019, ora 12:00

1.   CSM Satu Mare

2.   Sportul Botiz

3.   AS Livada

4.   Voinţa Doba

 

Grupa E

Vineri, 04.01.2019, ora 15:00

1.   Turul Micula

2.   Dacia Medieşu Aurit

3.   Viitorul Vetiş I

4.   Unirea Păuleşti

 

Grupa F

Sâmbătă, 05.01.2019, ora 10:30

1.   Someşul Oar

2.   Schamagosch Ciumeşti

3.   AS Fortuna Căpleni

4.   Venus Dumbrava II

 

Grupa G

Sâmbătă, 05.01.2019, ora 13:30

1.   Energia Negreşti

2.   AS Ghenci

3.   Recolta Dorolţ

4.   CS Cetate Ardud 800

   

În cazul retragerii uneia din echipele de mai sus, aceasta poate să fie înlocuită cu una dintre echipele din cadrul juniori A1, seriile A, B, C.

 

Ordinea jocurilor din grupe e urmatoarea:

1.         1-2

2.         3-4

3.         3-1

4.         2-4

5.         1-4

6.         2-3

 

 

 

Tragerea la sorţi după terminarea ultimului joc din Grupa G, sâmbătă, 05.01.2019, ora 17:00.Duminică, 06.01.2019, de la ora 09:00, urmeaza jocurile eliminatorii, conform tragerii la sorti efectuata dupa incheierea meciurlor din grupe

 

 

 


 

Orele 09:00 - 13:00 – optimi de finala (tragere la sorti)

 

 

 

 

13:00 – 15:00 – sferturi de finala (tragere la sorti)

15:00 – 16:00 -  semifinale

 

16:00 - 16:20 locul 3-4 (2 X 10 minute)

 

- Meci demonstrativ fete U14: ACS Daliana Carei - AS Codreana Bârsău de Sus (2 X 10 minute)

17:00 -  FINALA COMPETITIEI

 

 

Regulamentul competiției:

 

 

1.         La competiţie au drept de participare jucători născuţi în anul 2000 şi/ sau mai tineri;

1.1       Fiecare echipă poate să folosească un jucator junior născut în 2000 şi/sau mai tineri de la echipe precum LPS Satu Mare, CSS Carei, Primavera SM, Juniorul SM sau orice echipă exclusiv de copii şi juniori.

1.2       O echipă afiliată la AJF se poate înscrie cu mai multe echipe (Echipa I, Echipa II, ş.a.m.d.), în acest caz se întocmeşte un tabel cu fiecare echipă, aceasta fiind obligată să depună Comisiei organizatoare, înainte de începerea turneului (jucătorii fiind folosiţi numai la echipa în care se regăsesc în tabelul depus înainte de competiţie)

1.3   La echipa Luceafarul Decebal (LPS - ONSS) au drept de joc 5 jucatori legitimati si 5 jucatori nelegitimati (cu nr. matricol de la LPS SM), conform regulamentului Inspectoratului Scolar si protocolulul de asociere intre Lucefarul Decebal si LPS SM (inregistrat la AJF, nr. 206/27.09.2018).

2. Durata jocului va fi de 2 reprize a câte 12 minute + 1 minut pauză;

3. Meciurile se vor juca în sistem 5+1, pe raportul de arbitru fiecare echipă poate trece maxim 12 jucători la fiecare joc;

4. Repunerea mingii în joc, de la poartă, se va face de către portar cu mâna;

5. Repunerea mingii în joc, de la margine, se va face cu piciorul şi nu se poate inscrie gol direct;

6. Deposedarea prin alunecare este interzisă;

7. Portarul nu are voie sa prindă cu mâna o minge primită de la un coechipier in mod voit;

8. La lovituri libere, lovituri de colţ, lovituri de la margine, zidul trebuie să stea la o distanţă de 5 metri;

9. Lovitura de pedeapsă va fi executată de la 7 metri;

10.  La repunerea mingii în joc de către portar cu mâna, se poate înscrie gol direct în poarta adversă;

11. Nu este permisă înscrierea unui gol direct din lovitura de incepere, nici in poarta propriei, nici in poarta adversa. Lovitura de incepere, in acest caz, se va repeta.

12.  Echipele trebuie să prezinte la fiecare joc carnetele de legitimare ale jucătorilor înscrişi în raportul de arbitraj. Carnetele de legitimare trebuie să aibă viza anuală AJF 2018 şi viza medicală de la medicul sportiv;

13.  Numărul minim de jucători pentru desfăşurarea unui joc este 4, dintre care 1 portar. Dacă sunt eliminaţi trei sau mai mulţi jucători de la o echipă, jocul se intrerupe urmând a fi omologat cu scorul de 3-0;

14.  Fiecare echipă este obligată să se prezinte la competiţie cu două echipamente de culori diferite. În cazul în care ambele echipe au echipament de aceeasi culoare  (sau asemanatoare), se va trage la sorti echipa care este obligată să schimbe echipamentul;

15.  Contestaţiile se depun înainte, la pauză sau imediat după terminarea jocului şi vor fi soluţionate în cel mai scurt timp posibil de către Comisia de Organizare AJF Satu Mare;

16.  Jucătorii nu au voie să evolueze cu ghete cu crampoane;

17.  Pe parcursul jocului schimbările sunt nelimitate şi se vor face la linia mediana a terenului;

18.  Dacă un jucător primeşte 2 cartonaşe galbene pe parcursul unui joc, acesta va fi eliminat,  nemaiavând drept de joc în jocul respectiv, acesta urmând a fi inlocuit după două minute cu un alt coechipier;

19. Comisia de Organizare AJF Satu Mare va decide în orice alte situaţii care nu se regăsesc mai sus, conform Regulamentelor in vigoare.   

 

Criteriile de departajare în faza grupelor sunt:

 

1. Numărul mai mare de puncte;

2. Rezultatul din meciul direct;

3. Golaverajul;

4. Numărul mai mare de goluri marcate în cazul in care la golaveraj cele doua echipe sunt egale;

5. Dacă egalitatea persistă după criteriile de mai sus echipele aflate la egalitate vor executa lovituri de departajare de la 7 metri (3 lovituri şi apoi câte o lovitură, eliminatoriu);

 

Criteriile de calificare în faza grupelor sunt:

Se califică in faza optimilor de finala echipele clasate  pe locurile 1 si  2 din cele 7 grupe, si 2 echipe cel mai bine clasate pe locul 3.

 

Pentru departajarea echipelor clasate pe locul 3 in grupe se aplica urmatoarele criterii:

 

1. Numarul total de puncte acumulate in grupa;

2. Golaverajul;

3. Tragere la sorti. 

 

 

 

 

 

 

 Informatii suplimentare: Szilagyi Stefan, nr. Tel. 0744504136.


Organizatorii competiţiei vă urează:

Crăciun Fericit şi tradiţionalul "La mulţi ani!" 

 

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket éBoldog új évet!


Vezi mai multe stiri din categoria: Comunicate AJF    |    Vezi toate stirile

Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe