La sediul AJF Bihor, Oradea, Piața 1 Decembrie nr. 4-6, în prezența fizică a membrilor, dl Bundea Zeno, președintele AJF, Vesa Valentin Dan, Marian Florin Ioan – vicepreședinti, Șovre Octavian, președinte CJA, Durgheu Alin, reprezentant Liga a 5-a, Mudura Dorin Ioan, reprezentant echipe de copii și juniori (Junc Marius, reprezenantul echipelor de Liga a 4-a a fost prezent prin videoconferință), Comitetul Executiv al AJF a adoptat următoarele decizii:.
- Validează Deciziile nr. 1 si 2 ale Comitetului de Urgență din data de 17 și 31 martie 2025
- Omologhează rezultateloeși clasamentele finale pentru competițiile de seniori și juniori organizate în sezonul 2024-2025.
- Stabilește sistemul competițional al Ligii a 4-a pentru sezonul 2025-2026, cu un prim tur preliminar cu 15 etape (o singură manșă) urmat de un play-off și play-out cu câte opt echipe, cu menținerea punctelor acumulate în sezonul regular. Propunere pentru creșterea actractivității play-out-ului prin primierea echipei câștigătoare cu un rând de echipament obținut din sponsorizare.
- Stabilirește remunerația președintelui AJF Bihor în cuantum de 4000 lei net.
- Aprobă acordarea de facilități pentru echipele de copii și juniori nou înscrise în campionat (scutirea de plata taxei de inscriere de 250 lei/grupă)
- Aprobă componența comisiei de omologare a bazelor sportive formată din Rusu Gheorghe, Agiurgioaei Andrei și Buz Horia.
- Stabilește Supercupa Bihorului în a doua jumătate a lunii august cu participarea echipei campioane a Ligii a 4-a, CS Bihorul Beiuș și câștigătoarea fazei județene a Cupei României, Club Atletic Oradea. Locația: Stadion Iuliu Bodola.
- La punctul 8, președintele CJA, Șovre Octavian, a prezentat o situație a Comisiei Arbitrilor