FELICITARI ECHIPEI CSS CRAIOVA - CASTIGATOAREA CAMPIONATULUI NATIONAL U 17

19 Mai 2022, la ora 08:47 / Publicat în Comunicate AJF de Aurel Barbu / 165 vizualizări

CSS CRAIOVA - CASTIGATOAREA CAMPIONATULUI NATIONAL U 17

CSS Craiova a câștigat Campionatul Național U17 | Federația Română de Fotbal

CSS Craiova s-a impus în fața celor de la Fotbal Club Rapid 1923, la capătul unui meci în care formația din București a revenit de la 2-0 și a trimis meciul la lovituri de departajare. Craiovenii au fost în avanataj pe tabelă până aproape de finalul meciului, după golurile marcate în minutele 28 și 61. Bucureștenii au reușit să reducă din diferență printr-un gol marcat în minutul 75, iar golul ce a adus egalitatea pe tabelă a venit tocmai în minutul 90+3! La lovituri de departajare, craiovenii s-au impus cu 5-4 și își adjudecă astfel trofeul la categoria U17!

În semifinale, CSS Craiova a trecut de Progresul Spartac, scor 2-0, iar Fotbal Club Rapid 1923 de LPS Cluj-Napoca, scor 9-1