Informari si comunicate AJF
19-11-2018
COMUNICAT

- Cupa României, programul meciurile din optimi

detalii...
15-11-2018
COMUNICAT

- sancţiuni disciplinare şi jocuri în CUPA ROMÂNIEI

detalii...
08-11-2018
COMUNICAT

- sanctiuni disciplinare

detalii...
07-11-2018
COMUNICAT

Preşedintele FRF, Răzvan Burleanu, vine la Tămăşeni

detalii...
06-11-2018
COMUNICAT

noutăţi pentru Liga 4

detalii...
05-11-2018
CUPA SATELOR

Comună fără echipă la judeţ, la turneul final

detalii...
30-10-2018
COMUNICAT

Curs Licenţa C UEFA

detalii...
30-10-2018
Cupa Satelor 2018-2019

Rezultatele turneului 1 din Grupele Semifinale

detalii...
30-10-2018
COMUNICAT

- sancţiuni disciplinare

detalii...
24-10-2018
CUPA SATELOR

S-au stabilit seriile semifinale!

detalii...

CUPA SATELOR


Publicat in data de 24-10-2018, la ora 13:22

Cupa Satelor a ajuns la nivelul judeţului Neamţ la faza turneelor semifinale. Cele mai bune opt echipe din faza I a grupelor se vor înfrunta pe 27 octombrie 2018 şi 3 noiembrie 2018 în turnee. Se va juca fiecare cu fiecare, iar cele mai bune două formaţii din serii se vor califica la turneul final al întrecerii, programat pentru 10 noiembrie 2018.

Grupa Semifinală 1 va fi compusă din echipele şcolilor din Ştefan cel Mare, Făurei, Tămăşeni şi Pânceşti, iar turneul din data de 27 octombrie va fi la Tămăşeni. O săptămână mai târziu, pe 3 noiembrie, meciurile vor avea loc pe terenul de la Făurei.

Grupa Semifinală 2 este cea din care fac parte echipele din  Costişa, Pângăraţi, Borca şi Grinţieş. Pe 27 octombrie jocurile vor fi la Costişa, iar pe 3 noiembrie echipele se vor muta la Farcaşa.

 

Vă prezentăm mai jos rezultatele înregistrate în toate jocurile programate până acum în Cupa Satelor la nivelul judeţului Neamţ.

 

GRUPA 1

Etapa 1 – 13.10.2018

Borca – Grinţieş 1-3

Poiana Teiului – Bicazul Ardelean 3-0

Borca – Poiana Teiului 0-0

Bicazu Ardelean – Grinţieş 0-1

Borca – Bicazu Ardelean 2-2

Poiana Teiului – Grinţieş 1-0

Etapa 2 – 20.10.2018

Borca – Grinţieş 3-0

Poiana Teiului – Bicazu Ardelean 2-3

Bicazu Ardelean – Grinţieş 1-0

Borca – Poiana Teiului 3-1

Poiana Teiului – Grinţieş 0-2

Borca – Bicazu Ardelean 4-0

GRUPA 1 - CLASAMENT

1. Borca                      6     3       2       1       13-6      11

2. Grinţieş                   6     3       0       3       6-6        9

3. Poiana Teiului        6     2       1       3       7-8        7 

4. Bicazu Ardelean     6     2       1       3       6-12      7.

 

GRUPA 2

Etapa 1 – 13.10.2018

Costişa – Pângăraţi 1-2

Bodeşti – Alexandru cel Bun 6-0

Costişa – Bodeşti 2-0

Pângăraţi – Alexandru cel Bun 7-0

Bodeşti – Pângăraţi 0-4

Costişa – Alexandru cel Bun 9-0

Etapa 2 – 20.10.2018

Costişa – Pângăraţi 2-2

Bodeşti – Alexandru cel Bun 3-0

Costişa – Bodeşti 3-0

Pângăraţi – Alexandru cel Bun 3-0

Bodeşti – Pângăraţi 3-1

Costişa – Alexandru cel Bun 3-0

GRUPA 2 – CLASAMENT

1. Pângăraţi        6       4       1       1       19-6        13

2. Costişa           6       4       1       1       20-4         13

3. Bodeşti           6       3       0       3       12-10       9

4. Al.cel Bun       6       0       0       6       0-31         0.

 

GRUPA 3

ETAPA 1 - 14.10.2018

Făurei – Bălţăteşti 3-0

Ştefan cel Mare – Dragomireşti 2-1

Bălţăteşti - Ştefan cel Mare 0-1

Drăgăneşti – Făurei 0-3

Ştefan cel Mare – Drăgăneşti 4-0

Dragomireşti – Bălţăteşti 0-1

Drăgăneşti – Dragomireşti 2-0

Făurei – Ştefan cel Mare 2-2

Dragomireşti – Făurei 1-1

Bălţăteşti – Drăgăneşti 0-1

ETAPA 2 - 20.10.2018

Făurei – Bălţăteşti 1-0

Ştefan cel Mare – Dragomireşti 1-0

Bălţăteşti - Ştefan cel Mare 0-1

Drăgăneşti – Făurei 0-2

Ştefan cel Mare – Drăgăneşti 3-0

Dragomireşti – Bălţăteşti 1-1

Drăgăneşti – Dragomireşti 1-0

Făurei – Ştefan cel Mare 0-1

Dragomireşti – Făurei 0-3

Bălţăteşti – Drăgăneşti 1-0

GRUPA 3 - CLASAMENT 

1. Ştefan cel Mare          8       7       1       0       15-3       22

2. Făurei                         8       5       2       1       15-4       17

3. Drăgăneşti                  8       3       0       5       4-13        9

4. Bălţăteşti                    8       2       1       5       3-8           7

5. Dragomireşti               8       0       2       6       3-12        2.

 

GRUPA 4

Etapa 1 – 13.10.2018

Tămăşeni – Săbăoani 2-0

Gherăeşti – Bâra 1-1

Tămăşeni – Pânceşti 1-1

Săbăoani – Gherăeşti 1-1

Gherăeşti – Pânceşti 2-2

Bâra – Săbăoani 0-0

Pânceşti – Bâra 1-0

Gherăeşti – Tămăşeni 5-0

Bâra – Tămăşeni 1-2

Săbăoani – Pânceşti 0-1

Etapa 2 – 20.10.2018

Tămăşeni – Săbăoani 1-0

Gherăeşti – Bâra 3-0

Tămăşeni – Pânceşti 1-0

Săbăoani – Gherăeşti 2-1

Gherăeşti – Pânceşti 3-0

Bâra – Săbăoani 0-0

Pânceşti – Bâra 0-0

Gherăeşti – Tămăşeni 1-7

Bâra – Tămăşeni 0-1

Săbăoani – Pânceşti 0-1

GRUPA 4 – CLASAMENT

1. Tămăşeni         8       7       1       0       20-3       22

2. Pânceşti           8       3       3       2       6-7         12

3. Gherăeşti         8       2       3       3       12-18      9

4. Săbăoani          8       1       3       4       3-7         6

5. Bâra                 8       0       4       4       2-8          4.


Vezi mai multe stiri din categoria: Comunicate AJF    |    Vezi toate stirile

Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe