COMUNICAT

29 Octombrie 2019, la ora 08:42 / Publicat în Comunicate AJF / 351 vizualizări

COMUNICAT

 

 

 

AJF Neamț vă prezintă mai jos rezultatele fazei I a Cupei Satelor la nivelul județului Neamț, clasamentele grupelor preliminare, componența seriilor semifinale și programul jocurilor din această fază.

 


GRUPA A – La Farcașa

Grințieș – Borca 0-1

Ceahlău – Hangu 0-9

Farcașa – Grințieș 0-4

Ceahlău – Farcașa 0-3

Hangu – Borca 0-1

Grințieș – Ceahlău 4-0

Farcașa – Hangu 0-3

Borca – Ceahlău 3-0

Hangu – Grințieș 1-0

Borca – Farcașa 1-0.

 

CLASAMENT Grupa A

1. Borca               4          4          0          0          6-0       12

2. Hangu             4          3          0          1          13-1     9

3. Grințieș            4          2          0          2          8-2       6

4. Farcașa            4          1          0          3          3-8       3

5. Ceahlău           4          0          0          4          0-19     0

 

GRUPA B – La Răucești

Răucești – Timișești 3-1

Pipirig – Urecheni 0-6

Timișești – Pipirig 0-2

Bălțătești – Răucești 0-5

Pipirig – Bălțătești 1-3

Urecheni – Timișești 6-0

Bălțătești – Urecheni 1-3

Răucești – Pipirig 9-1

Urecheni – Răucești 0-2

Timișești – Bălțătești 0-2

 

CLASAMENT Grupa B
1. Răucești          4          4          0          0          19-2     12

2. Urecheni          4          3          0          1          15-3     9

3. Bălțătești         4          2          0          2          6-9       6

4. Pipirig              4          1          0          3          4-18     3

5. Timișești          4          0          0          4          1-13     0

 


GRUPA C – La Dămuc

Dămuc – Vaduri 10-0

Pângărați – Bicaz Chei 1-0

Vaduri – Bicaz Chei 0-7

Pângărați – Dămuc 0-0

Pângărați – Vaduri 8-0

Bicaz Chei – Dămuc 2-0

CLASAMENT Grupa C

1. Pângărați              3        2        1        0        9-0    7

2. Bicaz Chei            3        2        1        0        9-1    7

3. Dămuc                  3        1        1        1        10-2  4

4. Vaduri                  3        0        0        3        0-25  0

 

GRUPA D – La Dobreni

Bodești – Gârcina 2-1

Ștefan cel Mare – Gîrcina 0-3

Dobreni – Bodești 0-3

Bodești – Ștefan cel Mare 3-0

Gârcina – Dobreni 3-0

Dobreni – Ștefan cel Mare – ambele echipe au pierdut meciul cu 0-3.

CLASAMENT Grupa D

1. Bodești                        3          3          0          0          8-1       9

2. Gârcina                        3          2          0          1          7-2       6

3. Dobreni                       3          0          0          3          0-9       0

4. Ștefan cel Mare           3          0          0          3          0-9       0

 

GRUPA E – La Girov

Girov – Bârgăuani 0-2

Dragomirești – Dochia 3-0

Bârgăuani – Dochia 3-0

Girov – Dragomirești 3-0

Dragomirești – Bârgăuani 0-2

Dochia – Girov 0-3

CLASAMENT Grupa E

1. Bârgăuani        3          3          0          0          7-0       9

2. Girov               3          2          0          1          6-2       6

3. Dragomirești   3          1          0          2          3-5       3

4. Dochia            3          0          0          3          0-9       0

 


GRUPA F – La Costișa

Costișa – Bahna 1-0

Moldoveni – Podoleni 0-7

Bahna – Podoleni 1-3

Costișa – Moldoveni 11-0

Moldoveni – Bahna 0-5

Podoleni – Costișa 1-5

CLASAMENT Grupa F

1. Costișa            3          3          0          0          17-1     9

2. Podoleni          3          2          0          1          11-6     6

3. Bahna              3          1          0          2          6-4       3

4. Moldoveni       3          0          0          3          0-23     0 

 

GRUPA G – La Tămășeni

Tămășeni – Gâdinți 7-0

Cordun – Doljești 2-0

Gâdinți – Doljești 1-4

Tămășeni – Cordun 3-1

Cordun – Gâdinți 4-1

Doljești – Tămășeni 1-6

CLASAMENT Grupa F

1. Tămășeni         3          3          0          0          16-2     9

2. Cordun            3          2          0          1          7-4       6

3. Doljești            3          1          0          2          5-9       3

4. Gâdinți            3          0          0          3          2-15     0

 

GRUPA H – La Ion Creangă

Ion Creangă – Pâncești 0-2

Valea Ursului – Trifești 1-3

Pâncești – Trifești 3-2

Ion Creangă – Valea Ursului 2-0

Valea Ursului – Pâncești 0-0

Trifești – Ion Creangă 1-2

CLASAMENT Grupa H

1. Pâncești                       3          2          1          0          5-2       7

2. Ion Creangă                3          2          1          0          4-3       7

3. Trifești                          3          1          0          2          6-6       3

4. Valea Ursului              3          0          1          2          1-5       1.

 

 

 

Sâmbătă, 02.11.2019, se vor juca meciurile fazei semifinale a întrecerii județene din Cupa Satelor. AJF Neamț anunță componența grupelor și programul meciurilor fiecăreii serii semifinale.

Grupa Semifinală 1 – La Borca: Borca, Răucești, Pângărați, Bodești

Grupa Semifinală 2 – La Tămășeni: Tămășeni, Bârgăuani, Pâncești, Costișa

Profesorii echipelor calificate în faza semifinală sunt atenționați că în ziua jocurilor va fi ședință tehnică la ora 10:00 (ora 11:00 la Borca), urmând ca la 10:30 (11:30, la Borca) să înceapă primul meci. OBLIGATORIU, trebuie să fie prezentate carnetele de elev ale jucătorilor, cu fotografie și viza anuală. Jucătorul care nu îndeplinește condițiile regulamentare nu va putea juca.

 

PROGRAM JOCURI

Grupa Semifinală 1

Borca – Bodești

Răucești - Pângărați

Bodești – Răucești

Borca – Pângărați

Borca – Răucești

Pângărați – Bodești

 

Grupa Semifinală 2

Tămășeni – Costișa

Bârgăuani – Pâncești

Costișa – Pâncești

Tămășeni – Bârgăuani

 Bârgăuani – Costișa

Tămășeni – Pâncești.

 

AUTENTIFICARE

Intră în contul de arbitru Intră în contul de observator
TOP