Fair - Play EUROCAR SERVICE 2019-2020

```Clasament dupa X etape

 


Criterii de departajare:

 

1. Cartonase galbene - 5 p

 

2.Cartonase rosii      - 15 p

 


3. Atitudine spectatori:
     satisfacator  - 10 p
     bine               -  5 p                                           
     foarte bine    -  0 p        
4. Oficiali suspendati - 25 p   

                    
5. Baze sportive:
     satisfacator  - 25 p
     bine               -  10 p
       foarte bine    -  0 p


6. Neprezentari: seniori : - 50 p ; juniori - 25 p


7. Nu joaca pe teren propriu : - 15 p / etapa (alte cauze decat suspendarea terenului)


8. Echipe care pierd contestatii (dubla legitimare, subtituire, la masa verde) : - 50 p


9. Teren suspendat : - 25 p / etapa

** Evenimente majore soldate cu penalizare pentru slaba organizare/comportament in deplasare - 50 p

* Neafisarea insemnelor KNAUF/ALEXANDRION :   -20 p

10. Pierde jocul la o diferenta de 10 goluri sau mai mare : - 25

 

11. Incepand cu editia 2016-2017, se vor lua in calcul si sanctiunile din Cupa Romaniei.   

In caz de egalitate se iau in calcul urmatoarele criterii: 


  1. teren suspenda
  2. neprezentari

 3. oficiali suspendati

  4. jucatori suspendati

  5. numar avertismente

 

 * Echipele care la data alcatuirii clasamentului (dupa etapele V, X, XV, XX si XXV) inregistreaza datorii mai mari conform art.6.6. din regulament, nu vor fi incluse.

 

 

  

 

        

       Loc cls.          ECHIPE   Cartonase galbene Cartonase rosii Oficiali suspendati Atitudine spectatori Baza sportiva Neprezentari Nu joaca pe teren propriu Contestatii pierdute Teren suspendat Pierde jocul la o diferenta mai mare de 10 goluri Numar puncte penalizare
1. CS UNIREA TIGANESTI 22                 -25 135
2. CS RAPID BUZESCU 28 1                 155
3. AS ATLETIC ORBEASCA 16       -100         -50 230
4. ACS AVINTUL BRAGADIRU  30       -50     -50     250
5. AS VOINTA SAELELE 2017 32 1 -25         -50     250 
6. ACS ASTRA PLOSCA  33 1               -75 255 
7. AS AVINTUL STEJARU 26 2 -25 -30 -50           265 
8. ACS AJAX BOTOROAGA 40 2 -50               280 
9. CS METALUL PERETU 35 1     -100           290 
10. AS UNIREA MOSTENI 23     -10 -60         -125 310 
11. ACS CETATEA TURNU MAGURELE 24     -5 -50         -150 325 
12. ACS DRAGANESTI VLASCA 36 3         -75     -25 325 
13. AS STEAUA SPATAREI 25 4 -50 -25 -40       -25   325 
14. AS VIITORUL BUTESTI 29   -25 -10 -100     -50   -25 355 
15. AS VICTORIA LUNCA 42 3   -5 -100 -25       -75 465 
16. *CSM ALEXANDRIA 2 19 2                 125 

 *CASTIGATOARE FAIR-PLAY DE ETAPA

 

 

 

 

 

AUTENTIFICARE

Intră în contul de arbitru Intră în contul de observator
TOP