COMUNICAT

02 Mai 2019, la ora 12:04 / Publicat în Comunicate AJF de Marcel Mihalcea / 708 vizualizări

COMUNICAT

Comisia de Disciplină din cadrul AJF Neamţ a analizat marți, 30 aprilie 2019, evenimentele petrecute la jocurile de Liga 4, Liga 5 şi din campionatele de juniori şi anunţă următoarele decizii:

LIGA 4

Meciul dintre echipele AS Victoria Horia și AS Bradu Borca, întrerupt în minutul 90+3 pentru că echipa oaspete nu a mai dorit să continue partida părăsind terenul la scorul de 2-1 în favoarea adversarilor, se omologhează cu scorul de 3-0 în favoarea echipei AS Victoria Horia, iar echipei AS Bradu Borca i se scad și 3 puncte din clasament (Regulamentul Disciplinar, Art.79, pct.6). Pentru nerespectarea dispoziției arbitrului privind continuarea jocului, echipa AS Bradu Borca se amendează cu suma de 300 lei (ROAF AJF Neamț, Listă amenzi, Pct.56) – termen de plata 06.05.2019.

Pentru primirea a 2 cartonașe roșii într-un joc, echipa AS Bradu Borca se amendează cu suma de 150 lei (ROAF AJF Neamt, Lista amenzi, Pct.14) - termen de plata 06.05.2019.

Pentru primirea a 4 cartonașe galbene într-un joc (Liga 4), echipa AS Bradu Borca se amendează cu suma de 60 lei (ROAF AJF Neamt, Lista amenzi, Pct.5) - termen de plata 06.05.2019.

Jucătorul Panaite Marius (leg.4431), de la echipa AS Bradu Borca, a fost eliminat din joc în minutul 90+3 pentru abatere gravă – se suspendă pentru 2 jocuri (Regulamentul Disciplinar, Articolul 63, Punctul 1, Litera A coroborat cu Regulamentul Disciplinar, Articolul 63, Punctul 2.4 și coroborat cu Regulamentul Disciplinar, Articolul 63, Punctul 2.5) și se amendează cu suma de 300 lei (ROAF AJF Neamț, Listă amenzi, Pct.26) - termen de plată 06.05.2019.

Jucătorul Moisi Andu Marian (leg.6336), de la echipa AS Bradu Borca, a fost eliminat din joc în minutul 90+3 pentru comportare violentă – se suspendă pentru 4 jocuri (Regulamentul Disciplinar, Articolul 63, Punctul 1, Litera A coroborat cu Regulamentul Disciplinar, Articolul 63, Punctul 2.4 și coroborat cu Regulamentul Disciplinar, Articolul 63, Punctul 2.5) - și se amendează cu suma de 300 lei (ROAF AJF Neamț, Listă amenzi, Pct.26) - termen de plată 06.05.2019.

Jucătorul Tulbure Marius (leg.214), de la echipa AS Victoria Horia, a fost eliminat din joc în minutul 90+3 pentru comportare violentă – se suspendă pentru 6 jocuri (Regulamentul Disciplinar, Articolul 63, Punctul 1, Litera A coroborat cu Regulamentul Disciplinar, Articolul 63, Punctul 2.4 și coroborat cu Regulamentul Disciplinar, Articolul 63, Punctul 2.5) - și se amendează cu suma de 300 lei (ROAF AJF Neamț, Listă amenzi, Pct.26) - termen de plată 06.05.2019.