Abatere: foloseste un limbaj si/sau gesturi agresive, ofensatoare sau ireverentioase

Data inregistrarii sanctiunii : 07-07-2019

Vasile Costel Cristi (AS FC Athletic Sura Mare)

AS LSS Vointa Sibiu - ASFC Interstar Sibiu
Liga a-IV-a, etapa 9 | Data 2018-10-27

Abatere: echipa ASFC Interstar Sibiu nu s-a prezentat pentru desfășurarea jocului, in consecință aceasta este sancționată cu pierderea jocului, cu scorul de 3-0.

Rezolutie: art. 17.15.a

Data inregistrarii sanctiunii : 03-07-2019
Sanctiune pecuniara: 1000 leiNeplatit !

CSS Soimii Sibiu - AFC Hermannstadt Sibiu
Juniori Under 15, etapa 22 | Data 2019-06-15

Abatere: Echipa CSS Șoimii Sibiu a depus o contestație, in pauza dintre reprizele jocului, privind identitatea jucătorilor trecuți in raportul de arbitraj. La sfârșitul jocului arbitrul, a cerut delegatului echipei adverse sa solicite prezenta jucătorilor pentru a putea fi verificata identitatea acestora conform carnetelor de joc. Acesta a refuzat in mod categoric. Urmare a acestei situații, se admite contestația echipei CSS Șoimii Sibiu si Echipa AFC Hermannstadt este sancționată cu pierderea jocului cu rezultatul de 3-0

Rezolutie: art. 17.14

Suspendat din: 03-07-2019
Sanctiune pecuniara: 500 leiNeplatit !

AS Viitorul Tirnava (AS Viitorul Tirnava)

AS Viitorul Tirnava - AS Progresul Dumbraveni
Liga a-V-a, Seria Medias, etapa 22 | Data 2019-06-16

Abatere: Echipa oaspete a depus o contestatie la pauza jocului.Jocul a fost intrerupt de catre arbitru in min.55 datorita descomplectarii echipei gazda.

Rezolutie: Art.19.5 coroborat cu Art.48,Cap II,ROAF echipa AS Viitorul Tarnava va pierde jocul prin forfait(3-0)

Suspendat din: 20-06-2016
Data inregistrarii sanctiunii : 20-06-2019
Sanctiune pecuniara: 400 leiNeplatit !