Informari si comunicate AJF
16-08-2017
SELECTIE COPII SI JUNIORI NASCUTI 2004

SELECTIE COPII SI JUNIORI NASCUTI 2004

detalii...
03-08-2017
SELECTIE COPII SI JUNIORI NASCUTI 2004

SELECTIE COPII SI JUNIORI NASCUTI 2004

detalii...
14-07-2017
ADUNARE GENERALA ORDINARA 2017 - CONVOCATOR

ADUNARE GENERALA ORDINARA 2017 - CONVOCATOR

detalii...
05-07-2017
HOTARARI CDC DIN 04.07.2017

HOTARARI CDC DIN 04.07.2017

detalii...
03-07-2017
HOTARARI CDC DIN 27.06.2017

HOTARARI CDC DIN 27.06.2017

detalii...
30-06-2017
HOTARARI CDC DIN 20.06.2017

HOTARARI CDC DIN 20.06.2017

detalii...
28-06-2017
26-06-2017
AJF Olt felicita echipa AS Milcov pentru promovare

AJF Olt felicita echipa AS Milcov pentru promovarea in Liga a III-a. Mult succes!

detalii...
21-06-2017
CUPA ROMANIEI - FINALA - 2017/2018

CUPA ROMANIEI - FINALA - 2017/2018

detalii...
19-06-2017
CSS SLATINA - CALIFICARE TURNEU FINAL JUN.B1 (n.2000)

CSS SLATINA - CALIFICARE TURNEU FINAL JUN.B1 (n.2000)

detalii...

                             ANUNT IMPORTANT

 

In atentia delegatilor AS. SP. inscrise in Campionatele 2017/2018

 

Incepand cu prima etapa – 27 august 2017 - persoanele oficiale vor avea obligatia de a purta la jocuri ECUSOANE, motiv pentru care va rugam sa va prezentati la sediul AJF Olt pentru ridicarea acestora

________________________________

 

TURUL CAMPIONATELOR JUDETENE L4 SI L5 (SERIILE: 1,2,3,4) INCEPE DUMINICA 27 AUGUST 2017, DUPA URMATORUL PROGRAM

 

LIGA 4       Etapa 1     DUMINICA 27-08-2017 – 11:00

 

URMARE A RETRAGERII DIN CAMPIONAT A ECHIPELOR UNIREA TURIA SI ACS ROMANATI CARACAL, PROGRAMUL ET.1 ESTE URMATORUL:

 

OLTUL CURTISOARA       –  RECOLTA STOICANESTI      

VEDITA COLONESTI         –  VIITORUL RUSANESTI

OLTETUL OSICA                –  V. VALENI N. TITULESCU

VIIT. OSICA DE JOS           –  VOINTA BABICIU                       - neprogramat datorii AJF

PETROLUL POTCOAVA   –  AVANTUL COTEANA

VIITORUL GRADINILE      –  FC OLT SCORNICESTI 

 

LIGA 5 – SERIA 1 -  Etapa 1     27-08-2017 - 11:00

AS BIRCII                              –  VOINTA SCHITU                         - neprogramat datorii AJF

UNIREA BARASTI              –  VIITORUL CRAMPOIA              

VASILE BAN CUNGREA  –  RECOLTA SERBANESTI

RECOLTA CHITEASCA    –  VOINICII TUFENI

VOINTA JITARU                  –  INTER. BREBENI                   

DARJOVUL V. MARE        –  VOINTA TESLUI

RECOLTA BALTENI          –  RECOLTA MOVILENI

VOINTA MARGINENI         –  AVANTUL OPORELU                - neprogramat datorii AJF

 

 

LIGA 5 – SERIA 2 -  Etapa 1     27-08-2017 - 11:00

STIINTA GAVANESTI        –  VICTORIA DOBRUN

UNIREA PIATRA SAT        –  SPORTING MILCOV                  - neprogramat datorii AJF

UNIREA PIRSCOVENI       –  AS IANCU JIANU

GLORIA BISTRITA             –  VIITORUL LEOTESTI                - neprogramat datorii AJF

CERAMICA OBOGA           –  PROGRESUL GANEASA

AS VOINEASA                     –  OLTUL SLATIOARA

ACADEMICA BALS            –  RAPID PIATRA OLT

FC BIRZA                              –  BRANCO BRANCOVENI          - neprogramat datorii AJF

 

 

LIGA 5 – SERIA 3 -  Etapa 1     27-08-2017 - 11:00

SP. SPRINCENATA           –  OLTETUL FALCOIU

SPICUL MARUNTEI           –  PROG. DOBROSLOVENI

UNIREA RADOMIRESTI    –  COLUMNA TRAIAN

DACIA GOSTAVATU          –  VICTORIA CEZIENI

STIINTA CIOFLANU           –  UNIREA STOENESTI

V.O. IPOTESTI                     –  V.O. CILIENI

OLIMPIA ROTUNDA           –  VIITORUL VLADILA

 

 

LIGA 5 – SERIA 4 -  Etapa 1     27-08-2017 - 11:00


JUV. GURA PADINII           –  STA

CRISTALUL CRUSOV       –  SPORTUL VISINA NOUA

RECOLTA URZICA             –  RECOLTA GROJDIBODU

INAINTE TIA MARE            –  DUNAREA CORABIA

OLTUL IZBICENI                 –  VIITORUL ORLEA

C.N. VADASTRA                 –  OLTUL GIUVARASTI

AS VADASTRITA                –  UNIREA BRASTAVATU            - neprogramat datorii AJF

GLORIA VISINA                   –  VICTORIA IANCA

 

Revizuirea programului se va face vineri 25.08.2017 ora 12,00.

 

Ultimele rezultate Liga a IV-a
Data: 2017-06-04  
Ora 11:00
Viitorul Rusanesti
Data: 2017-06-04  
Ora 11:00
Vointa Babiciu
Data: 2017-06-04  
Ora 11:00
As Milcov
Data: 2017-06-04  
Ora 11:00
Viitorul Gradinile
Data: 2017-06-04  
Ora 11:00
V. Valeni N.Titulescu
Data: 2017-06-04  
Ora 11:00
Vedita Colonesti
Clasament - Liga a IV-a
# Nume echipa M V E I G P A
1 As Milcov 26 24 0 2 118-22 72p +33
2Vointa Babiciu26211486-2864p+25
3 V. Valeni N.Titulescu 26 20 1 5 90-39 61p +22
4Juventus Slatina26172787-4253p+14
5 Vedita Colonesti 26 13 4 9 72-53 43p +4
6Viitorul Gradinile261321156-5841p+2
7 Petrolul Potcoava 26 11 2 13 53-54 35p -4
8Oltul Curtisoara261111444-6334p-5
9 Avantul Coteana 26 10 3 13 46-49 33p -6
10CSS Slatina26911658-7428p-11
11 ACS Romanati Caracal 26 7 3 16 51-65 24p -15
12FC Olt Scornicesti26541741-9619p-20
13 Oltetul Osica 26 4 2 20 37-103 14p -25
14Viitorul Rusanesti26242018-11110p-29
Informari si comunicate CJA
Ma abonez la newsletter

Email:

Sarbatoriti luna aceasta
oferta portal echipe