Abatere: Injurii aduse la adresa arbitrului.

Rezolutie: Se suspenda 2 jocuri in baza art.65.a din Regulamentul Disciplinar FRF/AJF, si o penalitate financiara de 300 lei conform listei anexe poz.8, coloana 6.

Data inregistrarii sanctiunii : 23-04-2024
Sanctiune pecuniara: 300 leiNeplatit !

Floarea George Alexandru (A C S Dacia Stefanesti)

A C S Dacia Stefanesti - C S C Suseni
Juniori U19(2005-2006), etapa 21 | Data 2024-04-13

Abatere: Impiedica un adversar sa inscrie un gol sau impiedica o ocazie clara de inscriere a unui gol de catre un adversar a carui directie generala de deplasare este catre poarta jucatorului vinovat, prin comiterea unei abateri care se sanctioneaza cu lovitura libera.

Rezolutie: Se suspenda 1 joc in baza art.63.2.1 din Regulamentul Disciplinar FRF/AJF.

Etape de suspendare: 1
Suspendat din: 16-04-2024
Data inregistrarii sanctiunii : 16-04-2024

Vidroiu Bogdan Mihai (A C S Dacia Stefanesti)

A C S Dacia Stefanesti - A S C S Domnesti
Liga 4 Seniori, etapa 8 | Data 2023-11-04

Abatere: Primeste un al doilea avertisment in acelasi meci.

Suspendat din: 08-11-2023
Data inregistrarii sanctiunii : 08-11-2023

Vaduva Ionut Bogdan (A C S Dacia Stefanesti)

A C S Dacia Stefanesti - A C S Speed Academy Pitesti
Juniori U19(2005-2006), etapa 8 | Data 2023-10-28

Abatere: Injurii si amenintari la adresa arbitrului, dupa ce l-am eliminat a aruncat cu gheata spre mine.

Rezolutie: Se suspenda 3 jocuri in baza art.65. a din Regulamentul Disciplinar FRF/AJF, si o penalitate financiara de 150 lei conform listei anexe poz.4, coloana 6.

Etape de suspendare: 3
Suspendat din: 31-10-2023
Data inregistrarii sanctiunii : 31-10-2023
Sanctiune pecuniara: 150 lei Platit: 150 lei in data F/14.11.23

Antrenor Principal - Bran Alexandru (A C S Dacia Stefanesti)

Abatere: Mentionez ca in minutul 20 am eliminat din incinta terenului de joc Antrenorul Principal - Bran Alexandru de la echipa oaspete pentru amenintari, jigniri si injurii la adresa arbitrului. Mentionez ca dupa ce l-am eliminat a continuat pe tot parcursul jocului din tribuna cu jigniri si injurii.

Sanctiune pecuniara: 300 lei Platit: 300 lei in data F/14.11.23

Antrenor Principal - Marin Daniel (A C S Dacia Stefanesti)

A C S Dacia Stefanesti - A C S Campionii Fotbal Club Arges 3
Juniori, Juniori U15 - 2008 Judet, etapa 14 | Data 2023-05-13

Abatere: La pauza jocului Antrenorul Principal - Marin Daniel de la echipa gazda a venit dupa brigada de arbitri la vestiar si a inceput sa injure.

Rezolutie: Se suspenda 2 jocuri conform art.65 lit.a din Regulamentul Disciplinar al A.J.F. Arges si o penalitate financiara de 150 lei conform listei anexe poz. 8, col.6.

Suspendat din: 16-05-2023
Data inregistrarii sanctiunii : 16-05-2023
Sanctiune pecuniara: 150 lei Platit: 150 lei in data 150 lei cu Factura/chitanta F/30.5.23

Marinescu Robert Mihai (A C S Dacia Stefanesti)

Abatere: Se face vinovat de fault grosolan.

Rezolutie: Se suspenda 2 jocuri in baza art.63.b.2.4.a din Regulamentul Disciplinar FRF/AJF.

Delegat - Nicolae Marius (A C S Dacia Stefanesti)

Asociatia Fotbal Club Arges - A C S Dacia Stefanesti
Liga 5, Seria Sud, etapa 26 | Data 2023-05-07

Abatere: In minutul16, am eliminat din incinta terenului de joc Delegatul echipei oaspete - Nicolae Marius, pentru proteste repetate la adresa arbitrului.

Rezolutie: Se suspenda 1 luna in baza art.53.1 coroborat cu art.41.1 din Regulamentul Disciplinar FRF/AJF, si penalitate sportiva de 200 lei in baza listei anexe la Regulamentul AJF, poz.4, col.5.

Suspendat din: 09-05-2023
Data inregistrarii sanctiunii : 09-05-2023

Samoila Gabriel Alexandru (A C S Dacia Stefanesti)

A C S Viitorul Arges Alexandru Duminica - A C S Dacia Stefanesti
Juniori, Juniori U13 - 2010 Seria A, etapa 14 | Data 2023-04-01

Suspendat din: 04-04-2023
Data inregistrarii sanctiunii : 04-04-2023

Apostol Alex Alexandru (A C S Dacia Stefanesti)

A C S Dacia Stefanesti - C S Albota 2012
Liga 5, Seria Sud, etapa 21 | Data 2023-04-02

Abatere: Injurii aduse la adresa unui adversar.

Rezolutie: Se suspenda 2 etape conform art.63.1 lit.f din Regulamentul Disciplinar FRF/AJF.

A C S Marcea Sport - A C S Dacia Stefanesti
Juniori, Juniori U13 - 2010 Seria A, etapa 11 | Data 2022-11-19

Abatere: In minutul 25 am aratat cartonas galben antrenorului principal - Marin Daniel de la echipa A C S Dacia Stefanesti pentru intrarea pe terenul de joc in mod repetat, iar in minutul 52 l am eliminat din incinta terenului de joc pentru injurii aduse la adresa arbitrului.

Rezolutie: Se suspenda 2 etape conform art.65 lit.a si o penalitate financiara de 150 lei conform listei anexe la Regulamentul Disciplinar al A.J.F. Arges, poz. 8, col.6.

Suspendat din: 22-11-2022
Data inregistrarii sanctiunii : 22-11-2022

Ion Dragos Cristian (A C S Dacia Stefanesti)

F C Star Sport Arges S A - A C S Dacia Stefanesti
Liga 5, Seria Sud, etapa 10 | Data 2022-10-23

Abatere: La o faza din minutul 62, la care arbitrul a lasat jocul sa continue la o presupusa abatere a unui jucator al echipei gazda aspura unui jucator al echipei oaspete, arbitrul a eliminat din incinta terenului o persoana straina jocului care se afla in proximitatea suprafetei tehnice a echipei ACS Dacia Stefanesti, acesta parand a fi de apartenenta echipei oaspete. Acea persoana a fost elinminata pentru folosirea de cuvinte si expresii jignitoare la adresa brigazii de arbitri. Dupa joc brigada de arbitri a identificat persoana straina dupa fizionomie si cu ajutorul site frf-ajf.ro ca fiind un jucator legitimat la clubul ACS Dacia Stefanesti, acesta numindu-se Ion Dragos Cristian, acesta infiltrandu-se in timpul jocului si luand loc pe banca de la centru terenului pe partea cea mai apropiata de suprafata tehnica a achipei oaspete la aproximativ 1-2 de acesta. Mentionez ca, initial, delegatul echipei oaspete a declarat ca nu cunoaste acea persoana. Arbitrul a adus la cunostiinta delegatului echipei oaspete cele mentionate in raportul de arbitraj, care a semnat de luare la cunostinta.

Rezolutie: Se suspenda 2 jocuri in baza art. 65.a din Regulamentul Disciplinar FRF/AJF, si o penalitate financiara de 200 lei conform listei anexe poz.4, col.5.

Suspendat din: 25-10-2022
Data inregistrarii sanctiunii : 25-10-2022
Sanctiune pecuniara: 200 lei Platit: 200 lei in data 200 lei cu Factura/chitanta f/25.10.22

Ica Sebastian (A C S Dacia Stefanesti)

A C S Dacia Stefanesti - L P S Viitorul Pitesti 2
Juniori, Juniori U13 - 2010 Seria A, etapa 6 | Data 2022-10-15

Suspendat din: 18-10-2022
Data inregistrarii sanctiunii : 18-10-2022

Tinca Gabriel Gheorghe (A C S Dacia Stefanesti)

A C S Campionii Fotbal Club Arges - A C S Dacia Stefanesti
Juniori, Juniori U15 - 2008 Seria A, etapa 7 | Data 2022-10-12

Abatere: Injurii aduse la adresa arbitrului, dupa ce i-am aratat cartonasul rosu a venit la mine cu gestul de a ma lovi si m-a imbrancit.

Rezolutie: Se suspenda 4 jocuri conform art.57 lit.1 si o penalitate financiara de 300 lei conform listei anexe la Regulamentul Disciplinar al A.J.F. Arges, poz. 6, col.6.