Hotărâri ale Comisiei de Disciplină

Mantog Razvan Daniel (AS Bradu)

AS Bradu - AS Progresul Terezian Sibiu
Liga a-IV-a, etapa 14 | Data 2019-11-16

Abatere: comite un fault grosolan


Data inregistrarii sanctiunii : 19-11-2019

Cotofan Cosmin Ioan (CS Magura Cisnadie)

CS Magura Cisnadie - AS LSS Vointa Sibiu
Liga a-IV-a, etapa 13 | Data 2019-11-09

Abatere: folosirea de cuvinte injurioase la adresa unui jucător advers,

Rezolutie: conform art. 18.10 lit. c


Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 09-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 14-11-2019
Sanctiune pecuniara: 150 leiNeplatit !

Pandea Adrian Sorin (AS LSS Vointa Sibiu)

CS Magura Cisnadie - AS LSS Vointa Sibiu
Liga a-IV-a, etapa 13 | Data 2019-11-09

Abatere: folosirea de cuvinte injurioase la adresa unui jucător advers,

Rezolutie: conform art. 18.10 lit. c


Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 09-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 14-11-2019
Sanctiune pecuniara: 150 leiNeplatit !

Pitigoi Nicolae (AS LSS Vointa Sibiu)

CS Magura Cisnadie - AS LSS Vointa Sibiu
Liga a-IV-a, etapa 13 | Data 2019-11-09

Abatere: folosirea de cuvinte injurioase la adresa arbitrului asistent 1,

Rezolutie: conform art. 18.17 litera a


Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 09-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 14-11-2019
Sanctiune pecuniara: 200 leiNeplatit !

Nan Laurentiu Mihai (AS Recolta Apoldu De Jos)

AS Recolta Apoldu De Jos - AS Cindrelul Gura Râului
Liga a-V-a, Seria Sibiu, etapa 10 | Data 2019-11-10

Abatere: folosirea de cuvinte injurioase la adresa arbitrului si bruscarea acestuia,

Rezolutie: conform art. 18.17 litera c


Etape de suspendare: 3
Suspendat din: 10-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 14-11-2019
Sanctiune pecuniara: 500 leiNeplatit !

Mihai Alexandru (AS Corsav Vestem)

AS Silvatex Orlat - AS Corsav Vestem
Liga a-V-a, Seria Sibiu, etapa 10 | Data 2019-11-10

Abatere: tentativa de lovire a arbitrului,

Rezolutie: conform art. 18.17 lit g


Etape de suspendare: 6
Suspendat din: 10-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 14-11-2019
Sanctiune pecuniara: 500 leiNeplatit !

Mandache Mircea Ionel (AS Corsav Vestem)

AS Silvatex Orlat - AS Corsav Vestem
Liga a-V-a, Seria Sibiu, etapa 10 | Data 2019-11-10

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: conform art. 18.1


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 10-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 14-11-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Grigore Gheorghe Denis (AS Corsav Vestem)

AS Silvatex Orlat - AS Corsav Vestem
Liga a-V-a, Seria Sibiu, etapa 10 | Data 2019-11-10

Abatere: tentativa de lovire a arbitrului,

Rezolutie: conform art. 18.17 lit g


Etape de suspendare: 6
Suspendat din: 10-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 14-11-2019
Sanctiune pecuniara: 500 leiNeplatit !

Samson Iosif (CS Sparta Medias)

CS Sparta Medias - AS Fraternitas Talmaciu
Liga a-IV-a, etapa 13 | Data 2019-11-09

Abatere: folosirea de cuvinte injurioase la adresa arbitrului,

Rezolutie: conform art. 18.17 litera a


Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 09-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 14-11-2019
Sanctiune pecuniara: 200 leiNeplatit !

Surdu Florin (AS Vulturul Poplaca)

AS Vulturul Poplaca - ASA Sibiu
Liga a-IV-a, etapa 13 | Data 2019-11-10

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: conform art. 18.1


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 10-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 14-11-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Bleoca Emanoil (AS Cibinul Cristian)

AS Cibinul Cristian - AS Gloria Loamnes
Liga a-V-a, Seria Sibiu, etapa 10 | Data 2019-11-10

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: conform art. 18.1


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 10-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 14-11-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

COCA IOAN (AS FC Talmaciu 1)

AS FC Talmaciu 1 - ACS FC Avrig
Juniori Under 19, etapa 12 | Data 2019-11-13

Abatere: comportare violenta asupra unui adversar,

Rezolutie: conform art. 18.10 lit. a


Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 13-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 14-11-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Toader Constantin Danut (ACS FC Avrig)

AS FC Talmaciu 1 - ACS FC Avrig
Juniori Under 19, etapa 12 | Data 2019-11-13

Abatere: comportare violenta asupra unui adversar,

Rezolutie: conform art. 18.10 lit. a


Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 13-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 14-11-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

CAPATANA MARIUS - delegat (AS FC Talmaciu 1)

AS FC Talmaciu 1 - ACS FC Avrig
Juniori Under 19, etapa 12 | Data 2019-11-13

Abatere: a fost suspendat 2 etape, pentru folosirea de cuvinte injurioase la adresa arbitrului,

Rezolutie: conform art. 18.17 litera a


Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 13-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 14-11-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

ASSF Ion Gheorghe Sibiu - ASSF Adrian Demian Sibiu
Juniori Under 13, Seria 1, etapa 9 | Data 2019-11-09

Abatere: Echipa ASF Ion Gheorghe este sancționata cu avertisment pentru ca nu a luat masurile eficiente, pentru ca suporterii lor si ai oaspeților, să se comporte civilizat, să nu se manifeste obscen şi să nu adreseze injurii, insulte sau calomnii jucătorilor adverși, suporterilor adverși. In caz de recidiva, i se va ridica dreptului de organizare a jocurilor pe teren propriu 1-2 etape.

Rezolutie: conform art. 17.4


Data inregistrarii sanctiunii : 14-11-2019
Sanctiune pecuniara: 200 leiNeplatit !

ASSF Ion Gheorghe Sibiu - ASSF Adrian Demian Sibiu
Juniori Under 13, Seria 1, etapa 9 | Data 2019-11-09

Abatere: Echipa ASF Adi Demian este sancționată cu pierderea jocului cu scorul de 3-0 pentru ca a părăsit terenul de joc înaintea încheierii regulamentare a acestuia.

Rezolutie: conform art. 17.2.


Suspendat din: 14-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 14-11-2019
Sanctiune pecuniara: 200 leiNeplatit !

NICOARA MIHAI - delegat (AS Recolta Apoldu De Jos)

AS Recolta Apoldu De Jos - AS Cindrelul Gura Râului
Liga a-V-a, Seria Sibiu, etapa 10 | Data 2019-11-10

Abatere: folosirea de cuvinte injurioase la adresa arbitrului,

Rezolutie: conform art. 18.17 litera a


Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 10-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 14-11-2019
Sanctiune pecuniara: 100 leiNeplatit !

Balan Marcel Cristian (AS Fotbal Curciu)

AS Atletic Municipal Medias - AS Fotbal Curciu
Liga a-V-a, Seria Medias, etapa 10 | Data 2019-11-10

Abatere: Primeste al patrulea avertisment pe parcursul aceluiasi campionat.

Rezolutie: Art.18.4


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 14-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 14-11-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

AS Staruinta Laslea (AS Staruinta Laslea)

AS Viitorul Atel - AS Staruinta Laslea
Liga a-V-a, Seria Medias, etapa 10 | Data 2019-11-10

Abatere: Descomplectarea echipei sub numatul minim de jucatori fapt care duce la oprirea jocului de catre arbitru in min.30 la scorul de 3-1

Rezolutie: Art.17.15 coroborat cu Art.6.4,lit A,AS Staruinta Laslea pierde jocul prin forfait cu scorul de 3-0.


Suspendat din: 14-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 14-11-2019

Ecobici Ionut (ACS Unirea Miercurea-Sibiului)

ACS Unirea Miercurea-Sibiului - CS Magura Cisnadie
Liga a-IV-a, etapa 12 | Data 2019-11-03

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: conform art. 18.1


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 03-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 07-11-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Aelenei Marian (AS Leii Sura Mica)

AS FC Athletic Sura Mare - AS Leii Sura Mica
Liga a-IV-a, etapa 12 | Data 2019-11-03

Abatere: pentru folosirea de cuvinte injurioase la adresa arbitrului,

Rezolutie: conform art. 18.17 litera a


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 03-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 07-11-2019
Sanctiune pecuniara: 300 leiNeplatit !

NEGOESCU GHEORGHE (AS Cibinul Cristian)

ACS Paltinis Rasinari - AS Cibinul Cristian
Liga a-V-a, Seria Sibiu, etapa 9 | Data 2019-11-03

Abatere: cumul de avertismente primite pe parcursul aceluiași joc,

Rezolutie: conform art. 18.1


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 03-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 07-11-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

AS Cindrelul Gura Râului - AS LSS Vointa Saliste
Juniori Under 13, Seria 1, etapa 8 | Data 2019-11-02

Abatere: La jocul AS Cindrelul Gura Râului – AS LSS Voința Săliște (U13), din data de 02.11.2019, reprezentantul echipei AS Cindrelul Gura Râului a contestat, in pauza dintre reprize, identitatea a 3 jucători de la echipa AS LSS Voința Săliște participanți la joc. Conform declarației arbitrului si a fotografiilor prezentate, se constata ca echipa AS LSS Voința Săliște a folosit in mod fraudulos 3 jucători care au participat la joc pe parcursul primei reprize. Urmare a acestei situații, se ADMITE contestația echipei AS Cindrelul Gura Râului, aceasta fiind depusa conform regulamentului si achitata in termenul regulamentar cu chitanța seria AJFSB nr. 10053. Echipa AS LSS Voința Săliște este sancționată cu pierderea jocului cu rezultatul de 3-0

Rezolutie: conform art. 17.14.


Suspendat din: 02-11-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 07-11-2019
Sanctiune pecuniara: 500 leiNeplatit !

Bradescu Lucian Dumitru (ACS Academia de Fotbal si Tenis Magura)

ACS Academia de Fotbal si Tenis Magura - ACS FC Avrig
Juniori Under 19, etapa 10 | Data 2019-10-31

Abatere: bruscarea arbitrului

Rezolutie: conform art. 18.17 lit. c


Etape de suspendare: 3
Suspendat din: 30-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 07-11-2019
Sanctiune pecuniara: 500 leiNeplatit !

Samartinean Raul Gabriel (ACS Academia de Fotbal si Tenis Magura)

ACS Academia de Fotbal si Tenis Magura - ACS FC Avrig
Juniori Under 19, etapa 10 | Data 2019-10-31

Abatere: bruscarea arbitrului

Rezolutie: conform art. 18.17 lit. c


Etape de suspendare: 3
Suspendat din: 30-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 07-11-2019
Sanctiune pecuniara: 500 leiNeplatit !

Nan Sorin Andrei (AS Recolta Apoldu De Jos)

AS Recolta Apoldu De Jos - AS Corsav Vestem
Liga a-V-a, Seria Sibiu, etapa 8 | Data 2019-10-27

Abatere: Intarzie reluarea jocului


Data inregistrarii sanctiunii : 01-11-2019

Nan Sorin Andrei (AS Recolta Apoldu De Jos)

AS Recolta Apoldu De Jos - AS Corsav Vestem
Liga a-V-a, Seria Sibiu, etapa 8 | Data 2019-10-27

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: conform art. 18.1


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 27-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 31-10-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Taifas Sorin (AS Copsa Mica)

AS Viitorul Valchid - AS Copsa Mica
Liga a-V-a, Seria Medias, etapa 8 | Data 2019-10-27

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci

Rezolutie: Art.18.1


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 31-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 31-10-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

Maximovici Alexandru (AFC Agnita)

AS Progresul Dumbraveni - AFC Agnita
Juniori Under 15, etapa 2 | Data 2019-10-26

Abatere: impiedica echipa adversa sa inscrie un gol sau impiedica o ocazie clara de inscriere a unui gol a echipei adverse, jucand in mod deliberat mingea cu mana

Rezolutie: conform art. 18.8 lit. a


Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 26-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 31-10-2019
Sanctiune pecuniara: 20 leiNeplatit !

Moldoveanu Darius Mihai (ACS FC Avrig)

AS Copsa Mica - ACS FC Avrig
Juniori Under 19, etapa 7 | Data 2019-10-16

Abatere: folosirea de cuvinte injurioase la adresa arbitrului

Rezolutie: conform art. 18.17 litera a


Etape de suspendare: 2
Suspendat din: 16-10-2019
Data inregistrarii sanctiunii : 31-10-2019
Sanctiune pecuniara: 50 leiNeplatit !

AUTENTIFICARE

Intră în contul de arbitru Intră în contul de observator
TOP