Informari si comunicate AJF
19-04-2018
CAMPIONATUL GIMNAZIILOR - Rezultatele primului turneu

Primul turneu al campionatului adresat echipelor școlare formate din eleve de gimnaziu, competiție lansată în primăvara acestui an de către AJFMM, a avut loc în Fărcașa.

detalii...
18-04-2018
BARAJ LIGA 3 - Maramureș vs. Bihor se amână pentru 23 și 30 iunie

Meciurile de baraj pentru Liga a treia dintre campioanele Maramureșului și Bihorului se vor disputa în 23 iunie (turul) și 30 iunie (returul), conform deciziei Comitetului Executiv al FRF.

detalii...
03-04-2018
NOU - Meciurile din Liga a patra, filmate integral

14 camere video complet utilate au fost achiziționate de către AJFMM în baza unei aplicații de finanțare a FRF destinată dezvoltării fotbalului județean.

detalii...
02-04-2018
FOTBAL FEMININ - Cupa Codrului, ediția 2018

Șase echipe au participat la ediția 2018 a Cupei Codrului la fotbal feminin.

detalii...
02-04-2018
CUPA ROMÂNIEI - Meciul restant din Nord, programat în 18 aprilie

Meciul restant dintre Plimob Sighetu Marmației și Foresta Câmpulung la Tisa din Cupa României a fost programat pentru miercuri, 18 aprilie.

detalii...
30-03-2018
În Adunarea Generală, s-a stabilit programul Ligilor 4 și 5

În urma voturilor exprimate azi în Adunarea Generală a AJFMM, s-au stabilit datele pentru reluarea meciurilor oficiale în Ligile 4 și 5.

detalii...
29-03-2018
AJFMM, prezentă la meciul jucat pentru Alexandru și Ștefan

Un meci de fotbal cu scop caritabil a fost organizat de Jandarmeria Maramureș în cadrul campaniei ”Speranță pentru Alexandru / Un nou început pentru Ștefan”.

detalii...
22-03-2018
FOTBAL FEMININ - 13 echipe la prima ediție a campionatului gimnaziilor

”FOTBALUL, <<MATERIE>> PENTRU ELEVELE DE GIMNAZIU DIN MARAMUREȘ” este cel mai recent proiect al Asociației Județene de Fotbal Maramureș. Un proiect la care au aderat 13 echipe din județ.

detalii...
21-03-2018
În 28 martie, meci de fotbal cu scop caritabil

Reprezentativa Jandarmeriei Maramureș se va confrunta cu foste glorii ale FC Baia Mare, precum și cu personalități locale reunite în cadrul unui eveniment sportiv cu scop caritabil.

detalii...
20-03-2018
ATENȚIE! - Toate meciurile de la finele săptămânii se amână

Etapele care erau programate să aibă loc la finele acestei săptămâni - atât în competițiile destinate seniorilor (Ligile 4 și 5), cât și în campionatele juniorilor (Liga 4, U15, U13 și U11) - se amână.

detalii...

SPORT ȘCOLAR - "Nichita Stănescu", locul 1 la etapa municipală


Publicat in data de 13-12-2017, la ora 13:34

10 echipe au participat la etapa municipală din cadrul Olimpiadei Naţionale a Sportului Şcolar la fotbal - ciclul primar, băieţi. Locul I a revenit echipei Școlii ”Nichita Stănescu”.

Cele 10 echipe înscrise în competiție au fost împărţite în trei grupe, iar primele două clasate la finalul competiţiei s-au calificat la faza judeţeană a ONSŞ.

Rezultatele etapei municipale, ciclul primar

• Grupa A: Şcoala 12 - Şcoala 8 1-0; Şcoala 6 - Şcoala 12 1-0; Şcoala 8 - Şcoala 6 0-1. Clasament: 1. Şcoala 6 - 6 p; 2. Şcoala 12 - 3 p; 3. Şcoala 8 - 0 p.

• Grupa B:
Şcoala 18 - Şcoala 9 4-0; Şcoala 1 - Şcoala 18 0-4; Şcoala 9 - Şcoala 1 1-0. Clasament: 1. Şcoala 18 - 6 p; 2. Şcoala 9 - 3 p; 3. Şcoala 1 - 0 p.

• Grupa C: Şcoala 4 - Şcoala 17 3-1; Şcoala 5 - Şcoala 11 0-6; Şcoala 17 - Şcoala 11 1-3; Şcoala 4 - Şcoala 5 3-0; Şcoala 5 - Şcoala 17 0-1; Şcoala 11 - Şcoala 4 0-0. Clasament: 1. Şcoala 11 - 7 p (9-1); 2. Şcoala 4 - 7 p (6-1); 3. Şcoala 17 - 3 p; 4. Şcoala 5 - 0 p.

• Faza finală: Şcoala 18 - Şcoala 11 0-4; Şcoala 6 - Şcoala 18 2-0; Şcoala 11 - Şcoala 6 1-2.

Podiumul competiției:

1. Şcoala 6 "Nichita Stănescu" (profesori Mugurel Moga şi Marius Babiciu);

2. Şcoala 11 "Nicolae Iorga" (profesor Cristian Şimon);

3. Şcoala 18 (profesori Octavian Dragomir şi Carmen Marincaş).

Primele două clasate, respectiv Şcoala 6 (foto) şi Şcoala 11, s-au calificat la etapa judeţeană.



• Premii speciale

Golgheter: Matei Robu (Şcoala 11) - 10 goluri;

Cel mai bun portar: Andrei Stan (Şcoala 6);

Cel mai bun jucător al finalei:
Alex Floruţa (Şcoala 6).

Partidele au fost arbitrate de Marius Maghear, Ioan Anişoreac şi Dorin Iosif, iar comisia de organizare a fost compusă din profesorii Octavian Dragomir şi Adrian Şuta.

Informaţii furnizate de prof. Octavian Dragomir.


Vezi mai multe stiri din categoria: Comunicate AJF    |    Vezi toate stirile

Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta