Liga 5 - Semifinale, sezon 2016/2017

Alege altă etapă

Liga 5 - Semifinale, Etapa 2

ATENTIE !! Se joaca DUMINICA de la ora 10:00!! Aceste jocuri se disputa in sistem : manşă dublă, dacă după disputarea celor două jocuri, egalitatea se menţine (la puncte şi golaveraj), golurile marcate în deplasare contează dublu, fiind declarată câştigătoare echipa cu cel mai bun golaveraj. Dacă la finalul jocului 2 egalitatea persistă, se vor aplica urmatoarele prevederi : jocul se va prelungi cu 2 reprize a 15 minute fiecare, fără pauză între ele, dar cu o pauză de 5 minute până la prima repriză a prelungirilor; b) dacă după reprizele de prelungire egalitatea se menţine, echipa învingătoare va fi stabilită prin executarea loviturilor de departajare, potrivit procedurilor de determinare a câştigătorului jocului, stabilite de IFAB prin “Legile jocului”.