PLANIFICARE CUPA ROMÂNIEI

05 Ianuarie 2023, la ora 11:57 / Publicat în Comunicate AJF de Gheorghe Nicolaie / 123 vizualizări

PLANIFICARE CUPA ROMÂNIEI

 Comisia de Competiții din cadrul AJF IALOMIȚA  a stabilit programul competițional pentru Cupa României- faza județeană din sezonul competițional 2022-2023, pe care îl prezentăm după cum urmează:

 

      Faza II : sistem eliminatoriu- șaisprezecimi   18/19.03.2023/ ORA 14:30

 -Cele 12 echipe calificate din prima fază vor fi introduse într-o urnă (urna gazde)  iar celelalte 20 echipe venite din Liga 4 vor fi introduse în altă urnă (urna oaspeți)

 -Cele 12 echipe calificate din prima fază vor întâlni prin tragere la sorți alte 12 echipe din cele 20 venite din Liga 4--- jocul se va disputa într-o singură manșă pe terenul echipei mai slab cotate (venite din Liga 5)

-Celelalte 8 echipe din Liga 4 rămase în urna oaspeți, vor fi introduse în alte două urne( gazde-oaspeți) după care vor fi împerecheate în urma tragerii la sorți

 

      Faza III : sistem eliminatoriu—optimi 25.03.2023/ ORA 14:30

-          În această fază se vor califica cele 16 echipe învingătoare din Faza II, care vor fi introduse în două urne( gazde-oaspeți) și în urma tragerii la sorți vor fi stabilite cele 8 jocuri

 

     Faza IV : sistem eliminatoriu—sferturi  15.04.2023/ ORA 15:00

-          În această fază se vor califica cele 8 echipe învingătoare din Faza III, care vor fi introduse în două urne( gazde-oaspeți) și în urma tragerii la sorți vor fi stabilite cele 4 jocuri

 

     Faza V : sistem eliminatoriu—semifinale TUR 27.05.2023  și RETUR 03.06.2023/ ORA 17:30

-          În această fază se vor califica cele 4 echipe învingătoare din Faza IV, care vor fi introduse în două urne( gazde-oaspeți) și în urma tragerii la sorți vor fi stabilite cele 2 jocuri ce se vor disputa în dublă manșă

 

     Faza VI : finala 10.06.2023 / ORA 17:30

-          În această fază se vor califica cele 2 echipe învingătoare din semifinale, care se vor duela într-o singura manșă.

 

                                            Jocurile programate în faza a-II-a  (saisprezecimi)

NR. JOC

 

JOCUL DISPUTAT

DATA

SCOR

JOCUL 1

 

AVÂNTUL GRINDU- RECOLTA BĂRCĂNEȘTI

   18 .03.2023

 

JOCUL 2

 

INTER STELNICA- VIITORUL AXINTELE

   18.03.2023

 

JOCUL 3

 

UNIREA GRIVIȚA- UNIREA SCÂNTEIA

   18.03.2023

 

JOCUL 4

 

JUVENTUS BORĂNEȘTI- AFC 2018 ROVINE

   18.03.2023

 

JOCUL 5

 

UNIREA MIHAIL KOGĂLNICEANU-AS COȘERENI

   18.03.2023

 

JOCUL 6

 

GLORIA GURA IALOMIȚEI-ACS GHEORGHE LAZĂR

   18.03.2023

 

JOCUL 7

 

CS AMARA 2-BĂRĂGANUL CIULNIUȚA

   18.03.2023

 

JOCUL 8

 

AS FC TRAIAN- UNIREA ION ROATĂ

   18.03.2023

 

JOCUL 9

 

AS VOINȚA MAIA -AS  CĂZĂNEȘTI

   19.03.2023

 

JOCUL 10

 

AGRONOMIA BUCU- SECUNDA ADÂNCATA

   19.03.2023

 

JOCUL 11

 

ACS STĂRUINȚA BROȘTENI-ALBEȘTI 08

   19.03.2023

 

JOCUL 12

 

VICTORIA BORDUȘANI- VICTORIA MT. BUZĂU

   19.03.2023

 

JOCUL 13

ÎNFRĂȚIREA JILAVELE-REAL COSÂMBEȘTI

 

   19.03.2023

 

JOCUL 14

ASFC URZICENI- VICTORIA ȚĂNDĂREI

 

   19.03.2023

 

JOCUL 15

VICTORIA ROȘIORI-AFC IAZU

 

   19.03.2023

 

JOCUL 16

CSM FETEȘTI- ABATORUL SLOBOZIA

 

   19.03.2023

 


  • Whatsapp

AUTENTIFICARE

Intră în contul de arbitru Intră în contul de observator
TOP