Hotărâri ale Comisiei de Disciplină - 31.08.2011

01 Septembrie 2011, la ora 00:00 / Publicat în Comunicate AJF / 92 vizualizări

Hotărâri ale Comisiei de Disciplină - 31.08.2011

Hotărâri ale Comisiei de Disciplină - 31.08.2011

 

Comisia de Disciplină a AJF Caraş Severin, în şedinţa din 31.08.2011, a dispus următoarele hotărâri:

Jucătorul Mihai ROTARU (CS Scorilo Autocatania II Caransebeş)  – 4 (patru) etape suspendare şi 200 lei amendă. Jucătorul este recidivist.

Jucătorul Petrică Adrian STOICHESCU (AS “AS” Teregoga)  – 4 (patru) etape suspendare şi 150 lei amendă;

Jucătorul Vasile PETRU (AS Înainte Sacu)  – 4 (patru) etape suspendare şi 150 lei amendă;

Jucătorul Cezar Lucian MITREA (AS Banatul Ocna de Fier)  – 4 (patru) etape suspendare şi 150 lei amendă;

Jucătorul Adrian GHEJU (AS Avîntul Tîrnova)  – 1 (una) etapă suspendare şi 10 lei amendă;

Jucătorul Rusalin VOINEA (AS Avîntul Tîrnova)  – 1 (una) etapă suspendare şi 10 lei amendă;

Jucătorul Remus POPESCU (AS Intersport Măureni)  – 1 (una) etapă suspendare şi 10  lei amendă;

Jucătorul Petru OŢIL (AS Croaţia Clocotici)  – 1 (una) etapă suspendare şi 10 lei amendă;

Jucătorul Adrian BOLDEA (AS Semenicul Văliug – juniori / CS Gloria Reşiţa)  – 1 (una) etapă suspendare şi 5 lei amendă;

Jucătorul Alexandru MARIŞESCU (AS Metalul Bocşa)  – 4 (patru) etape suspendare şi 100 lei amendă;

Jucătorul Adrian Luţă COSTEA (AS Hercules Herculane)  – 4 (patru) etape suspendare şi 100 lei amendă;

Jucătorul Bogdan TALPEŞ (AS Viitorul Vermeş)  – 3 (trei) etape suspendare şi 150 lei amendă;

Jucătorul Boşco VIŞATOVICI (AS Voinţa Lupac)  – primeşte AVERTISMENT pentru comportare nesportivă;

Delegatul Viorel DRUGĂRIN (AS Minerul Dognecea)  – primeşte AVERTISMENT pentru comportare nesportivă;

 

Echipa AS GLOBUS CĂVĂRAN -  descompletare echipă la partida de la  AS Hidrocon Marga - 100 lei amendă.

Echipa AS SEMENICUL VĂLIUG -  pierderea jocului (seniori) de la AS BERZASCA cu 3-0 şi 400 lei amendă.

Echipa CS STARIGRAD 1299 KARASEVO -  pierderea jocului (juniori) de la FCS GLIMBOCA  cu 3-0 şi 150 lei amendă.

Ca urmare a faptului că s-au constatat 17 cazuri de indisciplină, dintre care 12 la nivel de jucător de fotbal, un caz la nivel de delegat, unul la nivel de antrenor şi trei acte de neconformităţi la nivelul a trei echipe (două liga a IV-a şi unul de liga a V-a), Asociaţia Judeţeană de Fotbal Caraş- Severin solicită în mod ferm conducerii cluburilor să iniţieze acţiuni de conştientizare şi instruire a jucătorilor privind adoptarea unei atitudini sportive şi de fair-play în competitiile organizate de AJFCS.

Se constata că mereu aceasi jucatori produc acte de indisciplina sportiva, lucru care va conduce in mod automat la sanctiunile maxime sportive si pecuniare, la un potential act de indisciplina.

            In speranta ca mesajul conducerii AJFCS a fost inteles şi insusit, asociatia vă doreste mult success in activitatea dumneavoastra.

  • Whatsapp

AUTENTIFICARE

Intră în contul de arbitru Intră în contul de observator
TOP