Abatere: În minutul 94 un spectator a intrat în incinta terenului de joc având conflict verbal cu oficialii de pe banca echipei oaspete.A fost evacuat, iar la puțin timp tot același spectator a aruncat cu o legătură de chei lovind un oficial ,de pe banca de rezervă , în zona occipitală.Acest oficial a necesitat îngrijiri medicale. Arbitrul a fluierat finalul jocului considerând că nu mai poate fii asigurată ordinea și siguranța oficialilor.
Rezolutie: Comisia a hotărât sancționarea clubului CSM Făgăraș cu pierderea jocului cu 3-0, interzicerea organizării pe propriul teren a două jocuri și penalitate de 1.000 lei conform art.83.1.c coroborat cu art.82.1
Data inregistrarii sanctiunii : 10-10-2024
Sanctiune pecuniara: 1.000 leiNeplatit !