Hotărâri ale Comisiei de Disciplină

Răcăreanu Ștefan - Antrenor (A.S. Băile Olăneşti)

A.S. Băile Olăneşti - F.C. Păuşeşti Otăsău
CUPA ROMANIEI JUNIORI, Optimi, etapa 1 | Data 2020-03-07

Abatere: ART. 53

Rezolutie: Se sancționează cu 2 jocuri suspendare și penalitate sportivă 100 lei.


Data inregistrarii sanctiunii : 10-03-2020

Dumitrescu Gheorghe - delegat (A.S. UNIREA Tomşani)

A.S. UNIREA Tomşani - A.S. VIITORUL Budești
CUPA ROMANIEI JUNIORI, Optimi, etapa 1 | Data 2020-03-08

Abatere: Art.52.1 lit.b coroborat cu art. 43 lit.f

Rezolutie: Se sancționează cu 5 luni suspendare și penalitate sportivă 400 lei.


Data inregistrarii sanctiunii : 10-03-2020

Negrescu Ion Cătălin - Antrenor (A.S. VIITORUL Budești)

A.S. UNIREA Tomşani - A.S. VIITORUL Budești
CUPA ROMANIEI JUNIORI, Optimi, etapa 1 | Data 2020-03-08

Abatere: Art.53

Rezolutie: Se sancționează cu 2 jocuri suspendare și penalitate sportivă 100 lei.


Data inregistrarii sanctiunii : 10-03-2020

Vlad Constantin Mădălin (C.S. Mădulari)

C.S. Mădulari - A.S. UNIREA Tomşani
CUPA ROMANIEI BOROMIR, Sferturi, etapa 1 | Data 2020-03-07

Abatere: Art.63 lit. e

Rezolutie: Se sancționează cu 1 joc suspendare și penalitate sportivă 60 lei.


Data inregistrarii sanctiunii : 10-03-2020

Comănescu Mario Iustin Leg.nr.7156 (C.S. VIITORUL Dăeşti)

A.S.C.A.S. Crețeni - C.S. VIITORUL Dăeşti
CUPA ROMANIEI JUNIORI, Optimi, etapa 1 | Data 2020-03-08

Abatere: Art.63 lit.g

Rezolutie: Se sancționează cu 1 joc suspendare și penalitate sportivă 40 lei.


Data inregistrarii sanctiunii : 10-03-2020

A.C.S. JUNIORUL Rm. Vâlcea - C.S. VIITORUL Dăeşti
JUNIORI U11, Seria Nord, etapa 8 | Data 2020-03-06

Rezolutie: Se sancționează cu pierderea jocului prin forfait .


Data inregistrarii sanctiunii : 10-03-2020

S.C.M. Rm. Vâlcea - C.N. GIB MIHĂESCU Drăgăşani
JUNIORI U11, Seria Sud, etapa 8 | Data 2020-03-06

Abatere: Art.12 lit.a

Rezolutie: Se sancționează cu pierderea jocului prin forfait.


Data inregistrarii sanctiunii : 10-03-2020

Stoian Eugeniu Romeo (A.S. VIITORUL Budești)

A.S. MINERUL Costeşti - A.S. VIITORUL Budești
CUPA ROMANIEI BOROMIR, Sferturi, etapa 1 | Data 2020-03-07

Abatere: Art.65 lit.a

Rezolutie: Se sancționează cu 5 jocuri suspendare și penalitate sportivă 300 lei.


Data inregistrarii sanctiunii : 10-03-2020

Rentea Mădălin Gabriel (A.S. VIITORUL Budești)

A.S. MINERUL Costeşti - A.S. VIITORUL Budești
CUPA ROMANIEI BOROMIR, Sferturi, etapa 1 | Data 2020-03-07

Abatere: Art.65 lit.a

Rezolutie: Se sancționează cu 2 jocuri suspendare și penalitate sportivă 300 lei.


Data inregistrarii sanctiunii : 10-03-2020

Popescu Alin Nicolae (A.C.S. OLTUL Ioneşti)

A.C.S. OLTUL Ioneşti - A.C.S.S.C. CHIMIA 1973 Rm. Vâlcea
SUPERLIGA NURVIL, etapa 19 | Data 2020-03-07

Abatere: impiedica echipa adversa sa inscrie un gol sau impiedica o ocazie clara de inscriere a unui gol a echipei adverse, jucand in mod deliberat mingea cu mana, conform art. 63 lit.e.

Rezolutie: Se sancționează cu 1 joc suspendare și penalitate sportivă 80 lei


Data inregistrarii sanctiunii : 09-03-2020

Dudea Robert Ilie (A.F.C. Băbeni)

C.S. Mădulari - A.F.C. Băbeni
CUPA ROMANIEI BOROMIR, Optimi, etapa 1 | Data 2020-02-29

Abatere: Art.63 lit.g

Rezolutie: Se sancționează cu 1 joc suspendare și penalitate sportivă 80 lei.


Data inregistrarii sanctiunii : 03-03-2020

Zmaranda Dumitru Cătălin (A.C.S. VIITORUL Valea Mare)

A.C.S. VIITORUL Valea Mare - A.S. OLTEȚUL Alunu 2016
CUPA ROMANIEI BOROMIR, Optimi, etapa 1 | Data 2020-02-29

Abatere: Art.63 lit.g

Rezolutie: se sancționează cu 1 joc suspendare și penalitate sportivă 60 lei.


Data inregistrarii sanctiunii : 03-03-2020

Călin Nicuşor (A.F.C. Băbeni)

A.S. Mihăești - A.F.C. Băbeni
CUPA ROMANIEI BOROMIR, Saisprezecimi, etapa 1 | Data 2020-02-22

Abatere: Art.63 lit.g

Rezolutie: Se sancționează cu 1 joc suspendare și penalitate sportivă 80 lei.


Data inregistrarii sanctiunii : 25-02-2020

Guşatu Nicolae Adrian (A.S. Șirineasa 2019)

A.S. Șirineasa 2019 - A.S. MINERUL Costeşti
CUPA ROMANIEI BOROMIR, Saisprezecimi, etapa 1 | Data 2020-02-22

Abatere: Art.63 lit.g

Rezolutie: Se sancționează cu 1 joc suspendare și penalitate sportivă 40 lei.


Data inregistrarii sanctiunii : 25-02-2020

Avram Cristian (A.S. RECOLTA Laloşu)

A.S. RECOLTA Laloşu - F.C. Păuşeşti Otăsău
CUPA ROMANIEI BOROMIR, Saisprezecimi, etapa 1 | Data 2020-02-22

Abatere: Art.63.2.4 lit.b

Rezolutie: Se sancționează cu 2 jocuri suspendare și penalitate sportivă 100 lei.


Data inregistrarii sanctiunii : 25-02-2020

Filipoiu Marian (F.C. Păuşeşti Otăsău)

A.S. RECOLTA Laloşu - F.C. Păuşeşti Otăsău
CUPA ROMANIEI BOROMIR, Saisprezecimi, etapa 1 | Data 2020-02-22

Abatere: Art.63 lit.g

Rezolutie: Se sancționează cu 1 joc suspendare și penalitate sportivă 80 lei.


Data inregistrarii sanctiunii : 25-02-2020

Irimia Valentin (C.S. COZIA Călimăneşti)

A.S. FORESTA Malaia - C.S. COZIA Călimăneşti
CUPA ROMANIEI BOROMIR, Saisprezecimi, etapa 1 | Data 2020-02-22

Abatere: Art.63 lit.g

Rezolutie: se sancționează cu 1 joc suspendare și penalitate sportivă 80 lei .


Data inregistrarii sanctiunii : 25-02-2020

Lala Ion (A.S. FORESTA Malaia)

A.S. FORESTA Malaia - C.S. COZIA Călimăneşti
CUPA ROMANIEI BOROMIR, Saisprezecimi, etapa 1 | Data 2020-02-22

Abatere: Art. 63 lit g

Rezolutie: Se sancționează cu 1 joc suspendare și penalitate sportivă 60 lei.


Data inregistrarii sanctiunii : 25-02-2020

Marica Dragoş Constantin (A.S. MONTANA Izvorul Rece)

A.S. MONTANA Izvorul Rece - A.S. UNIREA Tomşani
CUPA ROMANIEI BOROMIR, Saisprezecimi, etapa 1 | Data 2020-02-22

Abatere: Art.63 lit.g

Rezolutie: Se sancționează cu 1 joc suspendare și penalitate sportivă 40 lei.


Data inregistrarii sanctiunii : 25-02-2020

Dumitrescu Gheorghe (A.S. UNIREA Tomşani)

A.S. MONTANA Izvorul Rece - A.S. UNIREA Tomşani
CUPA ROMANIEI BOROMIR, Saisprezecimi, etapa 1 | Data 2020-02-22

Abatere: Art. 63 lit. g

Rezolutie: Se sancționează cu 1 joc suspendare și penalitate sportivă 80 lei.


Data inregistrarii sanctiunii : 25-02-2020

Boldu Gheorghe (A.S. VIITORUL Pietrari)

A.S. VIITORUL Pietrari - A.S. MĂGURA Slătioara
LIGA A V-A, Seria VEST, etapa 12 | Data 2019-11-24

Abatere: impiedica echipa adversa sa inscrie un gol sau impiedica o ocazie clara de inscriere a unui gol a echipei adverse, jucand in mod deliberat mingea cu mana


Data inregistrarii sanctiunii : 17-01-2020

Rujan Ciolacu Constantin Cosmin (A.S. PRIM Stroești 2019)

A.S. PĂSTORUL Vaideeni - A.S. PRIM Stroești 2019
LIGA A V-A, Seria VEST, etapa 5 | Data 2019-10-06

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci


Data inregistrarii sanctiunii : 17-01-2020

Ciucă Alexandru Gheorghe (A.S. PĂSTORUL Vaideeni)

A.S. PĂSTORUL Vaideeni - A.S. VIITORUL Oteșani
LIGA A V-A, Seria VEST, etapa 12 | Data 2019-11-24

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci


Data inregistrarii sanctiunii : 17-01-2020

Negoi Ion Emil (A.S. PĂSTORUL Vaideeni)

A.S. PĂSTORUL Vaideeni - A.S. PROGRESUL Măldărești 2019
LIGA A V-A, Seria VEST, etapa 10 | Data 2019-11-10

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci


Data inregistrarii sanctiunii : 06-01-2020

Todeci Mihail Teodor (A.S. PĂSTORUL Vaideeni)

A.S. PĂSTORUL Vaideeni - A.S. PROGRESUL Măldărești 2019
LIGA A V-A, Seria VEST, etapa 10 | Data 2019-11-10

Abatere: impiedica echipa adversa sa inscrie un gol sau impiedica o ocazie clara de inscriere a unui gol a echipei adverse, jucand in mod deliberat mingea cu mana


Data inregistrarii sanctiunii : 06-01-2020

Dinulescu Ilie Daniel (A.S. PĂSTORUL Vaideeni)

A.S. PĂSTORUL Vaideeni - A.S. PROGRESUL Măldărești 2019
LIGA A V-A, Seria VEST, etapa 10 | Data 2019-11-10

Abatere: are un comportament violent


Data inregistrarii sanctiunii : 06-01-2020

Pătru Valentin (A.S. PROGRESUL Măldărești 2019)

A.S. PROGRESUL Măldărești 2019 - A.C.S.S.C. 2 CHIMIA 1973 Rm. Vâlcea
LIGA A V-A, Seria VEST, etapa 11 | Data 2019-11-17

Abatere: are un comportament violent


Data inregistrarii sanctiunii : 06-01-2020

Călugăriţoiu Gheorghe Daniel (A.S. SPORTUL Genuneni)

A.S. SPORTUL Genuneni - A.S. PRIM Stroești 2019
LIGA A V-A, Seria VEST, etapa 11 | Data 2019-11-17

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci


Data inregistrarii sanctiunii : 06-01-2020

Mucălău Constantin (A.S. PROGRESUL Măldărești 2019)

A.S. Popeşti 2016 - A.S. PROGRESUL Măldărești 2019
LIGA A V-A, Seria VEST, etapa 12 | Data 2019-11-24

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci


Data inregistrarii sanctiunii : 06-01-2020

Cîrțală Gheorghe Petruț (A.S. VIITORUL Pietrari)

A.S. VIITORUL Pietrari - A.S. MĂGURA Slătioara
LIGA A V-A, Seria VEST, etapa 12 | Data 2019-11-24

Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci


Data inregistrarii sanctiunii : 06-01-2020

AUTENTIFICARE

Intră în contul de arbitru Intră în contul de observator
TOP