Program Cupa Satelor 2019-2020 - Etapa Semifinala

19 Februarie 2020, la ora 12:16 / Publicat în Comunicate AJF / 248 vizualizări

Program Cupa Satelor 2019-2020 - Etapa Semifinala

 

AJF OLT                
                   
                   
      PROGRAM   "CUPA   SATELOR"        
        Etapa  Semifinala        
        Editia  2019/2020        
                   
                   
                   
  Grupa A       Grupa B    
                   
  Echipe participante:       Echipe participante:
  1. Crimpoia           1. Dobrosloveni    
  2. Colonesti           2. Visina Veche    
  3. Dobrun           3. Babiciu    
                   
                   
                   
                   
  Program Grupa A   Program Grupa B    
                   
  Duminica 8 Martie 2020 - la Dobrun   Duminica 8 Martie 2020 - la Babiciu    
                   
  ora 10:00 - Colonesti - Dobrun   ora 10:00 - Visina Veche - Babiciu    
  ora 10:50 - Crimpoia - Colonesti   ora 10:50 - Dobrosloveni - Visina Veche    
  ora 11:40 - Dobrun - Crimpoia   ora 11:40 - Babiciu - Dobrosloveni    
                   
                   
                   
  Notiuni de regulament:    
                   
  Sistem de desfasurare: grupe de cate 3 echipe, sistem turneu, fiecare cu fiecare.    
  Castigatoarele de grupa se califica in Finala pentru desemnarea Campioanei Judetene.    
  Jocurile se disputa Duminica intre orele 10:00 - 12:30, intre doua echipe formate      
  fiecare din cate 9 jucatori (copii - baieti nascuti in anul 2007 si mai tineri si fete nascute in anul 2005 si mai tinere),    
  2 reprize X 15 min, pauza 5 minute, numar schimbari nelimitat.    
  Terenul de joc: L = 70m, l = 50m            
  Careul = 12 m de la linia de poarta in interiorul terenului        
               = 30 m linia paralela cu linia de poarta         
  Porti: L = 5m, h = 2m, mingi nr. 4 si 5            
  Pe raportul de arbitraj se trec maxim 14 copii.        
  Aruncarea de la margine se executa cu mana.        
  Portarul repune mingea in joc numai cu mana, offsaid normal de la jumatatea terenului.    
  Distanta la loviturile libere 5m, lovitura de pedeapsa 9m        
  2 cartonase galbene = eliminare, jucatorul respectiv nu mai poate juca in acel joc    
  Cartonas rosu = eliminare 2 minute, jucatorul respectiv nu mai poate juca in acel joc    
     
  In cazul in care echipa in inferioritate numerica primeste gol in cele 2 minute, poate intra un alt jucator fara a mai astepta trecerea celor 2 minute de eliminare.    
  Pentru a putea lua parte la joc, sportivii trebuie sa prezinte carnetul de elev vizat la zi, certificatul de nastere copie si viza medicala - apt efort fizic.    
  Arbitrajul va fi asigurat de CJA Olt (2X50 lei indemnizatie/joc + cheltuieli transport).    
  Echipa care organizeaza etapa plateste indemnizatiile arbitrilor.    
                   
COMISIA DE ORGANIZARE    

  • Whatsapp

AUTENTIFICARE

Intră în contul de arbitru Intră în contul de observator
TOP