Fair - Play KNAUF 2018-2019

```Clasament dupa XX etape

 


Criterii de departajare:

 

1. Cartonase galbene - 5 p

 

2.Cartonase rosii      - 15 p

 


3. Atitudine spectatori:
     satisfacator  - 10 p
     bine               -  5 p                                           
     foarte bine    -  0 p        
4. Oficiali suspendati - 25 p   

                    
5. Baze sportive:
     satisfacator  - 25 p
     bine               -  10 p
       foarte bine    -  0 p


6. Neprezentari: seniori : - 50 p ; juniori - 25 p


7. Nu joaca pe teren propriu : - 15 p / etapa (alte cauze decat suspendarea terenului)


8. Echipe care pierd contestatii (dubla legitimare, subtituire, la masa verde) : - 50 p


9. Teren suspendat : - 25 p / etapa

** Evenimente majore soldate cu penalizare pentru slaba organizare/comportament in deplasare - 50 p

* Neafisarea insemnelor KNAUF/ALEXANDRION :   -20 p

10. Pierde jocul la o diferenta de 10 goluri sau mai mare : - 25

 

11. Incepand cu editia 2016-2017, se vor lua in calcul si sanctiunile din Cupa Romaniei.   

In caz de egalitate se iau in calcul urmatoarele criterii: 


  1. teren suspenda
  2. neprezentari

 3. oficiali suspendati

  4. jucatori suspendati

  5. numar avertismente

 

 * Echipele care la data alcatuirii clasamentului (dupa etapele V, X, XV, XX si XXV) inregistreaza datorii mai mari conform art.6.6. din regulament, nu vor fi incluse.

 

 

  

 

      

 

 

 

 

 

  

 

  

       Loc cls.          ECHIPE   Cartonase galbene Cartonase rosii Oficiali suspendati Atitudine spectatori Baza sportiva Neprezentari Nu joaca pe teren propriu Contestatii pierdute Teren suspendat Pierde jocul la o diferenta mai mare de 10 goluri Numar puncte penalizare
1. CS UNIREA TIGANESTI 58 2               -25 345
2. CS RAPID BUZESCU 70 3                 395
3. ACS ATLETIC ORBEASCA 34 1 -25   -200           410
4. ACS AVINTUL BRAGADIRU 54 2   -5 -80 -25       -50 460
5. ACS ASTRA PLOSCA 67 6   -10           -25 460
6. ACF DUNAREA ZIMNICEA 60     -15   -25       -150 490 
7. AS UNIREA MOSTENI 43     -15 -90         -175 495
8. AS VIITORUL BUTESTI 57 6   -15 -180           570 
9. ACS AJAX BOTOROAGA  74  -50  -25            -25  575 
10. ACS DRAGANESTI VLASCA  64      -200            625 
11. CS METALUL PERETU  70    -5  -220            635 
12. AS VICTORIA LUNCA  82  150  -45  -100          -50  830 
13.  *AS VOINTA SAELELE 2017 43        -75          335 
14. *ACS UNIREA BRINCENI  52  -25              -25  325 
15.  +*CSM ALEXANDRIA 2 48                  275 
16.  -

  +Neafisarea insemnelor sponsorilor -20p; *Premiul de etapa

 

 

 

 

 

AUTENTIFICARE

Intră în contul de arbitru Intră în contul de observator
TOP