Hotărâri ale Comisiei de Disciplină

Bara Ilie Gabriel (ACS Paltinis Rasinari)

CS Magura Cisnadie - ACS Paltinis Rasinari
Baraj pentru desemnarea Campioanei Judetului Sibiu, etapa 1 | Data 2020-07-26

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci


Data inregistrarii sanctiunii : 29-07-2020

Muntean Ilie (AS Spicul Seica Mare)

AS Spicul Seica Mare - ACS Unirea Miercurea-Sibiului
Liga a-IV-a, etapa 19 | Data 2020-03-08

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: conform art. 18.1


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 08-03-2020
Data inregistrarii sanctiunii : 12-03-2020
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Topor Bogdan (CS Magura Cisnadie)

AS Vulturul Poplaca - CS Magura Cisnadie
Liga a-IV-a, etapa 19 | Data 2020-03-08

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: conform art. 18.1


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 08-03-2020
Data inregistrarii sanctiunii : 12-03-2020
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Burdusel Razvan (AS Gloria Pauca)

AS Gloria Pauca - AS Speranta Rosia
Cupa Romaniei, Faza I, etapa 1 | Data 2020-03-08

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: Art.18.1


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 12-03-2020
Data inregistrarii sanctiunii : 12-03-2020
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

AS Vulturul Poplaca - CS Magura Cisnadie
Liga a-IV-a, etapa 19 | Data 2020-03-08

Abatere: Echipa CS Măgura Cisnădie este sancționata cu o penalitate financiară de 150 lei ca urmare a încasării unui număr de 5 avertismente pe parcursul aceluiași joc.

Rezolutie: conform art. 18.2


Data inregistrarii sanctiunii : 12-03-2020
Sanctiune pecuniara: 150 leiNeplatit !

AS Bradu - AS Fraternitas Talmaciu
Liga a-IV-a, etapa 19 | Data 2020-03-07

Abatere: Echipa AS Bradu a depus o contestatie la pauza dintre reprize cu privire la identitatea unui jucator al echipei AS Fraternitas Talmaciu.

Rezolutie: Conform Art.19.5 din RD se admite contestatia formulata de AS Bradu ca fiind regulamentara , platita si hotaraste ca AS Fraternitas Talmaciu sa piarda jocul prin forfait(3-0) si retragerea a sase puncte din clasament.


Suspendat din: 12-03-2020
Data inregistrarii sanctiunii : 12-03-2020
Sanctiune pecuniara: 500 leiNeplatit !

Vasiu Alexandru-delegat (AS Fraternitas Talmaciu)

AS Bradu - AS Fraternitas Talmaciu
Liga a-IV-a, etapa 19 | Data 2020-03-07

Abatere: Introducerea cu buna stiinta in terenul de joc a unui jucator neinscris in raportul de arbitraj.

Rezolutie: Art.19.5 din RD se suspenda o luna competitionala.


Suspendat din: 12-03-2020
Data inregistrarii sanctiunii : 12-03-2020

Petru Eftimie Aurel (AS Fraternitas Talmaciu)

AS Fraternitas Talmaciu - AS Spicul Seica Mare
Liga a-IV-a, etapa 18 | Data 2020-02-29

Abatere: fault grosolan,

Rezolutie: conform art. 18.10 litera d


Suspendat din: 29-02-2020
Data inregistrarii sanctiunii : 05-03-2020
Sanctiune pecuniara: 150 leiNeplatit !

Serban Emil (AS LSS Vointa Sibiu)

ACS Unirea Miercurea-Sibiului - AS LSS Vointa Sibiu
Liga a-IV-a, etapa 18 | Data 2020-03-01

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: conform art. 18.1


Suspendat din: 01-03-2020
Data inregistrarii sanctiunii : 05-03-2020
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Moga Robert Ionut (ACS Viitorul Selimbar)

ACS Viitorul Selimbar - ACS Unirea Miercurea-Sibiului
Liga a-IV-a, etapa 17 | Data 2019-12-07

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: conform art. 18.1


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 07-12-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 12-12-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Lazar Lucian Ionut (ACS Unirea Miercurea-Sibiului)

ACS Viitorul Selimbar - ACS Unirea Miercurea-Sibiului
Liga a-IV-a, etapa 17 | Data 2019-12-07

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: conform art. 18.1


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 07-12-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 12-12-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Stoia Ioan Andrei Daniel (CS Magura Cisnadie)

CS Magura Cisnadie - ACS Paltinis Rasinari
Liga a-IV-a, etapa 17 | Data 2019-12-07

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: conform art. 18.1


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 07-12-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 12-12-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Greavu Adrian (ACS Paltinis Rasinari)

CS Magura Cisnadie - ACS Paltinis Rasinari
Liga a-IV-a, etapa 17 | Data 2019-12-07

Abatere: comportare violenta asupra unui adversar,

Rezolutie: conform art. 18.10 lit. a


Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 07-12-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 12-12-2019
Sanctiune pecuniara: 200 leiNeplatit !

Danila Daniel (AS Leii Sura Mica)

AS FC Talmaciu - AS Leii Sura Mica
Liga a-IV-a, etapa 17 | Data 2019-12-08

Abatere: folosirea de cuvinte injurioase la adresa arbitrului asistent,

Rezolutie: conform art. 18.17 litera a


Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 08-12-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 12-12-2019
Sanctiune pecuniara: 150 leiNeplatit !

Puscas Simion Ovidiu (AS Leii Sura Mica)

AS Leii Sura Mica - ACS Viitorul Selimbar
Liga a-IV-a, etapa 16 | Data 2019-11-30

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: conform art. 18.1


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 30-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 05-12-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Ban Alexandru (ACS Viitorul Selimbar)

AS Leii Sura Mica - ACS Viitorul Selimbar
Liga a-IV-a, etapa 16 | Data 2019-11-30

Abatere: folosirea de cuvinte injurioasa la adresa unui adversar,

Rezolutie: conform art. 18.10 litera c


Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 30-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 05-12-2019
Sanctiune pecuniara: 100 leiNeplatit !

Burcea Gabriel (AS Copsa Mica)

AS Copsa Mica - AS Atletic Municipal Medias
Liga a-V-a, Seria Medias, etapa 13 | Data 2019-11-30

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: Art.18.1


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 05-12-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 05-12-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Stanciu Petre Ionel (AS Chirpar)

AS Chirpar - A.S. Nocrich
Liga a-V-a, Seria Sibiu, etapa 13 | Data 2019-12-01

Abatere: impiedica o ocazie clara de inscriere a unui gol a echipei adverse, jucand in mod deliberat mingea cu mana

Rezolutie: conform art. 18.8 lit. a


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 01-12-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 05-12-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Gavrila Nicolae (AS Corsav Vestem)

AS Cindrelul Gura Râului - AS Corsav Vestem
Liga a-V-a, Seria Sibiu, etapa 13 | Data 2019-12-01

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: conform art. 18.1


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 01-12-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 05-12-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Echipa Sparta Medias (CS Sparta Medias)

AS Spicul Seica Mare - CS Sparta Medias
Liga a-IV-a, etapa 16 | Data 2019-12-01

Abatere: Reprezentantul echipei AS Spicul Șeica Mare a contestat, la sfârșitul jocului, identitatea jucătorului FLOREA PAUL de la echipa CS Sparta Mediaș care a fost înscris in raportul de arbitraj si care a participat la joc. Conform declarației arbitrului si a fotografiei realizate împreună cu jucătorul respectiv, după terminarea jocului, se constata ca echipa CS Sparta Mediaș a folosit in mod fraudulos un alt jucător in locul jucătorului FLOREA PAUL pe parcursul jocului. Urmare a acestei situații, se ADMITE contestația echipei AS Spicul Șeica Mare. Echipa CS Sparta Mediaș este sancționată cu pierderea jocului cu rezultatul de 3-0.

Rezolutie: conform art. 17.14.


Suspendat din: 01-12-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 05-12-2019
Sanctiune pecuniara: 500 leiNeplatit !

Lazar Ovidiu (AS Atletic Municipal Medias)

AS Copsa Mica - AS Atletic Municipal Medias
Liga a-V-a, Seria Medias, etapa 13 | Data 2019-11-30

Abatere: Primeste cel de al patrulea avertisment pe parcursul aceluiasi campionat.

Rezolutie: Art.18.4


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 05-12-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 05-12-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Negrea Vasile Rares (AS Valea Viilor)

AS Valea Viilor - AS Viitorul Tirnava
Liga a-V-a, Seria Medias, etapa 13 | Data 2019-11-30

Abatere: Primeste cel de al patrulea avertisment pe parcursul aceluiasi joc.

Rezolutie: Art.18.4


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 05-12-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 05-12-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Nagy Mihail Daniel (AS Progresul Dumbraveni)

AS Progresul Dumbraveni - AS Recolta Alma
Liga a-V-a, Seria Medias, etapa 13 | Data 2019-11-30

Abatere: Primeste cel de al saptelea avertisment pe parcursul aceluiasi joc.

Rezolutie: Art.18.5


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 05-12-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 05-12-2019
Sanctiune pecuniara: 100 LEINeplatit !

Milea Horatiu-Antrenor Secund (AS Progresul Dumbraveni)

AS Progresul Dumbraveni - AS Recolta Alma
Liga a-V-a, Seria Medias, etapa 13 | Data 2019-11-30

Abatere: Foloseste cuvinte jignitoare grosolane si ireverentioase la adresa arbitrului asistent.

Rezolutie: Art.18.17,lit A


Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 05-12-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 05-12-2019
Sanctiune pecuniara: 100 LeiNeplatit !

Urda Marius (AS Valea Viilor)

AS Atletic Municipal Medias - AS Valea Viilor
Liga a-V-a, Seria Medias, etapa 12 | Data 2019-11-24

Abatere: Primeste cel de al patrulea avertisment pe parcursul aceluiasi campionat.

Rezolutie: Art.18.4


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 28-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 28-11-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Herman Mihail Ciprian (AS FC Athletic Sura Mare)

AS Progresul Terezian Sibiu - AS FC Athletic Sura Mare
Liga a-IV-a, etapa 15 | Data 2019-11-23

Abatere: împiedică echipa adversa sa înscrie un gol

Rezolutie: conform art. 18.8 lit. b


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 23-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 28-11-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Gligan Remus Aurel (A.S. Nocrich)

A.S. Nocrich - AS Gloria Loamnes
Liga a-V-a, Seria Sibiu, etapa 12 | Data 2019-11-23

Abatere: împiedica un adversar sa înscrie un gol,

Rezolutie: conform art. 18.8 lit. b


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 23-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 28-11-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Seceleanu Vasile (AS Gloria Pauca)

AS Corsav Vestem - AS Gloria Pauca
Liga a-V-a, Seria Sibiu, etapa 12 | Data 2019-11-23

Abatere: folosirea de cuvinte injurioase la adresa arbitrului,

Rezolutie: conform art. 18.17 litera a


Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 23-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 28-11-2019
Sanctiune pecuniara: 200 leiNeplatit !

Urda Daniel (AS Valea Viilor)

AS Atletic Municipal Medias - AS Valea Viilor
Liga a-V-a, Seria Medias, etapa 12 | Data 2019-11-24

Abatere: Primeste un al doilea avertisment in acelasi meci.Dupa finalul jocului patrunde pe terenul de joc scuipa in directia arbitrului si foloseste cuvinte jignitoare la adresa acestuia.

Rezolutie: Art.18.1 coroborat cu Art.18.17 lit.a si lit.d


Etape de suspendare: 4
Suspendat din: 28-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 28-11-2019
Sanctiune pecuniara: 350 leiNeplatit !

Micu Nicolae (AS Gloria Pauca)

AS Corsav Vestem - AS Gloria Pauca
Liga a-V-a, Seria Sibiu, etapa 12 | Data 2019-11-23

Abatere: pentru comportament jignitor si folosirea de cuvinte amenințătoare la adresa arbitrului,

Rezolutie: conform art. 18.17 litera b


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 23-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 28-11-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

AUTENTIFICARE

Intră în contul de arbitru Intră în contul de observator
TOP