Acțiune pentru formarea Selecționatei Dâmbovița U14

13 Octombrie 2021, la ora 19:43 / Publicat în Comunicate AJF / 798 vizualizări

Acțiune pentru formarea Selecționatei Dâmbovița U14

 

 

 

Acțiune pentru formarea Selecționatei Dâmbovița U14

 

 

Joi, 14 octombrie, va avea loc la Complexul Turistic de Natație Turistic de Natație Târgoviște, începând cu ora 15.00, acțiunea de selecție pentru formarea Selecționatei Județene la grupa de vârstă 2008. Vor participa 49 de copii reprezentând 10 cluburi din județul Dâmbovița, precum Chindia Târgoviște, CSȘ Târgoviște, Phoenix Târgoviște, Flacăra Moreni, GȘA Nucet, Progresul Găești, Urban Titu, CSM Fieni, Petrolul Hulubești și Olimpia Picior de Munte.

Selecționata Dâmbovița U14 va susține primul meci din Faza Zonală a Turneului Speranțelor în data de 27 octombrie, pe teren propriu, contra Selecționatei Teleorman U14, returul urmând să se dispute pe 4 noiembrie. În faza regională a Turneului Speranțelor vor ajunge și cei mai buni juniori ai Selecționatelor U14 Dolj și Olt. Antrenorul Selecționatei Dâmbovița U14 a fost desemnat Cosmin Lunescu, care va lucra alături de președintele Comisiei de Copii și Juniori, Ionel Pitaru, și de referentul zonal al Federației Române de Fotbal, Marius Rotaru, coordonatorul acțiunii de selecție de la Complexul Turistic de Natație.

Lotul de jucători:

Portari: Daniel Costea (Flacăra), Matias Dragomir (Phoenix), Robert Hrișcă (Chindia), Cosmin Ivan (Picior de Munte), Valentin Preda (Phoenix), Cristian Voicu (Titu)

Fundași dreapta: Robert Bodârland (Flacăra), Ionuț Ghenea (Flacăra), Alex Răduță (Chindia), Antonio Snae (Chindia)

Fundași stânga: Ștefănuț Dumitru (Chindia), Ionuț Dinu (Phoenix), Octavian Lazăr (CSȘ Tgv), Teodor Nenciu (Flacăra), Eduard Vâlcan (Flacăra), Raoul Vlad (CSȘ Tgv)

Fundași centrali: Vlad Dragomir (Chindia), Antonio Marin (Găești), Raul Neagu (Chindia), Mario Porojan (Phoenix), Marius Sârbuleț (Phoenix), Andrei Stănculeanu (Hulubești), Ionuț Tătârcă (Hulubești)

Mijlocași dreapta: Ștefan Amuza (Chindia), Robert Bondilă (Flacăra), Rareș Marinescu (Phoenix), Octavian Mocanu (Phoenix), Adrian Neacșu (CSȘ Tgv), Augustin Petolea (Flacăra)

Mijlocași stânga: Raoul Bădicioiu (Phoenix), Irinel Cismaru (Phoenix), Darius Frățiloiu (Chindia), Gheorghe Marina (Fieni), Cristian Ronea (CSȘ Tgv), David Smărăndescu (Flacăra)

Mijlocași centrali: Iustin Banu (Flacăra), Eric Catinca (Chindia), Rareș Constantin (Nucet), Albert Dinu (Chindia), Andrei Grozoiu (CSȘ Tgv), Victor Pîrva (Chindia), Bogdan Petre (CSȘ Tgv), Luchian Radu (Chindia)

Atacanți: Răzvan Bozieru (Chindia), Ionatan Dogănoiu (Nucet), Gabriel Ilie (Picior de Munte), Alin Nicolescu (Flacăra), Albert Rucsanda (Fieni), Gabriel Satmari (Phoenix)

  • Whatsapp

AUTENTIFICARE

Intră în contul de arbitru Intră în contul de observator
TOP