|
AJF OLT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
PROGRAM |
"CUPA |
SATELOR" |
|
|
|
|
|
|
|
|
Etapa |
Semifinala |
|
|
|
|
|
|
|
|
Editia |
2019/2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grupa A |
|
|
|
Grupa B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Echipe participante: |
|
|
|
Echipe participante: |
|
1. Crimpoia |
|
|
|
|
|
1. Dobrosloveni |
|
|
|
2. Colonesti |
|
|
|
|
|
2. Visina Veche |
|
|
|
3. Dobrun |
|
|
|
|
|
3. Babiciu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Program Grupa A |
|
Program Grupa B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Duminica 8 Martie 2020 - la Dobrun |
|
Duminica 8 Martie 2020 - la Babiciu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ora 10:00 |
- |
Colonesti - Dobrun |
|
ora 10:00 |
- |
Visina Veche - Babiciu |
|
|
|
ora 10:50 |
- |
Crimpoia - Colonesti |
|
ora 10:50 |
- |
Dobrosloveni - Visina Veche |
|
|
|
ora 11:40 |
- |
Dobrun - Crimpoia |
|
ora 11:40 |
- |
Babiciu - Dobrosloveni |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Notiuni de regulament: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sistem de desfasurare: grupe de cate 3 echipe, sistem turneu, fiecare cu fiecare. |
|
|
|
Castigatoarele de grupa se califica in Finala pentru desemnarea Campioanei Judetene. |
|
|
|
Jocurile se disputa Duminica intre orele 10:00 - 12:30, intre doua echipe formate |
|
|
|
fiecare din cate 9 jucatori (copii - baieti nascuti in anul 2007 si mai tineri si fete nascute in anul 2005 si mai tinere), |
|
|
|
2 reprize X 15 min, pauza 5 minute, numar schimbari nelimitat. |
|
|
|
Terenul de joc: L = 70m, l = 50m |
|
|
|
|
|
|
|
Careul = 12 m de la linia de poarta in interiorul terenului |
|
|
|
|
|
= 30 m linia paralela cu linia de poarta |
|
|
|
|
|
Porti: L = 5m, h = 2m, mingi nr. 4 si 5 |
|
|
|
|
|
|
|
Pe raportul de arbitraj se trec maxim 14 copii. |
|
|
|
|
|
Aruncarea de la margine se executa cu mana. |
|
|
|
|
|
Portarul repune mingea in joc numai cu mana, offsaid normal de la jumatatea terenului. |
|
|
|
Distanta la loviturile libere 5m, lovitura de pedeapsa 9m |
|
|
|
|
|
2 cartonase galbene = eliminare, jucatorul respectiv nu mai poate juca in acel joc |
|
|
|
Cartonas rosu = eliminare 2 minute, jucatorul respectiv nu mai poate juca in acel joc |
|
|
|
|
|
|
In cazul in care echipa in inferioritate numerica primeste gol in cele 2 minute, poate intra un alt jucator fara a mai astepta trecerea celor 2 minute de eliminare. |
|
|
|
Pentru a putea lua parte la joc, sportivii trebuie sa prezinte carnetul de elev vizat la zi, certificatul de nastere copie si viza medicala - apt efort fizic. |
|
|
|
Arbitrajul va fi asigurat de CJA Olt (2X50 lei indemnizatie/joc + cheltuieli transport). |
|
|
|
Echipa care organizeaza etapa plateste indemnizatiile arbitrilor. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
COMISIA DE ORGANIZARE |
|
|