Program faza a II-a Liga 4

02 Mai 2022, la ora 12:35 / Publicat în Comunicate AJF / 869 vizualizări

Program faza a II-a Liga 4

 În urma tragerii la sorţi, desfăşurată la sediul AJF Bihor, in dimineaţa zilei de 2 mai 2022, a fost definitivat programul fazei a II-a al campionatului Ligii a 4-a. 

Prima etapă este programată la finele acestei săptămâni. 

In play-off echipele vor porni de la zero, urmând să stabilească ierarhia finală în urma jocurilor directe programate tur-retur.

In play-out, echipele și vor păstra punctele acumulate in prima fază.

În caz de egalitate de puncte pentru desemnarea campioanei Ligii a IV-a Bihor departajarea se va face în ordine după următoarele criterii:

1. rezultatul meciurilor directe în play-off

2. golaverajul mai bun în meciurile directe.

3. numărul mai mare de goluri marcate în meciurile directe.

golaverajul general mai bun în toate meciurile jucate în play-off.

4. numărul mai mic de cartonașe galbene și roșii din play-off.

 

NOTĂ: La intrarea în play-off și play-out se anulează cartonașele primite în sezonul regulat. Sunt în stare de suspendare doar jucătorii care au fost eliminați sau care au acumulat al patrulea, al șaptelea sau al nouălea cartonaș galben.

 

 

 

Programul jocurilor pentru stabilirea campioanei judeţului:

Etapa 1 din 7-8 mai

CSC Crişul Sântandrei - CSC Nojorid Livada

CS Foresta Tileagd - ACS Viitorul Borş

 

Etapa 2 din 14-15 mai

CSC Crişul Sântandrei - CS Foresta Tileagd

CSC Nojorid Livada - ACS Viitorul Borş  

 

Jocuri de clasament

Seria 1 (Nord)

Etapa 1 din 7-8 mai

CS Oşorhei - CS Unirea Valea lui Mihai

CS Diosig Bihardioszeg - ACS Sasok-Vulturii Săcueni

CS Crişul Aleşd - ACS Slovan Valea Cerului

Etapa 2 din 14-15 mai

CS Unirea Valea lui Mihai - ACS Slovan Valea Cerului

CS Sasok-Vulturii Săcueni - CS Crişul Aleşd

CS Oşorhei - CS Diosig

 

Seria 2 (Sud)

Etapa 1 din 7-8 mai

ACS CAO 1910 Oradea - ACS Victoria Avram Iancu

CS Olimpia Municipal Salonta - CS Bihorul Beiuş

FC Universitatea Oradea - ACS Voinţa Ciumeghiu

Etapa 2 din 14-15 mai

ACS Victoria Avram Iancu - Voinţa Ciumeghiu

CS Bihorul Beiuş - Universitatea Oradea

ACS CAO 1910 Oradea - CSM Olimpia Salonta

 

Programul complet va fi afisat în scurt timp pe pagina AJF Bihor. 

 

 

 

  • Whatsapp

AUTENTIFICARE

Intră în contul de arbitru Intră în contul de observator
TOP