Comunicat AJF Dambovita

25 Iulie 2019, la ora 06:13 / Publicat în Comunicate AJF / 539 vizualizări

Comunicat AJF Dambovita

 

 

 

 

 

 

Comunicat AJF

 
1.     Luni 29.07.2019, orele 11:00, la sediul AJF Dambovita, va avea loc in prezenta delegatilor tragerea la sorti pentru programarea etapelor in Campionatul Judetean Liga a-4-a si Liga a-5-a (tintarul).
2.     Campionatul Judetean 2019-2020 se desfasoara incepand cu urmatoatele date:
ØLiga a-4-a: 17.08.2019
ØLiga a-5-a: 18.08.2019
ØLiga a-6-a: 25.08.2019
3.     Testarea observatorilor va avea loc pe data de 12.08.2019 orele 16:00 la sediul AJF Dambovita.
4.     A fost validate Comisia de Competitii si Disciplina sub urmatorul format:
ØStoica Gheorghe – Presedinte
ØIonescu Gheorghe – Secretar (fara drept de vot)
ØIordache Gheorghe – Membru
ØVoicu Florin – Membru
5.     Incepand cu campionatul 2019-2020, obligatoriu echipele de Liga a-4-a vor avea CIS cu personalitate juridical. Termenul limita este pana in data de 01.03.2020.
6.     Echipele de Liga a-4-a, Liga a-5-a si Liga a-6-a va adduce la sediul AJF Dambovita, actualizarea datelor privind conducerea Asociatiei Sportive.
7.     Se reintroduce penalitatea cu scaderea a 6 puncte din clasament in urma pierderii unei contestatii.
8.     Termenul limita pentru inscriere in Liga a-6-a este 01.08.2019.
 
Componenta seriilor pentru Campionatul Judetean 2019-2020 este urmatoarea:
        I.            LIGA a-4-a:
1.     Cetatea 1396 Targoviste
2.     Gaz Metan Finta
3.     Urban Titu
4.     Gloria 2015 Cornesti
5.     Recolta Gura Sutii
6.     Steagul Rosu Colacu
7.     Roberto Ziduri
8.     F.C. Brezoaele
9.     Unirea Ungureni
10.Olimpicii Ulmi
11.CSM Fieni
12.Viitorul Razvad
13.Progresul Matasaru
14.Sportul 2016 Voinesti
15.Vointa Visina
16.Unirea Colibasi
17.Unirea Bucsani
18.Luceafarul Dragomiresti
 
     II.            LIGA a-5-a Nord:
1.     Fortis Valea Lunga
2.     Viitorul Caragiale
3.     Flacara Suta Seaca
4.     Luceafarul Darmanesti
5.     Pomicola Raciu
6.     Sportul Runcu
7.     ACS Gura Ocnitei
8.     Vointa Tatarani
9.     Viitorul Ocnita
10.Vointa Sacuieni
11.Bradul Moroieni
12.Vointa Pietrosita
13.Vointa Comisani
14.Vointa Adanca
15.Olimpicii 2 Ulmi
16.Vointa Buciumeni
17.ASG Doicesti
18.Unirea Lucieni
   III.            LIGA a-5-a Sud:
1.     Vointa Cretu
2.     Victoria Vacaresti 2018
3.     Dentas Tartasesti
4.     Libertatea Urziceanca
5.     Unirea Nucet
6.     Vointa Podu Rizii
7.     Viitorul Gheboaia
8.     Luceafarul Bolovani
9.     Viitorul Dobra
10.Vanatorul Ratoaia
11.Sageata Braniste
12.Flacara Ghinesti
13.Fulgerul Lunguletu
14.Unirea Slobozia Moara
15.Publirex Ciocanesti
16.Gloria Bucsani
17.Olimpia Marcesti
18.Spic de Grau Ghimpati
 
 IV.            LIGA a-5-a Vest:
1.     PCM Ungureni
2.     Flacara Valea Mare
3.     Flacara Zavoiu
4.     Sportul Mogosani
5.     AS Corbii Mari
6.     Dinamo Odaia Turcului
7.     Viitorul Burduca
8.     Spicul Jugureni
9.     Petrolul Rascaieti
10.Unirea Cobia
11.Viitorul Straosti
12.Olimpia Picior de Munte
13.Viitorul Tomsani
14.Vointa Ionesti
15.Viitorul Gaesti
16.Viitorul Gura Foii
17.FC Potlogi
18.Olimpia Morteni
 
 
 

AJF DAMBOVITA

AUTENTIFICARE

Intră în contul de arbitru Intră în contul de observator
TOP